U-552 SBS Revell 1/72

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez siara1939 » wtorek, 15 września 2009, 23:59

Kolega odwiedzil wczoraj jedynego zachowanego U-Boota typu VII w Wilhelmshaven kolo Kolonii i podeslal mi fotke izolatorow.
Obrazek

Wyjasnilo sie pare kwestii.
Upewnilo mnie to w przekonaniu, ze kolor MS-a bedzie idealny i dowiedzialem sie jaki ksztalt mialy bloczki. :D
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Reklama

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez mr.jaro » środa, 16 września 2009, 09:54

siara1939 napisał(a):Ale wazne, ze jestem zadowolony z efektu, bo nawet maja odpowieni kolor i nie trzeba ich malowac.
Czasami tak bywa, ze najprostsze i najlepsze rozwiazania sa w zasiegu reki, a czlowiek szuka nie wiadomo czego.

Izolatory wygladaja znakomicie. A powiedz mi, w jaki sposob udalo sie Tobie podzielic GS, by uzyskac tak malutkie kuleczki o identycznej wielkosci?


siara1939 napisał(a):Kolega odwiedzil wczoraj jedynego zachowanego U-Boota typu VII w Wilhelmshaven kolo Kolonii i podeslal mi fotke izolatorow. Wyjasnilo sie pare kwestii.

A pare innych kwestii zagmatwalo... :mrgreen:
Mianowicie jesli jedyny zachowany U-Boot Typu VII znajduje sie w Wilhelmshaven, to w takim razie co sie stalo z tym w Laboe? A jesli Wilhelmshaven lezy kolo Kolonii, to w takim razie Kolonia musialaby znajdowac sie nad morzem Polnocnym, a nie nad srodkowym Renem (czyli tak, jakby Warszawa lezala kolo Gdanska). :-/
Oj, siara, siara, a nie masz Ty przypadkiem na mysli U-Boota z Laboe kolo Kilonii? ;o)
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez Maxek » środa, 16 września 2009, 10:14

mr.jaro napisał(a):Oj, siara, siara, a nie masz Ty przypadkiem na mysli U-Boota z Laboe kolo Kilonii? ;o)


Potwierdzam. Swego czasu bywałem w Whv co tydzień i nie widziałem tam żadnego U-Boota. Stoją w porcie-muzeum jakieś niszczyciele rakietowe, jeden okręt podwodny (chyba klasy Koben) i jakaś miniaturowa łódka podwodna do tego jeden F-104 w "locie".
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez goldie2 » środa, 16 września 2009, 12:29

Jedynym kompletnym u-bootem w europie jest u-995 typ VII C/41 w Laobe, nie licząc tej IX wydobytej w 1993 i pociętej na trzy częsci gdzieś w okolicach River Mersey w 2007r – U-534
http://uboat.net/boats/u534.htm
http://www.rivermersey.org.uk/u-boat-woodchurch-ferry/
- http://www.youtube.com/watch?v=jijPqqyO ... dded#t=236
Podciągnąć pod tą definicję można jeszcze Vesikko w Norwegii - typ II i to wszystko co pozostalo po ubootach.
Z ciekawostek - http://www.zegluga.wroclaw.pl/articles. ... cle_id=124

Niestety u-995 nie można zobaczyć z pokładu, aczkolwiek, kiedyś widziałem jakiś brytyjski film dokumentalny, gdzie Axel Nestle tłumaczył zawiłości konstrukcji u-boota wlaśnie z tego pokładu. Wydaje mi się, ze jednak da sie tam wejść, trzeba tylko udwać ekipę filmową i jakoś przekonać wlaściciela o udostępnienie kiosku i pokładu okrętu.
goldie2
 

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez mr.jaro » środa, 16 września 2009, 14:17

goldie2 napisał(a):Jedynym kompletnym u-bootem w europie jest u-995 typ VII C/41 w Laobe, nie licząc tej IX wydobytej w 1993 i pociętej na trzy częsci gdzieś w okolicach River Mersey w 2007r – U-534
http://uboat.net/boats/u534.htm
http://www.rivermersey.org.uk/u-boat-woodchurch-ferry/
- http://www.youtube.com/watch?v=jijPqqyO ... dded#t=236
Podciągnąć pod tą definicję można jeszcze Vesikko w Norwegii - typ II i to wszystko co pozostalo po ubootach.
Z ciekawostek - http://www.zegluga.wroclaw.pl/articles. ... cle_id=124

Aluzji nie zrozumiales. Siara sie po prostu przejezyczyl, bo gdzie znajduje sie jedyny VII z cala pewnoscia nie trzeba mu tlumaczyc.


goldie2 napisał(a):Wydaje mi się, ze jednak da sie tam wejść, trzeba tylko udwać ekipę filmową i jakoś przekonać wlaściciela o udostępnienie kiosku i pokładu okrętu.

Chyba zartujesz?
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez goldie2 » środa, 16 września 2009, 17:02

mr.jaro napisał(a):Aluzji nie zrozumiales. Siara sie po prostu przejezyczyl, bo gdzie znajduje sie jedyny VII z cala pewnoscia nie trzeba mu tlumaczyc.


To fakt, nie zrozumiałem aluzji :oops: i nie tlumaczylem tego Siarze a w zasadzie, miedzy innymi Tobie, bo jeśli pamiętasz, to nie jedyna VII na świecie ;o) ... sorki, znowu się czepiam.

mr.jaro napisał(a):Chyba zartujesz?

Heh, tak to był żart. Udawanie ekipy filmowej nie jest dobrym pomysłem.
goldie2
 

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez mr.jaro » środa, 16 września 2009, 19:04

goldie2 napisał(a):...i nie tlumaczylem tego Siarze a w zasadzie, miedzy innymi Tobie, bo jeśli pamiętasz, to nie jedyna VII na świecie...

Hmm, a skad przypuszczenie, ze ktokolwiek potrzebuje tlumaczenia? Przeciez nikt nie napisal, ze jedyny na swiecie.

goldie2 napisał(a):...znowu się czepiam.

Bingo.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez siara1939 » środa, 16 września 2009, 19:22

Prawda- przejezyczylem sie. Chodzilo mi o Laboe. :oops: ...
Z tego co mi wiadomo to jest jedyna cala VII na swiecie. W dodatku VIIC/41, bo typowej wczesnej VII nie ma zadnej.

Jaro- urobiony MS zostawilem na jakies pol godziny aby sie tak nie kleil, a pozniej go rozwalkowalem za pomoca szerokiej linijki na dlugi, cienki walek okolo 1mm srednicy.
Przylozylem linijke i nozykiem odcialem 2mm odcinki. Zrolowalem je w kulki i odstawilem na nastepne pol godziny. Gdy byly prawie twarde, palcem rolowalem delikatnie na plytce z plexi, az staly sie jajowate.
Ostatnio edytowano środa, 16 września 2009, 19:28 przez siara1939, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez Ostach » środa, 16 września 2009, 19:26

Może pytanie głupie bo pytam o jakąś oczywistą oczywistość, ale jaka jest pewność, że to oryginalne izolatory a nie z okresu służby okrętu w Norwegii?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez siara1939 » środa, 16 września 2009, 19:35

Ostach napisał(a):Może pytanie głupie bo pytam o jakąś oczywistą oczywistość, ale jaka jest pewność, że to oryginalne izolatory a nie z okresu służby okrętu w Norwegii?


Jest na to pare dowodow:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjecia z Subsim.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez mr.jaro » środa, 16 września 2009, 22:00

siara1939 napisał(a):Jaro- urobiony MS zostawilem na jakies pol godziny aby sie tak nie kleil, a pozniej go rozwalkowalem za pomoca szerokiej linijki na dlugi, cienki walek okolo 1mm srednicy.
Przylozylem linijke i nozykiem odcialem 2mm odcinki. Zrolowalem je w kulki i odstawilem na nastepne pol godziny. Gdy byly prawie twarde, palcem rolowalem delikatnie na plytce z plexi, az staly sie jajowate.

No tak, teraz to i mnie sie wydaje nie tak trudne. Czyli caly pic polega na tym, by pozwolic podeschnac. Jak zwykle - najprostsze rozwiazania sa najlepsze. Dzieki siara.

Swoja droga te izolatory sa spore - prawie wielkosci ludzkiej glowy. Ogladalem ten okret w Laboe kilkanascie razy, ale na to nigdy nie zwrocilem uwagi. Dopiero na zdjeciach ten drobiazg kluje w oczy...
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez Ostach » środa, 16 września 2009, 22:50

siara1939 napisał(a):
Ostach napisał(a):Może pytanie głupie bo pytam o jakąś oczywistą oczywistość, ale jaka jest pewność, że to oryginalne izolatory a nie z okresu służby okrętu w Norwegii?


Jest na to pare dowodow:

No ale kolor? Chociaż może i racja, pewnie ocalał...
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez siara1939 » środa, 14 października 2009, 17:53

Dawno mnie tu nie bylo.
Korzystajac z paru dni wolnego zabralem sie za detale olinowania.
Obrazek
Obrazek

Nieduzo, ale zawsze cos.... ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez Gienek » środa, 14 października 2009, 18:23

Uff, ruszyło ;o)
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: U-552 SBS Revell 1/72

Postprzez spiton » środa, 14 października 2009, 22:14

Siara wychodzi na ostatnią prostą ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości