Spitfire IX - malowanie - WX D (ostatecznie)

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Spitfire IX - malowanie - WX D (ostatecznie)

Postprzez Maciek_66 » czwartek, 17 października 2013, 18:27

Zasugerowałem się malowankami w Polskich Skrzydłach i pomalowałem czarne paski na skrzydłach w ten sposób, jak na skanie.
Obrazek
Lewy pod kątem, prawy prosty. Fajnie to wygląda, mało jest ujęć oryginałów pokazujących ten fragment, być może potwierdza tą wersję zdjęcie 48 ze strony 24 z Polskich Skrzydeł 15. Chociaż też jest niezbyt wyraźne. Zacząłem się jednak zastanawiać (ostatecznie mogę to jeszcze poprawić). No i zacząłem szukać, i znalazłem taki wątek na Britmodellerze:
http://www.britmodeller.com/forums/inde ... -walkways/
Wniosek jest taki, że dalej nic nie wiadomo do końca. Czy ktoś "zbadał" temat prawego paska na skrzydle?
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Spitfire IX - malowanie - WX D (ostatecznie)

Postprzez greatgonzo » czwartek, 17 października 2013, 22:45

W tym wątku właściwie masz odpowiedź. Te 285 MkIX przebudowanych z MkV może być uzasadnieniem dla nietypowego układu linii. PAT nie była jedną z nich. Poza tym taka sytuacja nie ma sensu, jest niezgodna z konstrukcją płata. Zostają ewentualnie niewytłumaczalne wyjątki, dla których można bez większego kłopotu wymyślić przyczyny, ale które też są naturalnie nienaturalne :).

Zrób sobie wcześniejszą wersję, będziesz miał asymetryczne linie z urzędu ;).
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości