SM Surcouf - Heller 1/400 - prawie jak vintage ;-)

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: SM Surcouf - Heller 1/400 - prawie jak vintage ;-)

Postprzez spiton » sobota, 7 sierpnia 2010, 17:30

Szkoda, że nie posłuchałeś Rollingstones'a. Weź jakiś stary model i popróbuj rożne wasze olejne, itp. To strasznie ożywia model i dodaje mu głębi. Urealnia.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: SM Surcouf - Heller 1/400 - prawie jak vintage ;-)

Postprzez donalyah00 » sobota, 7 sierpnia 2010, 21:35

Scum-line wygląda całkiem nieźle i delikatnie - tu są fotki trochę bardziej "odstałych" naszych Kobbenów z Gdyni: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=11842)

W dalszym ciągu trochę mało dzieje się w części podwodnej. Spróbowałbym trochę podziałać ciemniejszymi kolorami (rollingstones'ową zieleń zamieniłbym ewentualnie na brąz Van Dyke'a).

Świetnie malowało mi się zacieki White Spiritem Talensa zabarwionym farbami olejnymi Van Gogh. Malowałem pędzlem, najpierw nanosiłem trochę gęstszą "mieszankę" spirita z olejem, później malowałem już samym spiritem aby rozprowadzić kolor. Przed takim brudzeniem dokładnie zabezpieczyłem poprzednie warstwy farby sidoluxem - może być też dowolny lakier akrylowy.

I jeszcze jedno - przybrudziłbym trochę (zmatowił) wały śrubowe. Nieśmigana nierdzewka mocno kontrastuje z nawet lekko zużytym kadłubem.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: SM Surcouf - Heller 1/400 - prawie jak vintage ;-)

Postprzez jacekkarolczak » wtorek, 10 sierpnia 2010, 21:56

Siedzę i paćkam, bo spokoju nie dajecie :D - zgodnie z radami Stonesa i Marka, jak co wyjdzie to pokaże... Pozdrowionka

Niech white spirit będzie z Wami :)
Avatar użytkownika
jacekkarolczak
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2009, 17:45
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości