HMS "Hood" 1:720 Italeri - remont

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

HMS "Hood" 1:720 Italeri - remont

Postprzez Michal » czwartek, 9 stycznia 2014, 18:16

Około 20 lat temu "popełniłem" model "Hooda" w 1:720. Pomalowany tylko pokład i część podwodna, szpary że pocisk z "Bismarcka" by przez nie przeszedł. Obecnie wzięło mnie na remont i poprawki. Na szczęście śruby i wały napędowe oraz ster (nie ma ich na zdjęciach) są, przykleję. Brakujące części masztów są, a jak czegoś braknie to dorobię. Planowany zakres remontu (uzupełnijcie jeżeli coś jeszcze warto zrobić):
1) szpachlowanie szpar i szlifowanie
3) rozwiercenie luf głównego kalibru
3) malowanie kadłuba i nadbudówek (jeżeli uda się odkleić część podwodną - jest osobnym elementem - to tak zrobię, będzie prościej malować) oraz drobiazgów
4) wash na pokładzie

Jak znalazłem na stronie http://www.hmshood.com/hoodtoday/models ... taleri.htm model przedstawia "Hooda" około roku 1933, więc schenat a507A, zgodnie z http://www.hmshood.com/hoodtoday/models ... htm#ap507a Poradźcie Koledzy sensowną farbę - Pactrę lub akrylowego Model Mastera na szary jako zasadniczy kolor kadłuba i nadbudówek. Na detale gdzie będzie potrzebny biały, czarny i żółty (drewno) mam farby wykorzystywane przy malowaniu pancerki. Jakiś potrzebny kolor pominąłem? Niestety pudełko i instrukcję "Amba zeżarła"...
Fotki stanu aktualnego poniżej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: HMS "Hood" 1:720 Italeri - remont

Postprzez hardy198 » czwartek, 9 stycznia 2014, 18:23

Znalazłem taką tabelkę z tym że to Humbrole
http://smmlonline.com/articles/royal_navy_paints.html

A z Model Masterów to powinien być ten kolor:
http://www.modelcars.com/model-master-e ... 36320.html

W sumie to ładnie ten model wygląda, można jakieś zbliżenia?
"Lecę blisko faceta, dokładnie celuję i, oczywiście on spada w dół"
 Oswald Boelcke

Warsztat:
Hurri mk.IIc, P-47M "Lanny"
Avatar użytkownika
hardy198
 
Posty: 765
Dołączył(a): wtorek, 23 listopada 2010, 15:19

Re: HMS "Hood" 1:720 Italeri - remont

Postprzez Michal » czwartek, 9 stycznia 2014, 19:11

Dziękuje za wsparcie w sprawie koloru kadłuba, dopasowałem do podanego olejnego Model Mastera akrylowy i Pactrę, jak mi się jeszcze parę spraw kolorystycznych (inne modele) rozjaśni to zamówienie na farby zrobię. Co do zbliżeń - fotki całości były robione w solidnej rozdzielczości więc wykadrowanie zbliżeń nie stanowi żadnego problemu. Parę poniżej:

Szpara pod nadbudówką. Brązowe malowanie dolnej części nadbudówki do zmiany na szare.
Obrazek

Tu się przyda wash żeby podkreślić strukturę pokładu. Szalupy jeżeli się uda zdemontuję przed malowaniem. A jak się nie uda to też jakoś dam radę, i tak maluje pędzlem więc małym jakoś sięgnę w zakamarki.
Obrazek

Największa szpara do zaszpachlowania, na drugiej burcie jest bardzo podobna.
Obrazek

Chyba będę musiał pomyśleć o lepszym oświetleniu do kolejnych fotek, do pancerki w 1:72 to co miałem starczało, przy dużo większym modelu już nie wyrabia.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: HMS "Hood" 1:720 Italeri - remont

Postprzez Michal » niedziela, 9 lutego 2014, 13:19

Prace ruszyły. Udało się oddzielić część podwodną, co zdecydowanie ułatwia malowanie. Szczeliny zaszpachlowane. Lufy głównego kalibru rozwiercone. Podstawowy szary kolor - Patra A37 Gunship Gray. Wstępnie pomalowany (pędzlem) - na fotkach widać miejsca niedomalowane, do poprawienia w kolejnym etapie. Tak samo miejsca w których zapaprałem pokład na szaro. W niektóre miejsca trudno się dostać pędzlem, ale taka już specyfika "remontów". Szalupy będą oczywiście malowane, ale to w którymś z kolejnych etapów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: HMS "Hood" 1:720 Italeri - remont

Postprzez Michal » środa, 6 sierpnia 2014, 17:23

Trochę dłubaniny (głównie malarskiej), część podwodna z powrotem przyklejona. Koniec widać nareszcie. Przydał by się wash na pokładzie (by podkreślić fakturę desek i odciąć optycznie pokład od nadbudówek). Jaki kolor washa spece od okrętów zalecają? Czarny, brąz van Dycka, siena palona? Co by jeszcze można było poprawić, dorobić?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości