Światła pozycyjne ?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Światła pozycyjne ?

Postprzez Pashal » poniedziałek, 31 października 2022, 21:53

No jest mały problem z identyfikacją koloru chyba świateł pozycyjnych zamontowanych w tylnej części samolotu Aero MB-200 - są tam dwie pary chyba świateł pozycyjnych z których jedne wyglądają, że są białe, ale te z tyłu tych białych ... jaki mogą mieć kolor - niebieski, czerwony, zielony, żółty, inny jeszcze ?
Zdaję sobie sprawę, że na polskim forum może być ciężko z uzyskaniem prawidłowej odpowiedzi, ale może przypadkiem ktoś ma możliwość zadania tego pytania na czeskich, francuskich, czy słowackich forach modelarskich... lub innych w językach wiadomych.
Sprawa dość pilna, bo to ostatnie elementy z tzw. brakującej drobnicy... no zawsze można jakby co przemalować :mrgreen:
Pashal
 
Posty: 1593
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Reklama

Re: Światła pozycyjne ?

Postprzez Pashal » niedziela, 4 grudnia 2022, 09:24

Czyli totalna lipa - za chwilę będę przyklejał je do modelu...chlip. chlip :cry:
Pashal
 
Posty: 1593
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Światła pozycyjne ?

Postprzez HubertKendziorek » niedziela, 4 grudnia 2022, 21:14

Czerwony i zielony bym wykluczył na logikę. Takie są na końcach skrzydeł. Obstawiam niebieski.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła pozycyjne ?

Postprzez Pashal » poniedziałek, 5 grudnia 2022, 07:03

Ja też od razu wykluczyłem kolor zielony i czerwony ze względu na ich występowanie na końcach skrzydeł. Myślałem o kolorze pomarańczowym i właśnie niebieskim. Na współczesnych samolotach wojskowych ( nie wiem, czy wszystkich) na grzbiecie kadłuba jest niebieskie światło, ale jaki to ma związek z samolotem z II wojny światowej- chyba jednak nie.
Jeszcze raz przejrzałem dostępne zdjęcia Aero MB 200 i wypatrzyłem na jednym zdjęciu, że chyba jest jednak tak, że te światła (?) są białe wszystkie 4.
3 zdjęcie na tej stronie :
https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=310&t=49106&start=105
Pashal
 
Posty: 1593
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości