korwety Flower 1/350 Mirage ( Anchusa, Zinia )

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

korwety Flower 1/350 Mirage ( Anchusa, Zinia )

Postprzez Michał Janik » sobota, 8 grudnia 2012, 22:29

Koniec roku 2012 to prawdziwie ciekawy czas dla miłośników brytyjskiej techniki doby drugiej wojny. w 1/72 Sunderland (choćby i niedoskonały...), zapowiedzi ciekawych Spitów, no i...
Otóż i są!
Wczoraj widziałem pierwsze, próbne wtryski prosto od producenta (niestety - tylko przez folię). Pierwsze wrażenie raczej pozytywne, choć niestety nie mogłem mu się przyjrzeć bardzo dokładnie. Kadłub ma fajną fakturę poszczególnych płatów poszycia. Blaszki brak. Niemniej super, że w końcu ktoś ( i to nasz Mirage!) wypuścił tak ważny ( i jednocześnie nieefektowny;-) typ okrętu. Ciekawe, że Mirage wychodzi ze skali 1/400 na rzecz popularniejszej "350". Jeśli będą zainteresowani, to jak tylko model dostanę w łapy na dobre, zrobię "inboxa". Link do strony z dalszymi informacjami: http://wwiimodeller.co.nz/tag/mirage-ho ... ms-zinnia/
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w dalszych planach są też marynistyczne polonika drugowojenne...
Zaś bodaj Trumpeter ma wypuścić również w 1/350 HMS "Eskimo" - niszczyciel klasy Tribal.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

Re: korwety Flower 1/350 Mirage ( Anchusa, Zinia )

Postprzez Jedrek » sobota, 15 grudnia 2012, 19:35

Michał Janik napisał(a):niestety - tylko przez folię

Zerknąłem w Muzeum Techniki przez szybkę i folię ale to co zobaczyłem spodobało mi się. Trzeba będzie kupić :)
Jedrek
 
Posty: 206
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:15

Re: korwety Flower 1/350 Mirage ( Anchusa, Zinia )

Postprzez PiotrekS » sobota, 15 grudnia 2012, 20:26

Michał Janik napisał(a):Koniec roku 2012 to prawdziwie ciekawy czas dla miłośników brytyjskiej techniki doby drugiej wojny. w 1/72 Sunderland (choćby i niedoskonały...), zapowiedzi ciekawych Spitów, no i...


No i revellowskie wznowienie matchboksowskiego "Flower'a" w 1/72. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
PiotrekS
 
Posty: 240
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 11:29

Re: korwety Flower 1/350 Mirage ( Anchusa, Zinia )

Postprzez Michał Janik » niedziela, 16 grudnia 2012, 00:41

PiotrekS napisał(a):
Michał Janik napisał(a):Koniec roku 2012 to prawdziwie ciekawy czas dla miłośników brytyjskiej techniki doby drugiej wojny. w 1/72 Sunderland (choćby i niedoskonały...), zapowiedzi ciekawych Spitów, no i...


No i revellowskie wznowienie matchboksowskiego "Flower'a" w 1/72. :)

No właśnie zastanawiam się czy nie pisać listu do Świętego M... ;o)
Blachy, drewniany pokład, figurki... :roll:

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości