[NOC] D4Y2-S JUDY

[NOC] D4Y2-S JUDY

Postprzez zegeye » wtorek, 19 czerwca 2012, 13:40

Witajcie,
długo myślałem od czego wystartować w tym ciekawym projekcie. Zdecydowałem w końcu, na razie to coś niedużego jednosilnikowego i co najważniejsze japońskiego :lol: Mam kilka dwu- silnikowych maszyn w tym temacie, ale na razie nie mam gdzie przetrzymywać gotowych modeli (pewnie dlatego tak niewiele z nich kończę) a poza tym widzę tu ogromną supremację takich maszyn szczególnie ze stajni Ju i Me.... ;o) Napiszecie pewnie że i w moim samolocie coś ''nie do końca'' japońskiego by się znalazło. Trudno się z tym nie zgodzić, choć muszę przyznać że w modelu jest dostępna opcja silnika gwiazdowego i jeszcze myślę jakie rozwiązanie docelowo zastosuję.....
Zaczynam skromnie, pudełkiem i inboxem. Mam nadzieję powoli coś tam podłubać. Model będzie raczej ''z pudła'', chyba że uda mi się jakimś cudem próba wytłoczenia owiewki. Jeśli nie poprawki będą raczej symboliczne. Napewno będę chciał wymienić fotele załogantów. W modelu są okropne i odlane razem z podłogą. Najgorszy będzie fotel pilota bo ten miał ukształtowanie na plecach na spadochron i nie wiem skąd mam takie coś wziąć..... no ale tym będę się martwił póżniej....
Dwie fotki na start:

Obrazek

Obrazek

Z ciekawostek o modelu jeszcze taka że poza okaptowaniem silnika gwiazdowego zawiera również większe śmigło i wyższy statecznik pionowy z wersji D4Y3. To bardzo dobrze bo właśnie taki wyższy statecznik potrzebny jest do nocnej wersji D4Y2.
Model ten posiada również odpowiednią osłonę kabiny z poprawnym dla nocnej wersji wiatrochronem :) To na razie tyle....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: [NOC] D4Y2-S JUDY

Postprzez marco2607 » wtorek, 19 czerwca 2012, 17:19

. Może jak skończę Avengera na Midway to bym tu dołączył.... Już wstępnie zacząłem macać różne modele....JUDY, ZERO...a może Gekko??? Jest też MYRT, Reiden, Dinnah i GINGA..... wszystko czeka i tęskni za mną....

Odpuściłem GEKKO aby się nie powtarzać i wsadziłem w kanał pt. ju-88g6 a tu taki maluch.
Proszę o inny zestaw. :-/
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [NOC] D4Y2-S JUDY

Postprzez zegeye » środa, 20 czerwca 2012, 08:41

No właśnie Marco zdziwiłem się że ty z niemcem wyjechałeś.... ;o) Judy już wystartował.... wczoraj ponitowałem kadłub. Ale grupa tematyczna to wątek otwarty i myślę że na tym jednym nie zakończę. ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [NOC] D4Y2-S JUDY

Postprzez pik » środa, 20 czerwca 2012, 09:40

wczoraj ponitowałem kadłub.
Nitowanie nitowaniem, ale pomyśl czy nie pogłębić trochę linii podziałowych. Są bardzo delikatne i wash niezbyt sie chce ich trzymać...
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 18:32

Re: [NOC] D4Y2-S JUDY

Postprzez marco2607 » środa, 20 czerwca 2012, 11:43

Czym nitujesz, jak maszynką trumpka to te nity będą przesadzone. Do 1/72 tylko produkt Rivet-R się nadaje.
pik napisał(a):Są bardzo delikatne i wash niezbyt sie chce ich trzymać.


Aż sprawdzę, zawsze myślałem że są zbyt szerokie i płytkie.
zegeye napisał(a): że na tym jednym nie zakończę


O tak to jest wyjście. POWODZENIA. :!:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [NOC] D4Y2-S JUDY

Postprzez zegeye » środa, 20 czerwca 2012, 14:17

marco2607 napisał(a):Czym nitujesz, jak maszynką trumpka to te nity będą przesadzone.


Mam takie nowe nitowadło zakupione w zeszłym roku na zawodach w Brnie. Myślę że to wyrób modelarzy czeskich i chyba nie ma firmowej marki. Ale mieli różne do różnych skal. To moje dedykowane do skali 1/72. Rzeczywiście jest bardzo drobne. Na pewno sporo drobniejsze i gęstsze niż to które użyłem na moim Avengerze (własnej roboty, choć i tamto uważam za nie najgorsze tylko odstępy pomiędzy nitami w tamtym trochę duże jak na skalę się wydają).

Co do linii podziału to wg. mnie są OK. Miałem już do czynienia z liniami na czeskich szort-ranach .... te to dopiero są delikatne. ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [NOC] D4Y2-S JUDY

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 20 czerwca 2012, 17:45

marco2607 napisał(a):. Może jak skończę Avengera na Midway to bym tu dołączył....
Przepraszam za OT ale po cichu jeszcze liczę na Aichi E13A ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: [NOC] D4Y2-S JUDY

Postprzez zegeye » czwartek, 21 czerwca 2012, 12:44

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):
marco2607 napisał(a):. Może jak skończę Avengera na Midway to bym tu dołączył....
Przepraszam za OT ale po cichu jeszcze liczę na Aichi E13A ;o)


A tą pozycję to zgłaszał marco 2607 a nie ja ;o) . A to zdanie które zacytowałeś wypowiedziane jest przeze mnie. Aichi E13 oczywiście mam na półce, ale nie planuję dla niego malowania z Midway. Raczej z końca wojny z antenami radaru, lub też jakieś samobójcze (bo takie też bardzo lubię). Zresztą samoloty samobójcze to też niezły pomysł na wspólne sklejanie, choć nie wiem czy uzbierało by się odpowiednia ilość chętnych-zakręconych tak jak ja :mrgreen:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa


Powrót do [GT] Nocni Łowcy 1939-1945

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości