1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 15:54

Ostach napisał(a):Bardzo fajnie to wszystko pobudowałeś. Doceniam ogromny wkład pracy i przeróbki.

Dziękuję

Ostach napisał(a):Tak jak kolegom, serce mi się kraje, że to takie wszystko płaskie.

o gustach sie nie dyskutuje mi sie podobają takie "płaskie" (choć niewiem o jaką płaskość ci chodzi bo przecież to nie rycina)
i zaznaczam że każdy okręt taki będzie

Ostach napisał(a):Może jestem przyzwyczajony do innych modeli, dlatego jak podchodzę to tych dwóch Twoich to jakoś nie doznaję szoku jakie one są super, nie robią na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Rozumiem Twoje założenie. Modele pod jakąś Navigę czy inną shipreplicę. Rozumiesz mój sceptycyzm? Mnie i wielu modelarzom z tego jakby "światka" tyłki by poodpadały gdyby okręty były spracowane.

Nie tylko pod navigę, po prostu takie mi się te okręty podobają
Jedna osoba pokazała mi mocno styranego i zardzewiałego schnella (model)
A jak sie zapytałem gdzie widział rdzewiejące drewno to zamilkł
ja mogę tu powrzucać zdjęcia schnellbootów gdzie w na burtach odbijają się fale tak są wypucowane
To nie są jednostki będące non stop w służbie
One miały tylko wypady jak wykryto konwój a potem siedziały w bazie i czekały na okazję
w tym czasie załogi je malowały i czyściły, ze względu ze były drewniane często je wyciągano z wody szpachlowano i odmalowywano
Ty przesadziłeś z obrdzewianiem pod linią wody na co kilka osób zwróciło uwagę
Jeśli tak miała by być pobrudzona część podwodna, to góra nadawałaby się prawie na złom


Ostach napisał(a):Na takich konkursach jak ten z Ino te punkty straciłeś podejrzewam, że za ten tzw "efekt", ja na pewno za wkład pracy.

Mogę tracić punkty i tak nie zmienię zdania
Ale mimo że straciłem za to modele zajeły pierwsze dwa miejsca pokonując modele "styrane"

Ostach napisał(a):Jedno pytanie: masz jakieś dobre fotki z bliska plam kamuflażu na obu okrętach? Bo na modelach masz przejścia dość niejednorodne.

Tak są niejednorodne i będę to poprawiał

Ostach napisał(a):pozdrawiam i gratuluję udanych modeli! Przepraszam, że na konkursie więcej nie pogadałem z Tobą ale byłem masakrycznie zmęczony.

No też żałuje bo jak Karaluch powiedział że będziesz to chciałem cie poznać
I też gratuluje ci ładnych modeli
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Reklama

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez spiton » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 16:02

BALROR, nie chodzi o gusta. Tylko oto, że u Ciebie wszystko wygląda jak plastik. Drewno jest plastikowe, metal plastikowy, powłoka lakiernicza plastikowa. Gdybyś robił model zabawki to OK. Ale okręt nie jest przecież plastikowy !!. W XXI wieku taki model faktycznie wyciska łzy z oczy i krople krwi z popękanych modelarskich serc ,-))
Zerknij sobie na U-boota Ostacha, albo siary. Naprawdę Twoje sznelboty Ci się bardziej podobają ??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 16:21

spiton napisał(a):Zerknij sobie na U-boota Ostacha, albo siary. Naprawdę Twoje sznelboty Ci się bardziej podobają ??


Owszem modele fajne ale ostach przegiął z dnem a raczej jego obrdzewianiem
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez Ostach » poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 19:50

Hm, no nie wiem. Nigdzie na moim U-boocie nie zrobiłem świadomie rdzy pod linią wodną. Można się do wielu, wielu rzeczy przyczepić, ale na pewno nie do tego, że zrobiłem rdzę pod linią wodną :)

Ja nawet nie mówię, żebyś robił zacieki czy rdzę. Tylko czy nie uważasz, że chociaż jakieś delikatne cieniowanie, podkreślenie światłocienia dodałoby efektu modelowi? Czysty model jak Twój z jakimś cieniowaniem itd kopałby tyłki i byłby naprawdę super.

Kolega który pokazał Ci styranego Schnella i zamilkł po komentarzu o rdzewiejącym drewnie po prostu pokazał Ci słaby model.

Takie były różnice u mnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie mówię, że Twoje są złe czy coś. Podkreślam, że wkład pracy ogromny i za to szacun. Tylko wydają mi się nieskończone jak na dzisiejsze czasy :(
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » czwartek, 26 kwietnia 2012, 19:55

Ostach reprezentujemy dwie rożne klasy
U-booty to jednostki morskie/oceaniczne będące w czynnej służbie
Schnellbooty jednostki które miały tylko wypady po czym stały w portach a marynarze je pucowali

z racji że kadłuby drewniane często wyciągane na ląd, gdzie je konserwowano, szpachlowano i malowano
a do tego drewno nie rdzewieje jak jest to w większości modeli schneli
jedyny metalowy element w kadłubie to pasy spinające wręgi

dwie jednostki S-25 i S-26 w czynnej służbie
Obrazek

S-100 w marszu bojowym
Obrazek

Ale czyścioszek
Obrazek
Obrazek

Schnellboot przed hangarem remontowym
Obrazek

i kolejny wyciągnięty do remontu żeby nie łata na dziobie ( zamalowany numer burtowy ) byłby idealnie czysty nie licząc dna oczywiście
Masz porównanie czystości okrętu nad i pod linia wody
Obrazek
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez spiton » piątek, 27 kwietnia 2012, 02:18

Barlog, jeśli chcesz komuś wmówić, że Twoje wykonanie sznelbotów jest realistyczne.. to wybacz. Jesteś jedyną osobą, której możesz to wmówić ,-)). Istnieje przepaść pomiędzy realistycznym pomalowaniem czystych okrętów, a tym co zrobiłeś.
Jeśli powiesz, że to taki styl, że tak malujesz, bo nie potrafisz lepiej, albo nawet uważasz, że tak lubisz, to OK. Ale jak próbujesz napisać, że starasz się pomalować swoje sznelboty realistycznie.... .
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » piątek, 27 kwietnia 2012, 06:52

Nie spiton, robię modele czysto bo : tak mi poradzono, taki jest mój styl, i takie mi się podobają

I nie będą upstrzone, zardzewiałe i z odpryskami jak byście chcieli, bo nawet w oryginale tak nie wyglądały !!
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez portalus » piątek, 27 kwietnia 2012, 07:25

Chyba nie rozumiesz.
To:
spiton napisał(a):realistyczne

nie oznacza tego
BALROG napisał(a):upstrzone, zardzewiałe i z odpryskami

Należało pozostać przy tym:
BALROG napisał(a):robię modele czysto bo : tak mi poradzono, taki jest mój styl, i takie mi się podobają

I gitara!.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez Soris000 » piątek, 27 kwietnia 2012, 10:19

Balrog, dobrze wiesz , bo "zęby na tym zjadłeś", że te jednostki bywały również brudne i z odpryskami farby. Faktem jest że takich zdjęć jest mało, ale są.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » piątek, 27 kwietnia 2012, 18:12

Ja mam do was pytanie, bo widzę że sporo osób w oczy kolą moje modele
Czy ja mam wogóle zakładać kolejne relacje bo zaznaczam że znów modele będą czyste !! i to się nie zmieni !!
Uważam że krytyka jest konieczna i ją przyjmuję, ale zaczyna mnie drażnić to że nie liczycie się z czyimś zdaniem
Robicie upstrzone modele, fajne! Ale pozwólcie mi robić takie jak mi się podobają, jeśli nie chcecie takich relacji tu na forum to powiedzcie i już nie będę tu zamieszczał zdjęć
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez portalus » piątek, 27 kwietnia 2012, 18:47

To jama dla Ciebie odpowiedź.
Tak zakładaj kolejne relacje z czystymi modelami, niech takimi pozostaną.
Cieszę się, że dzielni przyjąłeś krytykę i ją zrozumiałeś - ja też zrozumiałem Twoje.
Nie robię upstrzonych modeli i też robię takie jakie mi się podobają.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez Soris000 » piątek, 27 kwietnia 2012, 19:27

Zakładaj dalej relacje. Modele robisz bardzo dobre i mnie się podobają. Moja uwaga nie dotyczyła wykonania przez ciebie modelu, tylko stwierdzenia, że Schnellboty były zawsze czyste. Ja tez robię "czyste" i nie zamierzam nikomu narzucać stylu w modelarstwie. A wymiana poglądów, zazwyczaj, wnosi coś nowego i pozytywnego. Relacje z Twoich warsztatów oglądam zawsze z zainteresowaniem.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez MarJa » piątek, 27 kwietnia 2012, 21:02

Świetnie zbudowane modele, ale malowanie dramatyczne. Wyglądają jak zabawki z supermarketu, a trochę śladów eksploatacji mogłoby spowodować, że stałyby się genialnymi replikami. A że można "pobrudzić" delikatnie i realistycznie fotka z sieci:
http://www.flickr.com/photos/20068514@N00/3958130416/
Avatar użytkownika
MarJa
 
Posty: 237
Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2012, 14:07

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez Ostach » piątek, 27 kwietnia 2012, 22:33

To, że trzymasz się konwencji "czystego" modelu to wszyscy rozumieją, zwłaszcza, że w większości przypadków tak jak pokazują zdjęcia pucowali te okręty. Ale tu już nawet nie chodzi o "brudzenie" i "upstrzenie" modelu tylko o jakieś cieniowanie, podkreślenie detali żeby wyglądał bardziej realistycznie. Wtedy Ci nikt nie powie:
MarJa napisał(a):Wyglądają jak zabawki z supermarketu

Miałbyś chęć spróbować na boku na jakimś powiedzmy Schnellu w 72 czy czymś innym w mniejszej niż35 skali? Na takim szybkim projekcie bez spiny nad detalami. Pomalować, pocieniować, delikatnie zwashować tylko detale...bez "brudzenia".
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1:35 SCHNELLBOT S-100 + S-38 + :) ITALERI [RELACJA]

Postprzez BALROG » piątek, 27 kwietnia 2012, 22:46

MarJa napisał(a):Świetnie zbudowane modele, ale malowanie dramatyczne.


to co pokazałeś jest ochydne i dramatyczne i niech autor pokaże mi zdjęcie tak wyglądającego schnella
dla mnie to SF
na matematyce jak rysowaliście bryły i budowali ich modele to tez robili zacieki washe i inne pierdoly by uplastycznić je wizualnie :mrgreen:

jak dla mnie koniec tematu nie będę więcej pisał na temat brudzenia!!
Avatar użytkownika
BALROG
 
Posty: 278
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości