[Trójprzymierze] Krążownik szybki SMS Novara - ZzB

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: [Trójprzymierze] Krążownik szybki SMS Novara - ZzB

Postprzez Voltan » wtorek, 16 września 2014, 15:02

Niesamowita robota!

Nie martw się, ja nie zdążę i do listopada 2015 :)

Możesz zdradzić nad czym pracujesz w 1:1 ?
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: [Trójprzymierze] Krążownik szybki SMS Novara - ZzB

Postprzez ZzB » wtorek, 28 października 2014, 22:14

Hej
Remont dużymi krokami zbliża się do końca, więc w coby nie zwariować ze szczętem odgruzowałem kawałek biurka i spróbowałem pobawić się w podtrawianie. Najwdzięczniejszym tematem wydawała się ryflowana podstawa armaty. Efekt finalny widać na zdjęciu – jakość na powiększeniach jest zauważalnie niższa niż klasycznych fototrawionek, ale nieuzbrojone oko można oszukać.
Mając podstawę spróbowałem „dokręcić” resztę. Ale mimo że fotek 100mm armaty Skody znalazłem w sieci sporo, to tej konkretnej wersji, zarówno samej armaty jak i podstawy, nie było. W efekcie powstało SF oparte na planach i doprawione do smaku szczególikami z różnych zdjęć. Chociaż zważywszy rozmiary detalu – tych szczególików pewnie nikt poza mną nie zauważy :P
A'ha - na ostatnim zdjęciu maska działa jest tylko nałożona.

Obrazek

No... to jedno jest. Jeszcze osiem...

A'ha... I jeszcze prośba do admina, coby wątek przywrócił do działu okrętowego. Bo trzeba łajbę dokończyć.

Pozdrowionka
ZzB

P.S.
Voltan napisał(a):Możesz zdradzić nad czym pracujesz w 1:1 ?

Sztab generalny postanowił zmienić dizajn sypialni. Między innymi miałem położyć kartongipsy na sufit, co było nie lada wyzwaniem, bo chałupa przedwojenna i na suficie tynk był położony na … trzcinę. Ale najciekawsze przyszło na koniec – rok temu do szpachlowania płyt użyłem gładzi o nazwie Śmig. Była dobra i tania (bo wchodziła na rynek). Oczywiście w tym roku kosztowała już tyle co inne. Zaryzykowałem więc z innym produktem (SpeedMaster). I był to - jak się potem okazało - błąd. Najpierw szpachla nie chciała schnąć. Pomyślałem że to dlatego że październik, że wilgotno... ale potem zaczęła się kruszyć i odpadać z farbą.
Skończyło się tym, że zdrapałem SpeedMastera (nie bronił się jakoś specjalnie) i kupiłem wiadro Śmiga.
A tak przy okazji – jest takie stare przysłowie „Złej baletnicy...”. Najwyraźniej jednak zdarzają się takie „rąbki” przez które nawet primabalerina może nogę złamać.
Avatar użytkownika
ZzB
 
Posty: 251
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 08:03
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [Trójprzymierze] Krążownik szybki SMS Novara - ZzB

Postprzez Jedrek » czwartek, 30 października 2014, 07:49

Wytrwale do przodu. Podziwiam i obserwuję :)
Jedrek
 
Posty: 206
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:15

Poprzednia strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości