JU-88G-6 hasegawa 1/72

Re: JU-88G-6 hasegawa 1/72

Postprzez MIRO » czwartek, 30 sierpnia 2012, 20:57

spiton napisał(a):Obrazek
Jest w tym samolocie ogromny potencjał malarski !!!


Ale czy aby ta fotka jest zgodna z wizją marco2607 :mrgreen:
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Reklama

Re: JU-88G-6 hasegawa 1/72

Postprzez marco2607 » piątek, 31 sierpnia 2012, 07:23

MIRO napisał(a):adnie Ci te plamki wyszły. Malowane "z ręki"?


Dokładnie tak, trochę brakowało mi pomysłu jak mają wyglądać (zdjęcie tego samolotu znalazlem tylko 1 - z boku) więc postanowiłem zrobić tak jak pokazała hasegawa.W tym celu powiększyłem zdjęcie z instrukcji do rozmiarów modelu i na tym się wzorowałem.
MIRO napisał(a):Ale czy aby ta fotka jest zgodna z wizją marco2607


Nie lubię zdytnio takich brudasów, trochę zapuszczę linie i dodam okopcenia z wylotów spalin.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: JU-88G-6 hasegawa 1/72

Postprzez marco2607 » wtorek, 4 września 2012, 14:11

Została ostatnia prosta, model stoi na własnych "nogach" , dostał kalki i radary ( wymieniłem anteny - igła 0.4)

Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: JU-88G-6 hasegawa 1/72

Postprzez shivadog » wtorek, 4 września 2012, 14:21

Ależ mi się podoba! Jestem ciekaw Twojej koncepcji wykończenia.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: JU-88G-6 hasegawa 1/72

Postprzez Kuba P. » wtorek, 4 września 2012, 18:55

Bardzo ładnie wygląda, gratuluję Ci tych plamek bo to nie jest proste pomalować z taką powtarzalnością tyle sztuk i przy okazji zachować bardzo naturalnie wyglądający kształt.

Jeśli masz chęć to możesz spróbować zrobić ślady za tłumikami płomieni wydechowych, coś jak tu:

Obrazek

Pozostałe ślady jak będziesz chciał robić to najlepiej wcześniej pooglądać fotki Junkersów. One jakoś specjalnie brudne się nie wydają chociaż to już najlepiej sobie samemu pooglądaj i wyrób opinię. Ju 88 jest dość duży i zdjęcia raczej robione z oddali nie pokazują szczegółów powierzchni. Musisz sam pokombinować :)

Powodzenia dalej z modelem!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: JU-88G-6 hasegawa 1/72

Postprzez marco2607 » piątek, 7 września 2012, 08:37

Dzięki za pochlebne opinie, jest jeszcze parę baboli. Więc parę poprawek będę musiał zrobić.
Wizja okopceń taka jak na zdjęciu KUBY. Ciekawostką jest że dopiero dzisiaj je mogłem zobaczyć ( pokazywało mały kwadracik)
pomimo to podczas przeglądania lektury było jednym z niewielu zapisanych jako wzór do położenia na model.
Więc oko eksperta nadal działa sprawnie ;o) .
O brudzeniu jeż pisałem , przed nałożeniem farby zrobiłem cieniowanie (w niektórych miejscach, szczególnie na jasnym kolorze jest dość dobrze widoczne) z czarnej, brązu i szarej. Teraz mam zamiar zapuścić linie podziału ( ciemny szary) i położyć lakier półmatowy.Jak wyjdzie zobaczymy, wszelkie uwagi mile widziane.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: JU-88G-6 hasegawa 1/72

Postprzez marco2607 » piątek, 7 września 2012, 11:00

I stało się , okopcenia uważam za zakończone. Z brudzeniem muszę się jeszcze zastanowić, nie chcę przedobrzyć i uzyskać efekt kartonówki .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: JU-88G-6 hasegawa 1/72

Postprzez marco2607 » sobota, 8 września 2012, 14:34

Mam nadzieję że minimalizm brudzenia na powierzchni z góry nie zaszkodzi w odbiorze modelu. Z dołu trochę więcej pomazałem. Ju-88g6 uważam za skończony , reszta zdjęć będzie w galerii.
Co do modelu i jego jakości hasegawa się nie popisała. Zostało całe pudło części które są do wykorzystania w innych wersjach.
Przypuszczam że można było tego uniknąć robiąc parę innych form , a nie ładować całej wypraski do pudełka .
Zapewne jest to jeden z powodów dość sporej ceny zestawu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do [GT] Nocni Łowcy 1939-1945

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości