U-69 VIIc Revell 1/72

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: U-69 VIIc Revell 1\72

Postprzez Ostach » czwartek, 10 grudnia 2009, 01:42

Co ten biedny model Ci zrobił, że mu zafundowałeś taki los?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: U-69 VIIc Revell 1\72

Postprzez spiton » czwartek, 10 grudnia 2009, 01:49

Całkowicie Cię rozumiem ,-)) Jak bym robił U-Boota, pewnie też by tak wyglądał ,-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: U-69 VIIc Revell 1\72

Postprzez siara1939 » czwartek, 10 grudnia 2009, 08:16

To widziales?
Ja bym pourywal pare detali- jak dzwonek na tyle kiosku i moze poszarpal troche barierki, detal peryskopow itp.
Kibicuje- ciekaw jestem co z tego wyjdzie. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: U-69 VIIc Revell 1\72

Postprzez dewertus » czwartek, 10 grudnia 2009, 14:06

Pierwsza odsłona modelu zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, ale druga przedstawiająca wrak to mnie całkiem dobiła - robi wrażenie!

Świetny model!!! :lol:

Klejenie w konspiracji - po części znam ten ból, chociaż u mnie wynika raczej z barku czasu. Także modeluje głownie w późnych godzinach wieczorno-nocnych przez co nadal nie mogę wypróbować otrzymanego niedawno kompresora - obawiam się, że obudzi juniora (czekam z utęskieniem na urlop w okresie świąteczym, może się wreście uda ;o) )

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: U-69 VIIc Revell 1\72

Postprzez Tailgunner » piątek, 11 grudnia 2009, 02:11

Ostach napisał(a):Co ten biedny model Ci zrobił, że mu zafundowałeś taki los?


Złe fatum wisiało nad nim od samego początku. Użycie Humbroli determinowało kolejne błędy i fazy malowania, położenia lakieru, postarzania. Niestety te farby nie nadają się do malowania modeli w XXI w. Może jako podkład. Tak matowych farb nikt chyba nie produkuje. Sprawa się rypła w momencie zbyt daleko idącego przerabiania i ulepszania okrętu , inspirowanego wątkiem Siary. Po prostu przedobrzyłem i popsułem.Do ściągnięcia starej farby użyłem Kreta. Efekt był słaby.Postanowiłem zastosować Scansol - środek do usuwania starych powłok. Producent zapewniał ,że nie wchodzi w reakcję z podłożem. Niestety nie dotyczy to plastiku Revell'a.Po posmarowaniu kilku miejsc na pokładzie w ciągu kilku sekund , plastik zaczął się topić i granulować.Szybko przerwałem operację , jednak model został w zasadzie w swej pierwotnej formie stracony.
W tym miejscu zaczyna się historia jego wraku ponieważ nic innego zrobić już nie można.
Zacznę wszystko od początku jak skończę wrak. Natomiast Scansol otwiera w pewnym sensie nowe możliwości ze swoimi właściwościami.Żywica cmk nie weszła w reakcję.
Tak to wygląda w skrócie.

spiton napisał(a):Całkowicie Cię rozumiem ,-)) Jak bym robił U-Boota, pewnie też by tak wyglądał ,-))
Pozdrawiam

Spiton dzięki . Wiedziałem ,że na Ciebie mogę zawsze liczyć.

siara1939 napisał(a):To widziales?
Ja bym pourywal pare detali- jak dzwonek na tyle kiosku i moze poszarpal troche barierki, detal peryskopow itp.
Kibicuje- ciekaw jestem co z tego wyjdzie. ;o)


Oczywiście znam ten model. Od pierwszej chwili gdy go zobaczyłem pobudza moją wyobraźnię. Do inspiracji dorzucę jeszcze cały cykl '' Łowców mórz " z NG. Dzięki Siara za poparcie.

dewertus napisał(a):Pierwsza odsłona modelu zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, ale druga przedstawiająca wrak to mnie całkiem dobiła - robi wrażenie!

Świetny model!!! :lol:

Klejenie w konspiracji - po części znam ten ból, chociaż u mnie wynika raczej z barku czasu. Także modeluje głownie w późnych godzinach wieczorno-nocnych przez co nadal nie mogę wypróbować otrzymanego niedawno kompresora - obawiam się, że obudzi juniora (czekam z utęskieniem na urlop w okresie świąteczym, może się wreście uda ;o) )

pzdr.
Hubert

Dzięki Dewertus. Podobnie u mnie.Zarwanie nocy to nie problem , ale pracujący kompresor niestety tak. Myślę coraz poważniej o wielkiej butli ze sprężonym powietrzem.
Pozdrawim wszystkich i dzięki za odzew.

Nie pisz posta pod postem w tak krótkich odstępach czasu. Używaj opcji edytuj. Oczywiście tylko w przypadku, gdy nikt nie odpowiedział i nie minęło zbyt wiele czasu.
Posty wysłane przed chwilą połączyłem.
Cc
Avatar użytkownika
Tailgunner
 
Posty: 131
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 01:10
Lokalizacja: Nysa

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez dewertus » czwartek, 17 grudnia 2009, 14:07

Tailgunner napisał(a):Zarwanie nocy to nie problem , ale pracujący kompresor niestety tak. Myślę coraz poważniej o wielkiej butli ze sprężonym powietrzem.


Chyba nie warto - nie mam dużego doświadczenia z aerografem, ale to co już udało mi się zrobić, robiłem własnie w oparciu o zasilenie z butli... Ile z tym jest problemów to nie pytaj - ciśnienie nierównomierne, szybkie schładzanie się gazu (w wyniku rozprężania), plucie skroplonym gazem. Malowałem cztery modele (dwie butle - cena za sztukę to 30-40PLN) i stwierdziłem, że chyba lepszy będzie kompresor.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez Timi » czwartek, 17 grudnia 2009, 15:25

Widze że na forum moda na U-boty, wszystkie niby takie same, ale każdy inny i wyjątkowy.
Co do kompresora to na nocne modelowanie to chyba najlepszy lodówkowiec.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez Tailgunner » niedziela, 20 grudnia 2009, 00:24

Taka karma .Ja już się z tym dawno pogodziłem.Mam jeszcze jeden plan. Mianowicie kupienie dużego agregatu z wielkim zbiornikiem. Taki do malowania przemysłowego. Przyda się w domu.Napełniam zbiornik ( powiedzmy 30 l) przed 10.00 i sprawa załatwiona.

Tak wygląda kontynuacja dzieła zniszczenia.
Kilka nowych dziur, pogięta blacha,tymczasowo urwane włazy, rdzawe osady i naloty.
Dzwon urwę na samum końcu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tailgunner
 
Posty: 131
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 01:10
Lokalizacja: Nysa

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez Jaho63 » niedziela, 20 grudnia 2009, 00:30

Musiał "klapnąć" na dno blisko czynnego wulkanu? :) Sorry, bardziej podobał mi się w pierwszej wersji.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 20 grudnia 2009, 00:37

Dobrze jest, posadź pąkle.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez Tailgunner » wtorek, 22 grudnia 2009, 00:13

Jaho63 napisał(a):Musiał "klapnąć" na dno blisko czynnego wulkanu? :) Sorry, bardziej podobał mi się w pierwszej wersji.

To jeszcze nie koniec.Pracuję nad złotym środkiem. Wraki okrętów leżące na dnie mórz wyglądają inaczej niż wrak czołgu u babci na podwórku.
Tak wygląda kadłub po bliskiej eksplozji bomy głębinowej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kilka innych zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

piotr dmitruk napisał(a):Dobrze jest, posadź pąkle.

Dzięki Piotr,- będą pąkle.Rozglądam się za odpowiednim materiałem. Narazie najlepiej pasuje starty styropian.
Avatar użytkownika
Tailgunner
 
Posty: 131
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 01:10
Lokalizacja: Nysa

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez Tailgunner » środa, 23 marca 2011, 23:42

Hejas!
Udało mi się zrealizować dawne plany.Usprawni to wiele spraw i zniweluje wspominane problemy.
Bardzo się cieszę z zakupu. Trochę z duszą na ramieniu.
Przekonał mnie jednak ostatecznie Patterson , za co Ci kamracie jeszcze raz bardzo dziękuję.
Panie i Panowie oto i on...
Taddam:
EUROTEC
Pojemność zbiornika 24 l
Maksymalne ciśnienie 8 bar
Masa 30 kg

Obrazek

Głośny jest - to prawda. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, ponieważ po jednorazowym nabiciu zbiornika, co trwa około minuty, psikałem powietrzem nieustannie przez ponad godzinę. Wystarczy na pomalowanie lamperii na korytarzu.

Z tego powodu żegnam dwa mniejsze "żelazka" , i dziękuję za służbę.

Obrazek

Jedynym problemem okazało się podłączenie aerografu z gwintem 1/8 do standardowej wejściówki w kompresorze.
Udało się szczęśliwie wszystko dopasować dzięki Allegro.
Jeżeli kogoś to interesuje , tak to wyglądać powinno:

Obrazek
Obrazek

Mogę podłączyć teraz ( o ile jest to konieczne dwa aerografy ), i siedzieć w nocy niczym Ninja.
Mam nadzieję ,że nic się nie spierniczy lada dzień.
Czuwaj !!!
Ostatnio edytowano czwartek, 24 marca 2011, 02:11 przez Tailgunner, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tailgunner
 
Posty: 131
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 01:10
Lokalizacja: Nysa

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 24 marca 2011, 00:01

Lepiej wklej kilka fotek zardzewiałego U-Boota. Tylko w całości, a nie w detalu. Ciekaw jestem jak wygląda cała sylwetka.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez Tailgunner » piątek, 19 sierpnia 2011, 00:43

Sorry za zwłokę. Powali ale do przodu. Mam rozpoczętych kilka modeli, stąd takie tempo.Na pewno go skończę.
Na razie zabawa z kioskiem. Spiton - specjalnie dla Ciebie.
Sól , kasza, cukier ,-na lakier. Następnie mocno rozjaśniony stalowoszary i spłukanie pod kranem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tailgunner
 
Posty: 131
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 01:10
Lokalizacja: Nysa

Re: U-69 VIIc Revell 1/72

Postprzez Aleksander » sobota, 20 sierpnia 2011, 08:08

Zajrzałem przypadkiem i szczęka mi opadła. Super to wygląda - rdzewienie bardzo realistyczne - żeby Ci tylko złomiarze nie porwali modelu! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8036
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości