Pierwszy model z drewna

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Pierwszy model z drewna

Postprzez sulek997 » środa, 20 maja 2009, 22:00

Witam,

Planuje kupić swój pierwszy drewniany modle, za około 200-300zł.Taki który zawiera wszystkie elemnety potrzebne do budowy modelu. Jak byłem w podstawówce(było to z 10 lat temu) sklejałem plastikowe modele ale było ich tylko kilka. Wiec mam już jakieś początki za sobą, ale są one bardzo niewielkie. Na początku chciałem się poradzić jaką firme produkującą takie gotowe do złożenia zestawy wybrać. Z tego co patrzyłem są 4 wiodące:

1. OcCre
2. Artesania Latina
3. Caldercraft
4. Billing Boats

Głównie chodzi mi o to żeby w związku z moim brakiem doświadczenia, była: czytelna instrukcja, wysoka jakość drewna i płótna na żagle.

Kolejne pytania są takie:

1.Ile trwa złożenie takiego modelu?
2.Jakie rzeczy bedą mi potrzebne oprócz gotowego zestawu?
3.Jak oceniacie moja szanse na złożenie statku z drewna, skoro mam małe doświadczenie w modelarstwie?

Pozdrawiam ,
SuLeK
sulek997
 

Reklama

Re: Pierwszy model z drewna

Postprzez xenomorph » środa, 20 maja 2009, 23:37

Witam.

Jeśli chodzi o pierwszą część pytań, to niestety nie pomogę, ponieważ nie zajmuję się modelami drewnianymi,
ale mogę co nieco powiedzieć o drugiej jego części.

Ad.1 Wszystko zależy od wielkości modelu, skomplikowania, czasu jaki posiadasz, wytrwałości w budowie,
no i samozaparcia.
Ad.2 Narzędzia typu, nożyki, piłki do drewna, kątowniki, imadełko, pilniki, papiery ścierne, dłuta również mogą
się przydać oraz wszystko co może być pomocne w obróbce drewna.
Ad.3 Jeśli będziesz wytrwały w postanowieniu i dasz na forum relację, to zapewniam, że Twoje szanse są
w przedziale 80-100%.

P.S. Czy jesteś pewny kwoty jaką chcesz przeznaczyć na opisany zestaw? Z tego co się kiedyś dowiadywałem,
to było wcale nie tanio.
Pozdrawiam i życzę udanego modelu 8-) .
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości