Ksiazka KAGERO U-boot VII, wasza ocena.

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Ksiazka KAGERO U-boot VII, wasza ocena.

Postprzez CzarekB » niedziela, 25 stycznia 2009, 16:36

Czolem.
Pytam o to wszedzie ale nikt mi nie chce nic powiedziec to wale i tutaj.
Kto z forumowiczy widzial ta ksiazke ? Dobra, srednia, slaba ? Warta zakupu ?
Dzieki,
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Reklama

Re: Ksiazka KAGERO U-boot VII, wasza ocena.

Postprzez robmario » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 09:29

Widziałem i mam. Nie jestem specjalistą w dziedzinie okrętów podwodnych ale oceniając tylko zawartość, to dla mnie maksimum tego co można zobaczyć i przeczytać na ten temat. Rysunki 3D są fantastyczne, w dużym formacie i precyzyjne. Poza tym tradycyjne plany i przekroje. Piszę z pamięci ale jak wieczorem zajrzę to mogę uzupełnić opis bardziej precyzyjnie.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Ksiazka KAGERO U-boot VII, wasza ocena.

Postprzez CzarekB » wtorek, 27 stycznia 2009, 19:48

Czolem.
Dzieki ale w sumie to juz musztarda po obiedzie, kupilem w ciemno, czekam az dostarcza.
Kurcze, nigdzie w necie nie ma o tej ksiazce nic, zmowa jakas czy co ?
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Ksiazka KAGERO U-boot VII, wasza ocena.

Postprzez siara1939 » wtorek, 27 stycznia 2009, 20:10

robmario napisał(a): Piszę z pamięci ale jak wieczorem zajrzę to mogę uzupełnić opis bardziej precyzyjnie.


Bardzo prosze. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Ksiazka KAGERO U-boot VII, wasza ocena.

Postprzez robmario » piątek, 30 stycznia 2009, 09:20

Zgodnie z zapowiedzią i z lekkim opóźnieniem kilka zdań na temat zawartości publikacji OW Kagero na temat U-Boot VIIC:
36 stron z okładkami + 2 wkładki formatu B1
krótki opis okrętu, wyposażenia, dane techniczne, charakterystyka torped
rysunki 3D bryły, zbliżeń, kiosku U-552 i U-995, przekrojów, anten radarów. Na 4 stronach w kolorze wygląd i kamuflaż kiosków U-47, U-69, U-72, U-83, U-96, U-99, U-201, U-204, U-209, U-253, U-407, U-558, U-564
Na jednej wkładce rysunki 3D z przekrojem wzdłużnym, widokiem ogólnym oraz przekrojami (wręgami), na odwrocie pełne rzuty 3D i kolorystyka U-552 w 1941 r i U-995 w 1945 r.
Druga wkładka to rysunki techniczne w skali 1:144 U-96 z 1941 i 1945 roku w rzutach i jego przekrój wzdłużny oraz wybrane poprzeczne, jak również rysunki detali w mniejszych podziałkach (2 cm Flak C/30 L/65; 8,8 cm SK C/35 L/45; anteny FuMO 61, FuG 350, chrapy typ VII)
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Ksiazka KAGERO U-boot VII, wasza ocena.

Postprzez CzarekB » piątek, 20 lutego 2009, 14:37

Czolem.
OK, zapomnialem o tym calkowicie.
Mam juz ta ksiazke. Osobiscie na kolana mnie nie powalila ale nie jest tez kiepska. Szkoda tylko, ze jest raczej .... artystyczna niz techniczno-informacyjna.
Nie polecam ale i nie odradzam.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Ksiazka KAGERO U-boot VII, wasza ocena.

Postprzez goldie2 » wtorek, 24 lutego 2009, 19:12

Jesli chodzi o bardziej techniczna literature polecam – Vom Original zum Modell: Uboottyp VII C – osobiscie brakowalo mi tam troche wiekszej ilosci zdjec, brak rysunkow 3D, ale i tak merytorycznie oceniam na 5+.
Genialne plany – Köhl: Planmappe Uboottyp VIIC U-Boot Baupläne VII C
Ogolnie polecam ta serie (dotyczy rowniez kilku inych okretow).

Swietnie przygotowane sa tez zeszyty wydawictwa AJ-PRESS. Sporo renderow 3D (niektore z bledami ale nieznacznymi), nawet niezle plany (chociaz do tych Köhl-a sie nie umywaja), schematy malowan, historia i dane techniczne. Baardzo dobrze przygotowana seria, niestety ciezko ja zdobyc.

Niestety w jezyku naszych sasiadow, wiec angielski nie wystarczy. Mimo wszystko goraco polecam.
goldie2
 


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości