Lublin R XVI plany

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Lublin R XVI plany

Postprzez Bogdan Stanek » piątek, 26 stycznia 2024, 17:17

c.d.
Obrazek
zamieszczam trzeci rzut bryły tego samolotu, jest wart propagowania nie tylko ze względu na udział w wojnie 1939 roku ale i na uznanie jakie zdobył na wystawach w Luksemburgu i Madrycie.
Sądzę, że brak rysunków, na tę chwilę, wnętrza kabiny i przedziału sanitarnego oraz okapotowania silnika, nie są wielkim problemem, jeżeli mamy dostęp do materiałów wskazanych przez Marcina /ame-iro/.
W końcu nasza zabawa, to nie tylko klejenie.
Zwrócę uwagę na lotki, bo to dość odmienny szczegół
Obrazek
Pomiędzy skrzydłem a lotką jest szczelina o przekroju trójkąta o różnej wysokości i przez to różnej szerokości.
Również kolektor wydechowy, to dwa oddzielne elementy, mając drukowany silnik /całe szczęście są takie w różnych skalach/ trzeba zauważyć, że na jednym cylindrze (nr 6?) wydech i dolot mieszanki są zamienione stronami i zmienia to kształt prawego elementu wydechowego.
Nie rysowałem amortyzatorów by nie zamazywać rysunków, ich wymiary - przekroje są w opisie tego samolotu.
I to na tyle, może się to przyda, nawet do porównań.
Bogdan Stanek
 
Posty: 747
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 16:07

Reklama

Re: Lublin R XVI plany

Postprzez Bogdan Stanek » poniedziałek, 12 lutego 2024, 18:45

Kształt przedniej osłony silnika R-XVI, najlepiej widać na.... samolocie R-XIII/XIV?/ z tej wytwórni.
Obrazek
Obrazek
Różnice niewielkie.
Bogdan Stanek
 
Posty: 747
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 16:07

Re: Lublin R XVI plany

Postprzez Bogdan Stanek » poniedziałek, 4 marca 2024, 17:16

Przerysowałem z instrukcji kratownicę, przęsła 1-7, widać "ciekawe" wzmocnienia w kabinie lekarskiej i nie tylko.
Obrazek
Bogdan Stanek
 
Posty: 747
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 16:07

Re: Lublin R XVI plany

Postprzez Bogdan Stanek » poniedziałek, 18 marca 2024, 20:13

Tył kabiny sanitarnej, z żabiej perspektywy
Obrazek
Widoczny kształt przegrody, fotela, wnęka na nosze, apteczka na półce oraz część kratownicy
Bogdan Stanek
 
Posty: 747
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 16:07

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości