1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: SCHNELLBOOTE

Postprzez BALROG » wtorek, 19 października 2010, 10:33

mr.jaro napisał(a):Ponadto ciekawi mnie, Balrog, w jaki sposob zbudowales wyloty wydechow. Jesli tego detalu jeszcze gdzie nie pokazales, chetnie obejrze jego fotke. Naturalnie, nie musi to nastapic natychmiast - wystarczy przy okazji.

O jakie wydechy chodzi ??
Schnell typ s-100 i S-38 miały wydechy spalin poniżej lini wody by nie zostawiać sladu za sobą w postaci spalin
kadłuba użyłem z modelu Italeri więc wydechy już były
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Reklama

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez mr.jaro » wtorek, 19 października 2010, 10:45

Dokladnie o te wydechy chodzi. Czy zestaw posiada tam jakie otwory? Ja mam tylko S-100 Revella, w ktorym owe wydechy posiadaja forme nieudolnych wybrzuszen... Na zdjeciach oryginalow sa one raczej niewidoczne, jako, ze znajduja sie w wodzie. Takze w posiadanych przeze mnie publikacjach nie doszukalem sie niczego poza ogolnym widokiem ich polozenia. A przeciez wykazuja one dosyc specyficzna forme, wiec ciekawi mnie, jak wygladaja w Twoich modelach.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » wtorek, 19 października 2010, 11:05

Są w kształcie kropli i z widocznym otworem wylotu spalin, który wchodzi w głąb kadłuba
Posiadam dokumentacje zdjęciową S-100 w czasie wydokowania, z widocznymi otworami wylotowymi spalin i w tym wypadku italeri nie dało plamy bo inaczej bym je przerabiał :twisted:
Posiadam sporo dokumentacji zdjęciowych, technicznych jak i filmowych do wszystkich typów schnelbotów używanych przez Kriegsmarine
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez mr.jaro » wtorek, 19 października 2010, 11:19

Mozna liczyc na jakie zdjecie tego wylotu? Oczywiscie, z tym sie nie spieszy - wstarczy "przy okazji". W zestawie Revella to czysta katastrofa i problem w tym, ze nie kazdy budujacy ten model troszczy sie o w miare rzetelne odtworzenie owego detalu, wiec trudno go gdzies podpatrzec.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » wtorek, 19 października 2010, 11:38

Nie ma problemu
Wrócę do domu to coś wyszukam
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez mr.jaro » wtorek, 19 października 2010, 11:49

Dzieki.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » wtorek, 19 października 2010, 12:40

a co do schnella z Revella jest tam sporo uproszczeń i nieścisłości które też powieliło w pewnym stopniu Italeri
z którymi walczyłem w mojej relacji http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=13064 polecam sie zapoznać :mrgreen:
Najlepiej zrobisz jak sprzedasz Revella dołożysz i zakupisz Italeri mniej nerwów i większa zgodność z orginałem

Pozdrawiam BALROG
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez mr.jaro » środa, 20 października 2010, 09:42

Owszem, zapoznalem sie - relacja tak samo ciekawa, jak tutaj. :mrgreen:

By kupic Zestaw Italeri, nie musze pozbywac sie Revella. Przed zakupem tego pierwszego powstrzymuje mnie jedynie jego wielkosc, zmuszajaca do odtworzenia wiekszej ilosci detali, a na to potrzeba sporo czasu, ktorego mam niezbyt wiele. Moze na emeryturze...
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 22 października 2010, 11:37

A co się będzie działo na emeryturze, możemy dowiedzieć się w tym wątku:
viewtopic.php?f=43&p=158066#p158066
P.D.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » niedziela, 24 października 2010, 19:35

Dziś kilka drobiazgów ale zawsze do przodu
Pojawił sie maszt :twisted: jego główne elementy ( trzon masztu i rejki )wykonał Piotr z firmy MASTER-MODEL
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ponadto greting na mostku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nawiewniki i podesty na tylnej ścianie nadbudówki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

C.D.N
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez grzegorz75 » niedziela, 24 października 2010, 20:26

A to co to Panie "Wymiataczu" :lol: ??? Zdjęcie zrobione z pół metrowej odległości, a widać ....
A maszt w kształcie krzyża (TEGO krzyża) prosty jak krzyż ( TEN krzyż) z antenką i hakiem na dorsze zamawiałeś u Piotrusia ??? Niewątpliwie jest piękny, ale nie mogłeś go ulepić samemu ?

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » niedziela, 24 października 2010, 20:32

grzegorz75 napisał(a):A to co to Panie "Wymiataczu" :lol: ??? Zdjęcie zrobione z pół metrowej odległości, a widać .... Maszt w kształcie krzyża (TEGO krzyża) prosty jak krzyż ( TEN krzyż) z antenką i hakiem na dorsze zamawiałeś u Piotrusia ???

Obrazek


Tak tak maszcik od Piotrusia co jest napisane łącznie z linkiem na początku postu
A okienko fakt lekko krzywe bo nóż wyszedł za linie, ale najdzie na to ramka a w otwór będzie wklejona szybka i już nic nie będzie widać widać

EDIT:
Dodam jeszcze żeby niektórzy mogli spokojnie spać !!
Mimo że nic nie było by widać poszpachlowałem krawędź okienka :twisted:
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez grzegorz75 » niedziela, 24 października 2010, 22:18

Ciekawe jaką szpachlą :lol: . Takie rzeczy naprawia się raczej wklejając kawałeczek polistyrenu i wtedy się obrabia. Szpachla odpadnie od razu. Poza tym według mnie nity powinny być wypukłe,a są chyba wklęsłe, ewidentnie koślawy jest greting w środku tej budki, co widać z takiej odległości, przy tej skali to niedopuszczalne, nie wspominając o tych "gretingach" z tyłu przy wlotach powietrza przyczepionych. Też są koślawo. Specjalnie nie pracowałeś nad obróbką łączeń poszczególnych elementów składowych - choćby ten falochron. Nanosisz kolejne detale, a po pryśnięciu podkładem bardzo się zdziwisz. Jak chcesz to potem wszystko wyprowadzić ? Przeca tam będą dziury i szpary. Zrób sobie doświadczenie i pryśnij ten falochron, albo któryś z wlotów powietrza , zresztą cokolwiek ....
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » niedziela, 24 października 2010, 23:14

Jakbyś nie zauważył wszystko jest luźne i niepoprzyklejane ani nawiewniki ani tez gretingi jak narazie przyklejony jest tylko jeden w sterówce !!
A greting na mostku bojowym jeszcze nie jest skończony i ułożony dokładnie, on tylko sobie leży
A co do szpachli mam Wamodu i ładnie trzyma sie plastiku bo go lekko rozpuszcza
To wszystko w tym temacie
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez grzegorz75 » poniedziałek, 25 października 2010, 09:47

Ja o chlebie, Ty o niebie. Akurat co do koślawości gretingu,to czy on przyklejony czy nie, to jakie ma znaczenie?

Obrazek

Zobacz jak rozjeżdżają się deski. W miejscach zaznaczonych elipsami nie ma luzu, wystarczającego na korektę tegoż elementu, wycięty jest też fragment na konsolę i wszystko ścisło leży względem siebie. Gdziekolwiek podpiłujesz, to będzie koślawo. Nity zrobiłeś wklęsłe. Przy tej skali ? Masz przecież tak szczegółową dokumentację, wszędzie na temat zgodności z oryginałem masz coś do powiedzenia tonem, jakby wszyscy byli debilami, a Ty znawcą dogłębnym śledczym, wytykasz błędy zestawów, że nadają się tylko do śmietnika, a tu co widać ??? Wklęsłe krzywo zrobione nity, koślawe gretingi, falochron jak fala Dunaju, krzywe i nierówne okna- te z boku nadbudówki w tylnej części powinny być jednakowe... Można by tak dalej.

Jeżeli nitów nie chciało Ci się robić pojedyńczo, można było zrobić je radełkiem. Ale wypukłe, czyli zrobić lustrzane odbicie poszczególnych ścian (płyt) z 25mm polistyrenu, nagnieść nity i przykleić to na właściwe ściany. Lustrzane odbicie zrobić jest prosto. Płytę( ścianę) właściwą smarujesz punktowo klejem CA, naklejasz na polistyren 0,25mm, odcinasz dookoła nożem, po czym odrywasz od właściwej ściany (płyty). Sposobów jest kilka. Okna też robi się inaczej, jeżeli mają być prostokątami.
Proponuję mniej atakować młodszych i mniej zaawansowanych modelarzy, nie wytykać im błędów i ostro krytykować, podczas gdy samemu prezentuje się coś, co pokazałeś. Skupić się na staranności przy wykonywaniu detali, a nie na śledztwie czy zawias klapki był pół milimetra w lewo czy w prawo.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 października 2010, 13:01 przez grzegorz75, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości