PR Hurricane

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

PR Hurricane

Postprzez hurri » środa, 26 stycznia 2022, 15:44

Cześć.
Poszukuje informacji na temat wyglądu wnętrza kabiny Huragana w wersji rozpoznawczej.
Przeszukałem internet ale nic nie znalazłem.

Darek
Darek
hurri
 
Posty: 79
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 11:12

Reklama

Re: PR Hurricane

Postprzez Mac Eyka » środa, 26 stycznia 2022, 20:31

Może być spory problem.
Rozpoznawczych Hurasi w sumie (Mk.I i Mk.II) było mniej niż 40 szt.
Wszystkie one powstały z przerabiania standardowych myśliwców i służyły tylko w Afryce.
Zapewne mało kto zawracał sobie głowę robieniem fotek kabiny tych maszy, choćby z tej racji, że były nieco tajne.
Obstawiam standardowe wyposażenie z dodanymi panelami obsługi aparatów, zapewne umieszczonymi różnie w zależności od danego egzemplarza i miejsca gdzie go przerabiano.
Poważniejszym problemem może być to, że część miała uzbrojenie a część nie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3024
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: PR Hurricane

Postprzez hurri » środa, 26 stycznia 2022, 20:40

Dziękuję za odpowiedź. Mam w planie Mk.II b z 318 w pustynnym malowaniu w 1/48 z Hasegawy. Mam żywiczny zasobnik foto ale nie wiem co dorobić w kabinie. Pewnie jest tak jak piszesz, że nie ma zdjęć a więc najpewniej nic będę zmieniał w kabinie.
Darek
Darek
hurri
 
Posty: 79
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 11:12

Re: PR Hurricane

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 27 stycznia 2022, 19:24

Ale w 318 dywizjonie nie latały rozpoznawcze Hurricane tylko zwykłe, myśliwskie. Maszyny rozpoznawcze miały wbudowane kamery czy często zredukowane uzbrojenie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3024
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: PR Hurricane

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 27 stycznia 2022, 19:42

Mac Eyka napisał(a):Ale w 318 dywizjonie nie latały rozpoznawcze Hurricane tylko zwykłe, myśliwskie. Maszyny rozpoznawcze miały wbudowane kamery czy często zredukowane uzbrojenie.


No jak nie jak tak
Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: PR Hurricane

Postprzez bedrzich » sobota, 29 stycznia 2022, 08:40

Ten z 318 to raczej będzie TacR czyli do rozpoznania taktycznego z radiem do komunikacji z jednostkami naziemnymi? Tak piszą… Co w sumie odpowiadałoby profilowi dywizjonu. Jak doczytałem to zasadniczo różniły się od PR-ów częściowo pozostawionym uzbrojeniem. Ten to jest Mk.IIB i widać, że zewnętrzne km-y są zdjęte. „Czyste” PR-y w miejscu uzbrojenia miały mieć dodatkowe zbiorniki paliwa. A co instalacji w szoferce - pewnie niewielki panel z włącznikami elektro do sterowania aparatami, chyba do przeoczenia w dość bałaganiarskiej kabinie Hurka :)
bedrzich
 
Posty: 51
Dołączył(a): środa, 17 lutego 2016, 19:53

Re: PR Hurricane

Postprzez hurri » niedziela, 30 stycznia 2022, 20:00

Cześć.
Mam w planach właśnie tego "H" z profilu barwnego. Faktycznie na fotografie wnętrza kabiny nie mam co liczyć a nie chcę nic wymyślać siłę.
Darek
Darek
hurri
 
Posty: 79
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 11:12


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości