[Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » piątek, 30 listopada 2012, 18:03

A wracając do PoW czas na parę fotek. Po przedstawieniu pompomów nikogo nie zainteresowało dlaczego wyglądają tak osobliwie )) Właśnie nie wiem sam dla czego PoW miał inne niż reszta bliźniaków, ale tak wychodzi z analizy zdjęć. Działka obok komina miały z tyłu osłony, a nie reling. Działko na przedniej wieży miało osłony na całości chociaż i tu mam dylemat bo widziałem też wersję gdzie z przodu blachy były w połowie słupków relingu mocowane.
Co zaś się tyczy działka na tylnej wieży to było ono 4 lufowe, a nie jak wszędzie w modelach 8. To tyle moich poszukiwań w docieraniu do prawdy. Czekam na lufy do działek, a w między czasie robię daleko celowniki. Dół prawie zrobiłem, ale na górze w przeciwieństwie do KGV miał anteny ((( i znowu drutologia.

Oto parę fotek:

Obrazek

Obrazek



Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 30 listopada 2012, 18:08 przez shivadog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wieża
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Reklama

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » piątek, 7 grudnia 2012, 17:57

No nic dalej trzeba coś robić.

Obrazek

dalmierze już pomalowane pierwszym kolorem, jeszcze tylko wykończenie i tutaj może uda się parę osób zaskoczyć jak wyjdzie to co mam w planie ))
A tak wyglądają dziś zaraz po pomalowaniu:

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » środa, 19 grudnia 2012, 19:31

1 Stycznia minie 2 lata od kiedy zacząłem budowę modelu.
Przez dwa lata dużo się nauczyłem i dużo dostrzegam błędów jak też zmienił bym to i owo w modelu oraz nie robił bym pewnych rzeczy. Mam nadzieję, że nauka zaprocentuje w Richelieu i kolejnych modelach. Myślałem, że uda mi sie więcej dokonać przez te dwa lata, ale i tak zadowolony jestem z tego co zrobiłem. Model w realu wygląda fajnie, a to najważniejsze by się podobał szczególnie dla modelarza, który go wykonuje )))

Zastanawiałem się jakie fotki wstawić i ile, ale doszedłem do wniosku, że nie kończę relacji i po nowym roku wracam do prac nad modelem chociaż ze względu na zmiany w życiu trochę zwolni się tempo ((.

Tak więc przedstawiam dalmierze szt. 4:

Obrazek

Obrazek

Dalsze fotki dalmierzy:

Obrazek

Fotka pom-pomów z lufkami z GPM wierza przednia i tylna (zdjęcie przy kominie nieostre więc nie wstawiam)

Obrazek

I na koniec jak okręt wygląda w tej chwili. Wiele elementów leży jeszcze w pudełku nie skończona i nie zamocowana, ale stan się do 1 stycznia chyba nie zmieni.

Obrazek

Błędy i spostrzeżenia opiszę jak skończę model ))
Pozdrawiam wszystkich i Życzę Wesołych Świąt i parę modeli do sklejania od Świętego Mikołaja )))
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » piątek, 28 grudnia 2012, 21:48

Czasem męczy mnie ciągłe siedzenie i przeglądanie zdjęć, by elementy były jak najbardziej podobne do tych na okręcie. Teraz zająłem się dźwigami (( straszne.

I udało się jeszcze skończyć jeden element przed końcem 2 lat )) Może i dźwigi skończę ))
Oto radary jak się nie mylę:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Michał Janik » piątek, 4 stycznia 2013, 01:00

Hej, lubię oglądać jak konsekwentnie suniesz z projektem do przodu - to budujące.
Mam pytanie - z czego robiłeś pokład? Jakaś cienka balsa/fornir? Być może będę chciał/musiał wykonać coś podobnego i zastanawiam się jak uzyskać efekt najmniejszej możliwej grubości.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » piątek, 4 stycznia 2013, 19:50

Pokład wykonałem z forniru bukowego 0,6 mm ciąłem to na listewki nie pamiętam dokładnie, ale chyba o długości 21 mm i szerokości 0,6 mm ))
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » poniedziałek, 14 stycznia 2013, 18:02

Mała aktualizacja
Dźwigi szt 2, jeszcze reling i można będzie malować, a potem tylko liny i gotowe ))

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » niedziela, 20 stycznia 2013, 19:51

A takie tam tratwy ratunkowe.

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » wtorek, 26 lutego 2013, 22:23

Uzupełniłem parę kolejnych tratw:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez donalyah00 » środa, 27 lutego 2013, 11:38

Coraz lepiej wygląda Twój PoW. Fajnie, że pamiętałeś o linach mocujących tratwy.

W jaki sposób będziesz montował wieże dział kal. 133 mm? Planujesz jeszcze nawiercanie otworów w osi podstaw czy wieże pójdą "na styk"?
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » środa, 27 lutego 2013, 19:02

Sądzę, że będą obracane jak starczy mi cierpliwości )) i pewnie będę robił coś z podstawą.
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » piątek, 1 listopada 2013, 00:44

Witam po przerwie )) Oerlikony już zamontowane jak też ukończyłem żurawie.
Na jednym pozwoliłem sobie na żart z Dreamlinerem LOT-u )) Widocznie gdzieś po awarii musiał wodować ))

Obrazek
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez rotpol13 » piątek, 1 listopada 2013, 12:54

Jestem pełen podziwu dla Twojej wytrwałości przy projekcie. ''Skórzana'' rocznica niebawem :lol:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 1 listopada 2013, 13:27

Szacunek za wytrwałość ! Wydaje mi się że uprawiasz najtrudniejszy rodzaj modelarstwa :!:
Na efekt końcowy prac trzeba czekać czasami wiele lat. Jak przy modelu samolotu spitoliłem robotę, to kupiłem drugi taki sam i za parę dni był gotowy :mrgreen: W Twoim wypadku cierpliwość odgrywa chyba obok umiejętności największą role :shock:
Życzę udanego zakończenia prac nad HMS ,,Książe Walii'' i wielu następnych modeli :lol:
Na każdy kolejny gotowy jestem czekać :lol: tyle ile trzeba , tym bardziej że jak myślę będzie on lepiej wykonany od poprzedniego :D
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [Relacja] MM 1:300 Prince of Wales

Postprzez Marek(Thrawn) » czwartek, 7 listopada 2013, 20:03

Nie ma za co w tym temacie masę materiałów można znaleźć na temat tego okrętu.
Udało mi się po przygodach ukończyć maszt rufowy. Przygoda była taka gdy masz był cały i wysychał by go zamontować na okręcie został przez, nieudowodnione, członka rodziny przeniesiony na podłogę i tam miał miejsce crash test (( Resztki udało się złożyć do kupy za pomocą kleju i szpachli i coś z tego udało się ulepić ))
Jeszcze zostało mi dokończyć resztki olinowania, chodzi o dwie liny na przedniej nadbudówce, nie wiem gdzie schodząc z masztu mocowane były na nadbudówce.

Oto efekt prac
Obrazek

Obrazek

--
Pozdrawiam Marek(Thrawn)
Avatar użytkownika
Marek(Thrawn)
 
Posty: 154
Dołączył(a): sobota, 16 stycznia 2010, 11:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości