Kongo 1/700 Hasegawa

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez spiton » środa, 5 stycznia 2011, 11:55

1. To taki etap, że trudno coś napisać.
2. Balans bieli !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » czwartek, 6 stycznia 2011, 01:24

Na zdjęciach, jakie mam, fartuchy są cholernie jasne. Tutaj użyłem bieli zmieszanej z brązem (oba kolory z artystycznych akryli, nie pomnę już nazw tych barw). Może faktycznie są zbyt kontrastowe, ale przecież da się poprawić ;o) . Jeszcze popatrzę, pomyślę, powzdycham....
Relingi na razie idą w odstawkę, bo na pokładzie głównym trzeba przykleić kilka stanowisk armat 127mm.
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » środa, 12 stycznia 2011, 17:20

Najpierw jednak zająłem się artylerią średniego kalibru. Lufy oryginalne zostały obcięte, fartuchy zrobiłem z masy MS i dodałem metalowe lufy od Abera.

Obrazek

Trzeba będzie trochę poszlifować. Dokleiłem także dodatki Edwarda do łodzi ratunkowych.

Obrazek

Dzisiaj elementy zostały pomalowane razem z kilkoma innymi, między innymi podstawami do armat 127mm.
Może jutro znajdę czas, by pstryknąć fotki i jeszcze coś porobić.
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » poniedziałek, 17 stycznia 2011, 19:29

Prace toczą się wolno, ale do przodu. Wszystkie wystające bambetle z pokładu zostały pomalowane oprócz imitacji łańcuchów - w każdym bądź razie ciężko byłoby malować bez trzech super cienkich pędzelków ze sklepu dla artystów - plastyków. Trzy pędzelki - 20 zybla. Ale warto było. Choć generalnie, była to droga przez mękę.
Poza tym przykleiłem podstawy do armat 127mm, poskładałem części do kupy, poustawiałem na okręcie (bez przyklejania) i pstryknąłem kilka fotek.

Obrazek

Powsadzałem też nie do końca jeszcze pomalowane stanowiska armat 150mm - tak dla efektu :)

Obrazek

Obrazek

Skończyłem też kominy. Jeszcze tylko kilka pociągnięć papierem ściernym w kilku miejscach. Cóż, nie wyszły tak jak powinny. Zrzucam to na brak doświadczenia ze skalą 1/700.

Obrazek

Obrazek

Stwierdziłem, że katapulta i dźwig zostaną ustawione jako ostatnie. Na razie tylny pokład wygląda tak.

Obrazek

Obrazek

Na razie to tyle. Jutro czeka mnie modelarstwo 1:1 - ściana, szpachla, cekol. Do Kongo wrócę jak najszybciej się da.
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » sobota, 19 lutego 2011, 15:48

Ufff.... w końcu była chwila czasu, by usiąść i pogrzebać przy modelu. Zacząłem robić rzecz chyba najbardziej niewdzięczną - relingi. Na razie tylko część dziobowa, nie wygląda to najlepiej, ale pewnie też i nie najgorzej.

Obrazek

O wiele więcej czasu zajęło mi przyklejenie tego przeklętego flagsztoka na dziobie ( na dziobie to flagsztok? nie jestem pewien). I jak się okazało, krzywo. Będę więc musiał zrobić to jeszcze raz.
Tymczasem to tyle... Ahoj!
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » poniedziałek, 7 marca 2011, 16:03

Flagsztok przyklejony ponownie, relingi zdjęte i przyklejone ponownie. Robota idzie cholernie powoli z uwagi na modelarstwo 1:1( listwy, ościeżnice, blaty, malowanie itp.) oraz z powodu redagowania wspomnień kmdr. Zbigniewa Węglarza (ORP Burza, ORP Piorun), które to ukażą się, mam nadzieję, jeszcze przed wakacjami nakładem znanego wydawnictwa Finna, czym się nieskromnie chwalę :)
A jeśli chodzi o Kongo, na razie wygląda tak

Obrazek

Relingi na lewej burcie zostaną częściowo zdjęte, bo jestem gapa i zapomniałem zrobić małego wcięcia na zamontowanie trapu.

A teraz zdjęcie od sterburty.

Obrazek

To na razie tyle. Poza tym mam już gotową gablotkę do modelu i niebawem będę się głowił nad imitacją wody.
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » wtorek, 5 kwietnia 2011, 19:00

O cholera, prawie miesięczna przerwa... A tu niewiele się zmieniło, z uwagi na inne obowiązki. Jednak udało mi się zamontować małe pomosty przy relingach, które tutaj dość słabo widać.

Obrazek

A tak chłopak wygląda na podstawie gablotki.

Obrazek

No i tutaj mam pytanie. Co proponujecie na imitację wody? Wysokość od podstawy do krawędzi ramki jest nieduża, jakieś 3 mm. Tutaj dobrze to widać.

Obrazek

Czy wybrać jakąś folię? A może coś z palety Vallejo, np. still water? Kompletnie nie mam pomysłu.
Na koniec, Kongo pod szkłem ( nie wyczyszczone jeszcze) :)

Obrazek
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez spiton » środa, 6 kwietnia 2011, 12:45

będzie woda ??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » piątek, 8 kwietnia 2011, 13:11

Woda ma być. Tylko jaka, oto jest pytanie! Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami. 1. folia imitująca wodę, np taka jak tuta w ofercie:
http://www.modelmania.com.pl/index.php?cPath=251_477&%3CosCsid%3E

2. specyfik Vallejo pod nazwą still water.

Niestety, na wypełnienie jest jakieś 3 mm - od podstawy do górnej krawędzi ramki. Dość płytko.
Stąd moje smutki :)
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez spiton » piątek, 8 kwietnia 2011, 13:14

winters napisał(a):Woda ma być. Tylko jaka, oto jest pytanie! Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami. 1. folia imitująca wodę, np taka jak tuta w ofercie:
http://www.modelmania.com.pl/index.php?cPath=251_477&%3CosCsid%3E

2. specyfik Vallejo pod nazwą still water.

Niestety, na wypełnienie jest jakieś 3 mm - od podstawy do górnej krawędzi ramki. Dość płytko.
Stąd moje smutki :)

3mm to dosyć.
1. Ukształtuj sobie fale (te od okretu)
2. Pomaluj jakimis farbami
3. Pokryj still water
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » środa, 20 kwietnia 2011, 19:19

Ukształtować fale czym? Jaka modelina? Gips? Szpachla? Nie mam pojęcia...
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez Okrach » środa, 20 kwietnia 2011, 20:15

Gratuluje samozaparcia! Juz jestes na finiszu!. Ladnie to wyglada musze przyznac.
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez piotr dmitruk » środa, 20 kwietnia 2011, 21:22

winters napisał(a):Ukształtować fale czym? Jaka modelina? Gips? Szpachla? Nie mam pojęcia...

viewtopic.php?f=31&t=8697&start=60
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez spiton » czwartek, 21 kwietnia 2011, 23:02

Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Kongo 1/700 Hasegawa

Postprzez winters » czwartek, 28 kwietnia 2011, 18:21

Dzięki Koledzy za dobre słowo i za propozycje. Ale... niektóre są tak fajne, że ja wymiękam. Nie wiem, czy dam radę. W każdym razie będę próbował i tak sobie umyśliłem, że mój Kongo będzie raczej stał na jakiejś spokojnej wodzie.
Na razie jednak przestój w stoczni. Skupiam się na wyżyciu z pisania o wojnie na morzu (bo innej roboty nie mam), ale jak na razie wydawnictwa zalegają z kasą. I zabijają tym samym modelarstwo, kurna! Może w weekend znajdę czas na małe dłubanie w relingach
"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać" - Napoleon Bonaparte
"Jeżeli zwyciężę, nikt mnie nie zatrzyma, jeżeli przegram - umrę" - George S. Patton


12krzesel.com - pierwszy klub kolacyjny w trójmieście
Avatar użytkownika
winters
 
Posty: 46
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości