PT-109 Italeri 1/35

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

PT-109 Italeri 1/35

Postprzez Raven » piątek, 28 grudnia 2007, 22:40

Witam
Przedstawiam moje zmagania z PT Italeri. Model przedstawia późną odmianę 80 stopowych kutrów produkowanych przez Elco, jednak ja postanowiłem wykonać Pt we wczesnej konfiguracji. Przeróbek jest sporo; no, ale....
Na pierwszy ogień poszła nadbudówka dziobowa. Osłonę sterówki obniżyłem zgodnie z planami PT-109 z [1]. Boczne stanowisko pól calówek w pierwszych seriach było przesunięte do przodu, w modelu jest ono z tyłu tak jak to było od PT-367. Odciąłem bok i górę w odpowiednich miejscach i po małym przeszlifowaniu gore wkleiłem na swoje miejsce(pozostał jeszcze tylko bok ale ten przykleję dopiero po wykonaniu samej wieżyczki). Wieżyczkę będę robił od podstaw. Pozostały jeszcze osłony boczne do wyprofilowania i dorobienie całego osprzętu. Podobnie było z zabudową śródokręcia. Usunąłem wszystkie elementy z dachu. Od nowa trzeba będzie zrobić kable i mocowania prostego masztu. Dalej przyszła kolej na osłonę przedziału silnikowego; tutaj także wszystko usunąłem; gdyż wczesne Elco miały w tym miejscu świetlik i 4 nawiewniki(jeszcze jeden dochodzi z tyłu zabudowy śródokręcia).
To na razie tyle; więcej pokażą zdjęcia.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek






Materiały
[1] Allied Coastal Forces of World War II (2) Vosper MTBs & U.S. Elcos
[2] PT BOATS IN ACTION
[3] Osprey-New Vanguard 107 US anti-tank artillery 1941-45
oraz internet
Pozdro
Mateusz Kałuża
Avatar użytkownika
Raven
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:36

Reklama

Re: PT-109 Italeri 1/35

Postprzez Cichociemny » sobota, 29 grudnia 2007, 00:26

O, wreszcie ktoś i tutaj pokaże jakąś budowę. Z chęcią popatrzę.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: PT-109 Italeri 1/35

Postprzez Ave.Posel » sobota, 29 grudnia 2007, 00:50

Ruszyło!:) na pewno będę podglądał. Szkutnictwo coraz bardziej przeciąga mnie na swoja strone:)
Ave.Posel
 

Re: PT-109 Italeri 1/35

Postprzez @rtur » sobota, 29 grudnia 2007, 23:26

Raven sporo powycinałeś, z czego będziesz dorabiał brakujące elementy ?
Model prezentuje się świetnie, bardzo chętnie zobacze relacje z budowy. Coraz bardziej kusi mnie jakiś model szkutniczy, może polecicie coś w miare prostego na początek :)
@rtur
 

Re: PT-109 Italeri 1/35

Postprzez Raven » niedziela, 30 grudnia 2007, 09:58

@rtur napisał(a):z czego będziesz dorabiał brakujące elementy ?


Ścianki z arkuszy plastiku, wieżyczkę dziobową z jakieś rurki, tylko nie wiem jeszcze z jakiej :mrgreen: .
@rtur napisał(a):może polecicie coś w miare prostego na początek

A co konkretnie by Ciebie interesowało, no i najważniejsze jaka skala?
Pozdro
Mateusz Kałuża
Avatar użytkownika
Raven
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:36

Re: PT-109 Italeri 1/35

Postprzez @rtur » poniedziałek, 31 grudnia 2007, 19:34

Myślałem nad konserwą w 1:350, oglądałem kilka relacji z budowy i podobało mi się. Na duże okręty na razie się nie porywam :)
@rtur
 

Re: PT-109 Italeri 1/35

Postprzez Ave.Posel » środa, 2 stycznia 2008, 19:01

tez się przyłącze do pytania @rtur'a.
Ave.Posel
 


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości