U-boot IXc Turm II - 1/400

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: U-boot IXc Turm II - 1/400

Postprzez tytus » sobota, 8 września 2012, 23:50

Icek ty sobie lepisz tego "czopka", a jak Ci mówiłem żebyś Pazera (wiesz którego) popełnił, to jęczałeś że mały. Jutro widzę warsztat z Panzerem, a jak nie to nie pokazuj mnie się Pan żywy na cmentarzu :lol: .
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Reklama

modele polskich samolotów

Re: U-boot IXc Turm II - 1/400

Postprzez _iceboy » poniedziałek, 10 września 2012, 23:49

Jak widać i możliwość komentowania nie wiele wnosi do rozwoju tego tematu :twisted: , a ja tymczasem postanowiłem porobić coś innego na forum modelarskim, ostatnio niespotykanego - porobiłem model :mrgreen: .

Ot zwashowałem na razie mieszanką czarnej i brązowej olejnej na bazie white spiritu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz jakieś brudzenie, zacieki, przebarwienia hmmm, coś będzie trzeba wykombinować.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rC03c9rUzDs&feature=related[/youtube]
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: U-boot IXc Turm II - 1/400

Postprzez spiton » wtorek, 11 września 2012, 00:21

Na ta chwile wygląda dobrze. Wzbogacony o bajery będzie pewnie jeszcze lepszy.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: U-boot IXc Turm II - 1/400

Postprzez _iceboy » piątek, 14 września 2012, 14:03

Tak prawdę mówiąc to można by i stwierdzić że Utka jest skończona. Prawdziwa galeryja w porządnym oświetleniu, będzie jak jej jeszcze podstawkę wykombinuję. Póki co podstawka robocza, mix oświetlenia dziennego i lampeczki biurkowej. W rzeczywistości jest troszkę bardziej subtelny.

Generalnie nie ma tu jakichś przeogromnych poprawności historycznych, gdyż jak wcześniej napisałem, robiłem sobie kombinację fikcyjną, z literek wyszło, że to U 1075. Sam plastik miraża raczej ubogi. Z blaszką wygląda to nawet nieźle myślę. Bandera owinięta na flagsztoku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wygląda jak wygląda, na półce stojący mi się podoba, i sprawił mi wiele radości :) co ostatnio przy modelarstwie mi się nie bardzo zdarzało...
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: U-boot IXc Turm II - 1/400

Postprzez Ajak » piątek, 14 września 2012, 14:16

Podoba się 8-)
Avatar użytkownika
Ajak
 
Posty: 266
Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 14:44
Lokalizacja: EPMO

Re: U-boot IXc Turm II - 1/400

Postprzez Tailgunner » sobota, 15 września 2012, 10:56

" Wygląda jak wygląda, na półce stojący mi się podoba, i sprawił mi wiele radości "...
A będzie sprawiał jeszcze więcej jak zrobisz jeszcze raz napinacze i izolatory. Popróbuj z rzadkim Bondem w kilkunastu sesjach. Można uzyskać bardzo mały punkt.Albo z korektorem.Może sprawdziły by się mikro koraliki.
To jest stary problem w temacie u-bootów.
Avatar użytkownika
Tailgunner
 
Posty: 131
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 01:10
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości