[in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

[in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez łsobota » piątek, 9 listopada 2007, 15:52

Obrazek
Jest to zestaw Aoshimy (AOSWL505) pozwalający na budowę japońskiego nosiciela wodnosamolotów Chiyoda, z okresu przed jego przebudową na klasyczny lotniskowiec, co miało miejsce 21 grudnia 1943 w porcie Yokosuka. Tyle tytułem któtkiego wstępu. Dodam jeszcze tylko, że w pudle oprócz ramek z elementami "Chiyody" znajduje się uniwersalna ramka z uzbrojeniem oraz czterema wodnosamolotami, które możemy wykorzystać podczas budowy innych okrętów Marynarki Japońskiej. A terz już czas na prezentację tego co dostaniemy, gdy zdecydujemy się na zakup:
Instrukcja:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kalkomania:
Obrazek
Kadłub:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyprski:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Trochę szczegółów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec wspomnę jeszcze, że swego czasu na rynku dostępny był zestaw z serii "Super Detail" (AOS30608) wzbogacony o firmową blaszkę. Nie wiem czy jest jeszcze dostępny w sprzedaży - mi w każdym razie się nie udało :cry: (chociaż z drugiej strony jakoś specjalnie się nie starałem)
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Reklama

Re: [in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez @rtur » piątek, 9 listopada 2007, 18:31

Widze że ostro szalejesz z modelami, powinni Ci już chyba gratisy przysyłać ;)

Jakaś egzotyczna firma robiła ten model, nie słyszałem o niej. Jak z jakością i spasowaniem ?
@rtur
 

Re: [in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez łsobota » piątek, 9 listopada 2007, 22:10

@rtur napisał(a):Widze że ostro szalejesz z modelami, powinni Ci już chyba gratisy przysyłać ;)

Oj, to było by zbyt piękne :)

@rtur napisał(a):Jakaś egzotyczna firma robiła ten model, nie słyszałem o niej

Aoshima? To jedna z większych japońskich firm robiących modele. Wcześniej miałem styczność tylko z samolotami (stare, np. Zuiun - tragedia, nowe, np. Shiden Kai - całkiem fajne) tej firmy, teraz przyszła kolej na okręt i zdaje się być w porządku.

@rtur napisał(a):Jak z jakością i spasowaniem ?

O spasowaniu niewiele mogę napisać póki części są jeszcze w ramkach, ale powinno być w porządku. Ze zdjęć gotowego modelu z tego zestawu, jakie oglądałem w internecie wynika, że można z niego zrobić naprawdę fajną miniaturkę.
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: [in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez @rtur » piątek, 9 listopada 2007, 22:30

łsobota napisał(a):Aoshima? To jedna z większych japońskich firm robiących modele

No to ja naprawde jestem do tyłu, nie kleiłem nic z tej firmy stąd moje pytanie. Do tej pory obracałem się jedynie w okolicach pancerki a z tego co się orientuje Aoshima nie ma tego w swojej ofercie (o ile się nie myle ;) )
@rtur
 

Re: [in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez Mateusz Sakowicz » piątek, 9 listopada 2007, 23:27

Wrzucę swoje "3 gr" - Aoshima robi z interesujących mnie najbardziej pancerników jako jedyna (jedyna w plastiku w 1/700) modele Nagato/Mutsu oraz Fuso/Yamashiro (w 2007 r. te ostatnie wydano z nowych form, można jeszcze się naciąć na stare o kiepskiej jakości, przed tymi przestrzegam). Mam Nagato oraz Fuso i muszę powiedzieć, że to naprawdę bardzo ładnie zrobione modele. Fuso jest nawet wskazywane jako najlepiej zrobiony model w 1/700 z plastiku (na 'Steelnavy' padały takie opinie).

Pozdrawiam,

Mateusz
Avatar użytkownika
Mateusz Sakowicz
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 18:53

Re: [in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez @rtur » sobota, 10 listopada 2007, 00:23

Twoje "3 gr" przyjęte z zainteresowaniem, jakbyś jeszcze wrzucił zdjęcia wymienionych przez Ciebie modeli to by było bardzo miło :)
Mateusz Sakowicz napisał(a):w 2007 r. te ostatnie wydano z nowych form, można jeszcze się naciąć na stare o kiepskiej jakości, przed tymi przestrzegam

Czyli wszystkie wyprodukowane przed 2007 omijać z daleka ? Dobra wskazówka na przyszłość :)
@rtur
 

Re: [in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez Mateusz Sakowicz » sobota, 10 listopada 2007, 00:42

Otóż, mogę zrobić inboxy i zrobię jeśli jesteś zainteresowany, ale niestety dopiero w grudniu, ponieważ wtedy będę w domu rodzinnym i magazynie modelarskim zarazem :) Co do modeli Aoshimy, to może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem, Fuso i Yamashiro były wydane jakoś w latach 70. i tych modeli jeszcze sporo się pojawia , rzadko na Allegro, ale już dość często np. na Ebay. Tak więc ta uwaga dotyczyła wyłącznie tych dwóch pancerników. Nagato/Mutsu były wydane jakoś w okolicach 2003/2004 i są także bardzo dobre. Nowe Fuso/Yamashiro wyszły ostatnio (tj. 2007 r.), także w edycjach z dodatkowymi blaszkami - dwie wersje z 1942 r. oraz 1944 r. Poza tym do Yamashiro jest już dostępny zestaw blach Flyhawk Models (nie mam, ale wygląda znakomicie), czekam na ich blachy do Fuso...

Tu przykład tego co można znaleźć w nowym Fuso (edycja z blaszką):
http://www.1999.co.jp/eng/10061953

Ta strona sklepu jest o tyle fajna, że można zobaczyć całkiem niezłe in-boxy.

Pozdrawiam,

Mateusz
Avatar użytkownika
Mateusz Sakowicz
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 18:53

Re: [in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez łsobota » sobota, 10 listopada 2007, 10:57

Ja jeszcze dodam, (co prawda jest to tylko opinia zasłyszana), że należy się raczej wystrzegać niszczycieli "made by Aoshima" - a przynajmniej dokładnie je obejrzeć przed zakupem.

A Fuso wygląda bardzo przyzwoicie - i jak tu się takiemu oprzeć :P

ps. dzięki za link do sklepu - nie był mi on znany
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: [in box] IJN Chiyoda - Aoshima, 1:700

Postprzez lodzianin » czwartek, 10 lipca 2008, 22:46

Z Aoshimy zrobiłem kiedyś " Soryu " w 1/700 - średni w porównaniu z nowymi wypraskami ww. firmy .
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 03:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości