[Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » sobota, 13 października 2012, 15:29

Kolejna mała aktualizacja po 2 tygodniach prac nad modelem.
Dzięki pożyczonemu obiektywowi o szerszym koncie mogłem wykonać zdjęcie całego modelu z bliższej odległości ))
Uzupełniam rufową nadbudówkę, wyciąłem kratownicę od jednego z dźwigów jak też wykonałem próbny ponton - tutaj zastanawiam się jakiego koloru były liny i czy moja nie jest za gruba.
zabrałem się też za ostatnie poziomy przedniej nadbudówki.


Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Reklama

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » sobota, 27 października 2012, 08:36

Mały update.
Przyszedł czas na wykończenie przedniej nadbudówki więc zrobiłem górę i przed przyklejeniem (zamocowana tymczasowo) uzupełniam o wyposażenie.
Wykonałem część olinowania z bloczkami i czekam na pozostałe nicie do testów i na koniec wykonam olinowanie ruchome i łączące dwa maszty.
Na okręt zamocowałem już rufową nadbudówkę, przedni komin i stanowiska pompom-ów.
Oto klika fotek:
Obrazek
Obrazek




Obrazek

Oczywiście fotka z odnośnikiem groszówka byłbym zapomniał ))

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » poniedziałek, 5 listopada 2012, 18:20

Zająłem się drobnicą, mozolna praca i strasznie małe efekty )) Jeszcze tylko pomalować pewnie aerografem bo pędzelkiem takie maleństwa strach ruszać.
Oto rezultaty:

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 5 listopada 2012, 20:25

Marek, wszystko wychodzi znakomicie ale nie daje mi spokoju ten pokład- taki szary filtro wash jest niezbędny
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » sobota, 10 listopada 2012, 12:18

Niestety pokład taki zostaje, w realu nie wygląda to źle, a za dużo mam do stracenia jak coś nie wyjdzie. W kolejnym modelu nauczony doświadczeniem zrobię to inaczej.
Te małe elementy strasznie wolno się robi, a efekt tydzień roboty i 3 części. Trudno jakoś trzeba je zrobić, bo inaczej się nie da.
Szafka z flagami sygnałowymi, pomysł bym wykonanie, brak lupy spowodował, że nie trafiłem w kwadraciki. Widać to na powiększonych fotkach na całości raczej nie tyle, ale może kiedyś pokażę to na modelu.
Zamocowałem też stanowiska kierowania ogniem pom-pom ów i zamontowałem całą górną część nadbudówki na okręcie.
Oto skromnie dwie fotki:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » poniedziałek, 19 listopada 2012, 18:35

Męczarnie, pompom kto to wymyślił ))
Walka trwa, nie mam pomysłu na lufy, a zrobić 48 szt oj
Oto próba jednej lufy, może być ? a może macie jakiś inny pomysł ?

Obrazek

Sorki za fotkę z komórki.
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez donalyah00 » wtorek, 20 listopada 2012, 11:56

Coraz lepiej prezentuje się Twój KGV! Szafki z flagami sygnałowymi są takim detalem, jake bardzo lubię.:)
Co do pom-pomów sugeruję znaczną oszczędność czasu: produkt Mastera w skali 1:350.

Myślę, że nie ma sensu rozwodzić się nad różnicą skal 1:300 i 1:350 - i tak farba pogrubi lufy.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez rob » piątek, 23 listopada 2012, 01:39

Co do luf to mogę jedynie zaproponować "cudowne rozmnożenie" z żywicy tylko musisz mi przysłać wzór o ile nie skorzystasz z poprzedniej propozycji która wydaje mi się sensowna.
Architektura, figurki, gadżety…
…i co mi w ten zakuty łeb wpadnie!
ROB
Avatar użytkownika
rob
 
Posty: 200
Dołączył(a): wtorek, 18 listopada 2008, 15:38
Lokalizacja: wielkopolska

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » piątek, 23 listopada 2012, 17:42

Ależ to cholerstwo męczące już prawie 10 dni siedzę nad tymi działkami ((, a końca nie widać. Propozycja zakupu luf 1/350 odpada bo te lufy nie wyglądają tak jak powinny. Mają za dużo różnic. Propozycję dostałem też by kupić lufy do pom-pomów z GPM w skali 1/250. Tutaj już wyglądają jak lufy których potrzebuję, a 0,03 mm nie powinno robić różnicy na średnicy. Jak nie wyjdą moje, bo zakupiłem już igły (pani w aptece się dziwnie patrzyła jak brałem 44szt ) Co do propozycji odlewów to dzięki na razie nie skorzystam, ale może w przyszłości ))
Podstawy prawie skończone szt 6 tylko z washem chyba przesadziłem i trzeba będzie skorygować tu i ówdzie.
Oto 3 z sześciu:
Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez spiton » piątek, 23 listopada 2012, 22:23

Detal coraz lepszy. Szafki na flagi zabijają, i pokazują Cię ze strony z jakiej się na razie nie dałeś poznać. To znaczy zupełnego świra ,-))))
Pompony bardzo dobre. Tylko jest mi Ciebie trochę żal, bo jest tego kilka sztuk. Nie myślałeś o zaprojektowaniu blaszek...
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » piątek, 23 listopada 2012, 22:54

Fototrawienie jest to rzecz chyba w którą będę musiał kiedyś wejść, bo wtedy można zrobić super detale, których jest brak w tej skali 1/300 (((. Z drugiej strony takie detale są fajne i w tej skali można by cuda czynić, ale to już nie jest własna robota. Fakt bo już z blaszkami miałem do czynienia i wiem, że po trawieniu trzeba to jeszcze złożyć i zmontować i to też jest sztuka. Może w następnym okręcie, a będzie to niejaki Richelieu )), wdrożę się w blaszki. Kto wie. A właśnie szukam czegoś o malowaniu Richelieu w roku 1945 ))
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Soris000 » piątek, 23 listopada 2012, 23:47

To masz ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » sobota, 24 listopada 2012, 00:07

Mam to i mam małego modelarza, poluje teraz na plany i mam dylemat polskie czy francuskie. Polskie max 60 zł francuskie 40 Euro )) Jest jeszcze książka O richelieu francuska Roberta Dumasa i jest trochę w otratnim "Okręty" Czekam też na kagero 3D Coming soon Richelieu ))
Mam czas na zbieranie materiałów bo trochę pracy zostało przy PoW
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez donalyah00 » sobota, 24 listopada 2012, 14:12

Szczerze podziwiam Cię za chęć samodzielnego wykonania całego kompletu luf! Przy takiej produkcji załamałbym się prawdopodobnie podczas uzyskania ich powtarzalności. Ciekaw jestem - być może masz jakiś patent ułatwiający ich "masową" produkcję?

BTW. Czy widziałeś już ten wątek? Zestaw jest właśnie opracowywany z pomocą angielskich modelarzy okrętowych - myślę, że śledząc proces projektowania i produkcji mogą oni wyłapać sporo błędów producenta.

[OT]

Co do Richelieu - jak już pewnie wiesz część oryginalnych planów Marine Nationale można za darmo pobrać tu. Napisz proszę o jakich francuskich planach do kupienia myślisz.

Pan Dumas wydał dwie książki o Richelieu: jedną, niedostępną już, w jęz.francuskim (twarda oprawa zawierającą 3 książki - Dunkerque/Strasbourg, Richelieu i Jean Bart) oraz niedawno wydaną drugą po angielsku.

Część o Richelieu pierwszej z nich zawiera 28 stron rysunków detali, przy czym sam autor przyznaje, że są one oparte na rysunkach pana Szapowałenki, opublikowanych niegdyś w Planach Modelarskich. Pan Dumas poprawił nieco owe plany ale sam jest zdziwiony (i pisze o tym w książce) skąd p. Szapowałenko wziął materiały do swojego - bardzo dokładnego - opracowania, mieszkając w Polsce, w latach 60-tych! Oprócz rysunków książka zawiera sporo fotek ale w relatywnie średniej reprodukcji.

Druga książka może się pochwalić sporą liczbą bardzo dobrych jakościowo fotografii (w tym całostronicowych). Rysunków jest bardzo niewiele (małe generalki plus rzuty pokładów głównej nadbudówki). Dużym plusem jest język angielski oraz dostępność książki.

Warto zapoznać się także z tym wątkiem - francuski modelarz systematycznie poprawia świeżo wydany model Trumpetera w skali 1:350. A może pokusił byś się o wykonanie modelu w wersji z 1940 r.? Mało "uciążliwych" działek przeciwlotniczych, katapulta i ciekawy wodnosamolot na niej (Loire 130). Jedynie malowanie już nie jest takie barwne (może to jednak mieć swój urok, Richelieu miał baaardzo ładne linie kadłuba, które kamuflaż skutecznie ukrywa ;o)). Le Bosco - wspomniany wyżej modelarz skusił się na równoległą budowę.

[/OT] ;o)
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » sobota, 24 listopada 2012, 21:28

Chce pociąć igły na odpowiednią długość następnie drucik oraz z foli aluminiowej podocinać kwadraciki. Plan jest taki doklejam kwadracik na koniec drutu, tak w połowie kwadratu i zwijam. Następnie szpilką lub wykałaczką rozszerzam końcówkę otrzymując tłumik płomieni i wkładam w igłę )) wszystko. To jest plan, a rzeczywistość zobaczymy ))

DZięki za link do tego wątku o KGV przyda się po części chociaż większość już zrobiłem, ale jeszcze trochę zostało ))

Co do Richelieu to zastanawiam się nad tymi planami:
http://www.aamm.fr/boutique/index.php?m ... cts_id=246
oraz szukam tej książki trochę taniej ))
http://www.priceminister.com/offer/buy/ ... livre.html
jak nie znajdę trudno. Ciekawe jak te plany mają się do naszych.
A te wątki na forum śledzę ))

Co do wersji to wiadomo podoba mi sie ta z 1943-45 amerkańska, ale tam pokład jest malowany, a chcę zrobić drewniany naturalny. Tak więc padło na ten 1945, bo tam jest właśnie taki.

A to fajny widok )) ktoś ma podobny gust do mnie ))
I marzy mi się podobny )
http://i6.photobucket.com/albums/y205/b ... ulet-1.jpg
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości