Pytanie o uszkodzone i wynurzone u-booty

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Pytanie o uszkodzone i wynurzone u-booty

Postprzez Michał Janik » piątek, 19 czerwca 2009, 10:21

Witajcie. Ponieważ dobiega końca, mam nadzieję, czas kiedy musiałem odłożyć na bok aktywne modelowanie, chciałem spytać Was o coś. Chdzi mi po głowie pewien pomysł, ale mam ogólnie mówiąc maoja wiedza "okrętowa" jest dosć mała. Czy dysponujecie może jakimiś zdjęciami uszkodzonych u-bootów, które wynurzyły się na powierzchnię? Ciekaw jestem, jak mógł wyglądać taki rezultat bomb głębinowych? Pogięte relingi, peryskopy etc? Pogniecione blachy? Zerwane fragmenty pokładu? Moze jeśli nie zdjęcia, to opisy? Pozdrawiam serdecznie!

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

Re: Pytanie o uszkodzone i wynurzone u-booty

Postprzez siara1939 » wtorek, 23 czerwca 2009, 08:35

Michal- tu masz duzo zdjec na ten temat: http://174.133.66.250/radioroom/showthread.php?t=149950
...i tu: http://www.german-uboats.com/Uboat%20Photos/

...a tak wyglada wplyw bomb glebinowych na lodz podwodna:
Obrazek
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Pytanie o uszkodzone i wynurzone u-booty

Postprzez Michał Janik » czwartek, 25 czerwca 2009, 16:55

Bardzo dziękuję za zlitowanie się i odpowiedź ;o)
Duużo tych zdjęć, ale kilkanaście mnie interesujących daje się znaleźć. Jak już "przejdę od słów do czynów" to wtedy będę co najwyżej dalej nagabywał.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości