[SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez Ostach » środa, 11 listopada 2009, 00:28

Co do ilości izolatorów to najczęściej widziałem konfigurację z trzeba izolatorami i dwoma "napinaczami". Wersje z czterema też widziałem. Generalnie różne opcje były. Ja tu idę na pewien kompromis - gdyby to miałyby być ilości takie jak w realu to napinacze i izolatory w moim wydaniu zajmowałyby pół długości linki. Jest to niestety pewne uproszczenie...ale w sumie jedno z wielu... Jeszcze muszę obmyślić sposób mocowania lin do kiosku.

A propos U-333 to też widziałem te zdjęcia. Ja nie wiem co oni tam musieli w środku przeżywać...i jak dali radę wrócić O.o Okręt i tak jednak poszedł na dno. A nawet przez chwilę się zastanawiałem czy by nie próbować zrobić takich zniszczeń ale to jednak chyba zadanie dla Ewpigi :D
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez siara1939 » środa, 11 listopada 2009, 00:33

Ostach napisał(a):Co do ilości izolatorów to najczęściej widziałem konfigurację z trzeba izolatorami i dwoma "napinaczami". Wersje z czterema też widziałem. Generalnie różne opcje były. Ja tu idę na pewien kompromis - gdyby to miałyby być ilości takie jak w realu to napinacze i izolatory w moim wydaniu zajmowałyby pół długości linki.


Nie biczuj sie tak bardzo- wyszlo niezle.
Fakt z tymi izolatorami to jak z reszta floty UW- tyle wariantow, ile lodzi.
Najdziwniejsze jest to, ze nawet dwie jednostki budowane w tej samej stoczni, z tych samych planow roznily sie miedzy soba.
Poezja... ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez spiton » środa, 11 listopada 2009, 11:29

Ostach napisał(a):
A propos U-333 to też widziałem te zdjęcia. Ja nie wiem co oni tam musieli w środku przeżywać...i jak dali radę wrócić O.o Okręt i tak jednak poszedł na dno. A nawet przez chwilę się zastanawiałem czy by nie próbować zrobić takich zniszczeń ale to jednak chyba zadanie dla Ewpigi :D

Po rejsie w którym zostali staranowani przez motorowiec na początku patrolu (czym się zresztą nie przejęli) zostali połatani w stoczni.
I jak pisze "Ali C" podczas następnego wyjścia na patrol wyglądali bardzo oryginalnie.
Ty pewnie piszesz o starciu z eskortowcem podczas którego Cremer został ranny.
Pozdrawiam
PS. Oczywiście książkę Ali Cremera U-333 też polecam ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez Ostach » niedziela, 15 listopada 2009, 02:15

Witam

Sukcesywnie pracuję nad olinowaniem.
Dziś też zrobiłem rdzę i zróżnicowałem powierzchnię zbiorników siodłowych. Zdjęcia jutro bo dziś już mi zdrowie nie pozwala (paskudnie się przeziębiłem :/ ). Za to wykonałem projekt tabliczki "znamionowej" okrętu.

Obrazek

Jakieś sugestie co do niej? To jeszcze sprawa otwarta. Projekt przewiduje wymiary 50x85mm.

A tak w ogóle to gablota już zamówiona, docelowa decha kupiona - czeka tylko na szkło co by zostać dopasowaną :)

pozdro!
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 15 listopada 2009, 11:43

1. Znaczek z lewej..??? Nie bardzo rozumiem związek z U-Bootem. Może użyj bandery.
2. Krój liter, tez nie bardzo nawiązuje do tematu.
3.Kompozycja marna.
4. Ogólne wrażenie kiepskie
5. Pierwsze skojarzenie -kiepsko zaprojektowana klepsydra dla marynarza-chrześcijanina.
Generalnie jest bez sensu. Mam nadzieje, że się nie obrazisz za te słowa krytyki.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano niedziela, 15 listopada 2009, 11:51 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez siara1939 » niedziela, 15 listopada 2009, 11:50

spiton napisał(a):Wygląda jak klepsydra.
Generalnie jest bez sensu. Mam nadzieje, że się nie obrazisz za te słowa krytyki.
Pozdrawiam


Powiedz lepiej co poprawic.

W/g mnie jest ok, tylko moze troszke za jasna ta tabliczka. Moze by odwrocic kolory?
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 15 listopada 2009, 11:55

Już przeedytowałem posta, bo sobie przypomniałem, że krytyka powinna być uzasadniona ,-))
Sory za taką "ostrą" postawę, wobec tabliczki, ale nie ma potrzeby, żeby była najsłabszym elementem modelu. A model zapowiada się bardzo dobrze. Zatem tabliczka powinna mu dorównywać klasą.
Pozdrawiam
PS. Ciekawe, że U-995 topił głównie ruskich ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez siara1939 » niedziela, 15 listopada 2009, 12:07

spiton napisał(a):1. Znaczek z lewej..??? Nie bardzo rozumiem związek z U-Bootem.


Klik. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez lejgo_inc » niedziela, 15 listopada 2009, 13:31

Tak na szybko w corelu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez Ostach » niedziela, 15 listopada 2009, 13:55

spiton napisał(a):1. Znaczek z lewej..??? Nie bardzo rozumiem związek z U-Bootem. Może użyj bandery.
2. Krój liter, tez nie bardzo nawiązuje do tematu.
3.Kompozycja marna.
4. Ogólne wrażenie kiepskie
5. Pierwsze skojarzenie -kiepsko zaprojektowana klepsydra dla marynarza-chrześcijanina.
Generalnie jest bez sensu. Mam nadzieje, że się nie obrazisz za te słowa krytyki.
Pozdrawiam


1. Niedokładnie oglądałeś relację ;) To, tak jak Siara już podlinkował, godło flotylli w której okręt pływał.
2. A co sugerujesz? Użycie gotyku? Chcę tego uniknąć bo jest to dla mnie dość banalne.
3. Nie chcę robić większej tabliczki żeby nagle nie była dominantą w gablocie. A żeby godło nie straciło szczegółów musi być większe, ergo musi być z boku. Czekam na sugestie!
4. To tylko pierwsza wersja :)
5. Może lepiej byłoby użyć "osobistego" godła okrętu? Czyli "Fang den Hut". Takiego jak z linka Siary.

Nie obrażam się za krytykę. Nawet dobrze, że nie było och i ach! :) Zmieszanie z błotem zrobi na pewno dobrze projektowi. Czekam tylko na sugestie, bo sam nie wiem co robić.

siara1939 napisał(a):W/g mnie jest ok, tylko moze troszke za jasna ta tabliczka. Moze by odwrocic kolory?
Pierwotnie chciałem mieć czarne "tło" i srebrno-szare litery (laminat) ale u grawera mi zaśpiewali około 50zł. Tabliczka srebrna z czarnymi napisami (termodruk) jest znacznie tańsza no ale chyba poszukam jeszcze bo taka czarna mnie bardziej kręci :D

A oto obiecane zdjęcia. Jak widać, na kiosku jest już zainstalowany pierwszy fragment olinowania. Nie wygląda to źle jeśli nie spojrzy się na zdjęcia oryginałów :D Doszły też relingi. Co do rdzy to powstawała w dwóch etapach. Najpierw robiłem bazowy maz mieszanką czerwieni kadmowej z umbrą naturalną. Następnie do połowy mieszanki dodałem nieco brązu van dyke żeby ją mocno przyciemnić i robiłem uzupełniający maz na środku bazowego, trochę mieszałem i rozcierałem. Na zdjęciach wyszło to strasznie intensywne ale w realu, wierzcie bądź nie, jest sporo ciemniejsze i lepiej się zgrywa z resztą.
Na zbiornikach siodłowych zrobiłem smugi z dwóch mieszanek: bieli tytanowej z umbrą naturalną oraz mieszanki na mazy uzupełniające. A no i na kiosku też jest trochę rdzy. Generalnie starałem się nie przesadzić i nie puścić tej rdzy na co tylko się da - w końcu to nie szrot :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wygląda na to, że mogę wreszcie przykleić kiosk :D

Dzięki Leszku za projekty! Rzeczywiście coś da się wykrzesać z tego :D Drugi chyba mi się najbardziej podoba. Obrazisz się jeśli wykorzystam i może nieco przekształcę ten pomysł?

pozdrawiam
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 15 listopada 2009, 14:14

Może jakieś tło ,-))
Obrazek
To oczywiście tylko graficznie przedstawiona sugestia, nie gotowe rozwiązanie.

Co do zacieków z otworów przelewowych, to myślę, że lało się ze wszystkich ,-))), a nie z ci piątego, ale niech Siara się wypowie, bo on na pewno ten temat przemyśliwał ,-))
Sorki za danie ciała z krzyżem ,-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 15 listopada 2009, 14:34

spiton napisał(a):Co do zacieków z otworów przelewowych, to myślę, że lało się ze wszystkich

A najprawdopodobniej najwięcej z tylnych, a zwłaszcza z ich tylnych części, co było wymuszane ruchem okrętu.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9957
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez lejgo_inc » niedziela, 15 listopada 2009, 14:53

Oprócz rdzy będzie tam pewnie troche słonego osadu/odbarwienia.

Co do tabliczki - jak któraś propozycja ci pasuje to śmiało graweruj.
Jeżeli mogę jeszcze coś zasugerować, to nie rób tej tabliczki chromowaną polerowaną na ultra nieskazitelnej nierdzewce, tylko poproś o zwykłą stal, i już wygrawerowaną tabliczkę trochę przyrdzew. Albo możesz zrobić ten sam numer co Siara ze śrubami, przy użyciu mosiądzu. Na moje oko to by jakoś bardziej pasowało do warunków służby ubota, zresztą jak czytasz Buchheima, to pewnie wiesz o jaki zapach chodzi :)
O, jeszcze mi się przypomniało - pamiętasz pewnie tabliczkę Epwigi do Stug'a?
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez siara1939 » niedziela, 15 listopada 2009, 15:03

Dodalbym jeszcze pare zaciekow z gniazda kotwicy. Nie baw sie w obijanie tego miejsca za bardzo, bo kowica nie byla uzywana nigdy. Pare zaciekow rdzawego koloru i lekko ciemniejszych, oleistych wystarczy.

Co do dziur przelewowych koledzy maja racje. Ja bym zrobil filtr na bazie olejnej rdzawej i delikatnie porobil strugi od kazdej dziury. Klade nacisk na slowo delikatnie. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: [SZKUTNICTWO] U-boot VIIC/41 Revell 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 15 listopada 2009, 15:33

Tabliczka znamionowa będzie grawerowana???
Nie wiedziałem. To zwracam honor, będzie super, tylko w takim przypadku, nie ma chyba sensu stosować czcionek "szablonowych"(wzorowanych na literkach malowanych natryskowo od szablonu). Bardziej jakiegoś Timesa New Roman grubego albo Antykwę bym użył. Bo Antykwa powstała z liter rytych w , zatem lepiej będzie pasować do grawerki, a Times to taki nowoczesny wariant Antykwy.
I układ taki jak to zrobił Leszek jest OK.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości