Początek - nowicjusz prosi o porady.

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Początek - nowicjusz prosi o porady.

Postprzez Mistralx » wtorek, 14 czerwca 2011, 22:33

Witam wszystkich!

Modelarstwem interesuję się od dziecka, jednak nie mogę się pochwalić jakimiś wielkimi zbiorami, czy wielkim doświadczeniem (głównie sklejałem modele plastikowe i miało to miejsce kilka ładnych lat temu).
Teraz postanowiłem wziąć się wreszcie do roboty i rozpocząć budowę pierwszego modelu.
Lekturę 'techniczną' mam już za sobą... zdaję sobie sprawę, że pytanie "jaki model na początek?" było już zadawane dziesiątki razy, jednak zadam jest po raz kolejny.
Upatrzyłem sobie kilka gotowych do sklejenia modeli. Chciałbym jednak żeby ktoś doświadczony pomógł mi w wyborze tego właściwego.
Tak więc zastanawiam się nad dwoma modelami:

-Karawela Pinta
-Karawela Nina

Kolejna sprawa to wybór firmy.. obydwa modele są proponowane zarówno przez firmę Artesania Latina, jak i przez Amati.
Liczę na szybką i owocną pomoc.

Pozdrawiam !
Mistralx
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Początek - nowicjusz prosi o porady.

Postprzez karambolis8 » środa, 15 czerwca 2011, 00:48

Poszukaj relacji z budowy, albo inboxów. Będziesz mógł się zorientować jak wyglądają części i ile ich jest. Poza tym, to nie wiem co może znaczyć "właściwy model" ;)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Początek - nowicjusz prosi o porady.

Postprzez luck1985 » środa, 15 czerwca 2011, 01:24

Ja bym zmienił forum..... dlaczego? Tutaj 99% klei tworzywo, a Twoje modele, to drewno. Musisz trafić na forum typowo skutnicze.Uzyskasz lepszy suport kolegów modelarzy którzy mają większe obycie z tym materiałem.
Model firmy AL skleił kiedyś jeden na starym PWM- a dokładniej Sante Marie.

O, znalazłem:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... php?t=4263
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Początek - nowicjusz prosi o porady.

Postprzez karambolis8 » środa, 15 czerwca 2011, 07:56

Na forum kogi będzie więcej osób zaznajomionych z tematem.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości