H.M.S. Warspite 1:350

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez Rhayader » poniedziałek, 29 lipca 2013, 19:56

WARSZTAT


Po kliknięciu - większe


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Janusz
Galerie

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 766
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez Jedrek » wtorek, 30 lipca 2013, 08:12

Warszat był jednym z moich ulubionych "seriali" na tym forum. Model wyszedł piękny, w całości i w detalu. Gratuluję. Mi się podoba i to bardzo :)
Jedrek
 
Posty: 206
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:15

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez rollingstones » środa, 31 lipca 2013, 20:30

Mam podobne odczucia. Zaglądałem tu z olbrzymią przyjemnością. Piękna robota.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez Korowiow » środa, 31 lipca 2013, 23:15

Piękny model - gratuluję.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez donalyah00 » czwartek, 1 sierpnia 2013, 16:18

Mniam! :)

Grand Old Lady prezentuje się caaałkiem nieźle - podobają mi się rozliczne smaczki: drewniano-mosiężne bomy, przyjemny chaos na mostku (w sensie: mnogość wyposażenia), szafki z flagami sygnałowymi, nity na kadłubie oraz częściowo poodkrywane brezenty na łodziach. Oprócz tego wrażenie robi równe i staranne olinowanie oraz generalnie czystość montażu plus staranność wykonania kamuflażu - przy tak skomplikowanym modelu nie jest to wcale proste. Tradycyjnie już też - świetne foty!

Co mi się mniej widzi? Myślę, że podmęczyłbym trochę, zwłaszcza podwodzie. Dodałbym scum line, wypłowiałbym i pobrudził pokład (dodał jakieś ew.plamy). Bardzo podoba mi się plątanina anten i innego różnego wyposażenia na szczycie dziobowego masztu ale trochę zróżnicowałbym kolory poszczególnych elementów - chociażby przyciemniając/rozjaśniając delikatnie niektóre z nich, akcentując tym samym stopniowe doposażanie jednostki. Usunąłbym też linie podziałowe na kadłubie Walrusa (w tej skali nie powinno być ich widać) oraz zaokrąglił "lekko nieokrągły" ;o) wlot powietrza na przodzie jego gondoli silnikowej. W sumie to jednak drobiazgi są (lub rzecz gustu w przypadku brudzenia).

Gratuluję skończenia tak rozbudowanego modelu w tak krótkim czasie! Chciałbym równie szybko i sprawnie działać ze swoimi pracami...
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez Rhayader » czwartek, 1 sierpnia 2013, 21:36

Bardzo dziękuję za komentarze, miło mi, że się Wam podoba :)

Masz Marku rację. Było w planach większe brudzenie burt; ba, nawet było zrobione, ale wyszło niespecjalnie i zdecydowałem się zmywać. Pociągnięcie washa po 'całości' (nitach) sprawiło, że wyglądało to nienaturalnie. Rozwiązaniem byłoby zapuszczanie każdego nitu osobno i bardzo delikatnie by nie zlewał się z sąsiednimi w całość. Na to zabrakło czasu/cierpliwości/chęci, a bez zmęczenia burt nie było sensu robić tego z dołem. Do scum line jakoś nie jestem przekonany.
To był mój pierwszy pokład (oprócz podwodniaków) w innym kolorze niż szary/niebieski :) bałem się przesadzić, a faktycznie na tym modelu, z dużą ilością jasnych nadbudówek, można by bardziej poszaleć. W przypadku okrętów japońskich, w całości ciemno szarych, taki jasny pokład daje moim zdaniem fajny kontrast.
Ten wlot powietrza... :oops: tak wiem, musiał odpaść kawałek szpachli...nie miałem już siły... :oops:
donalyah00 napisał(a):Chciałbym równie szybko i sprawnie działać ze swoimi pracami...
Wystartuj w konkursie :lol: Taki wiszący nad głową, nieuchronnie zbliżający się termin, potrafi bardzo mocno zmotywować. :mrgreen:
Janusz
Galerie

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 766
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez puniek2222 » czwartek, 16 stycznia 2014, 23:59

Ja też dołączę się ......
REWELACJA I GRATULUJĘ .....
puniek2222
 
Posty: 76
Dołączył(a): piątek, 16 stycznia 2009, 12:00

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez MKWJTC » środa, 12 lutego 2014, 01:05

Z początku chciałem coś powiedzieć, że za czysty, ale szedłem w dół po zdjęciach i pomyślałem, że tylko pogratuluję, bo to dzieło sztuki.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 15:46
Lokalizacja: CK

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez STIG » czwartek, 27 lutego 2014, 02:30

Wspaniały model.Oglądając takie prace zaczynam nabierać ochotę na sklejenie jakiegoś pływadła.
Avatar użytkownika
STIG
 
Posty: 75
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2013, 18:43

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez Mannet » sobota, 1 marca 2014, 23:36

Piękny. Nic więcej nie powiem...
Mannet
 
Posty: 143
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2013, 15:47

Re: H.M.S. Warspite 1:350

Postprzez Southampton » poniedziałek, 3 marca 2014, 22:36

Znakomita praca modelarska! Niesamowita ilość włożonej pracy. Mam nadzieję że zobaczę ten model na żywo na zawodach.Pozdrawiam! :lol:
Southampton
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 17 sierpnia 2011, 20:20


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości