Eduard Bf 109 G-6 Heinrich Bartels WNr. 27169

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Eduard Bf 109 G-6 Heinrich Bartels WNr. 27169

Postprzez pinkman66 » piątek, 19 sierpnia 2022, 00:46

Witam serdecznie,
Przeglądając wielokrotnie forum PWM i Modelwork wielokrotnie byłem pod wielkim wrażeniem wiedzy kolegów o niemieckich konstrukcjach z II wojny światowej. Postanowiłem skorzystać i poprosić o pomoc w tej sprawie. Buduje obecnie dwa modele. Jednym z nich jest Eduard Bf 109 G-6 Heinrich Bartels WNr. 27169. Mam co do niego parę pytań:

1. Malowanie
Eduard w instrukcji zawarł taki o to schemat:
Obrazek
Czy jest on poprawny? Dziwi mnie trochę tylko jeden kolor plam w środkowej części kadłuba. Na niektórych schematach nie ma również ząbków na natarciu skrzydła.

2. Celownik
Czy opcja Revi 16b na wysięgniku teleskopowym jest poprawna?

3. Bagażnik
Obrazek
Którą opcję z kokpitu żywicznego wybrać — Early czy Late. Według filmu z kokpitu muzeum obydwie się różnią od oryginału.

4. Geometria podwozia.
Jak wiadomo, model ma dość skopane proporcje kadłuba i geometrie podwozia. Czy kojarzycie jakąś relacje, w której ktoś to poprawiał i udokumentował fotograficznie?

5. Ewentualne inne łatwe do poprawienia błędy.
Czy występują jeszcze jakieś łatwo korygowalne usterki zestawu, które można poprawić w tym malowaniu?

Z góry dziękuje za poświęcony czas na odpowiedź i pozdrawiam.
Tomek
pinkman66
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2022, 23:50

Reklama

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości