HMS Victory wyzwanie

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

HMS Victory wyzwanie

Postprzez hms-victory-challange » środa, 29 października 2014, 13:33

Witam wszystkich użytkowników. Jestem 30 latkiem który postanowił spełnic dzieciece marzenia o zbudowaniu modelu żaglowca. Jako że lubię stawiać sobie wyzwania w różnych dziedzinach życia i postanowiłem zbudować kartonowy model HMS Victory z wydawnictwa Shipyard. Możliwe że dla części z was nie będzie to jakiś wielki wyczyn, ale dla mnie na pewno gdyż nigdy z modelarstwem nie miałem nic do czynienia. No może oprócz zbudowania kiedyś w podstawówce na zajęciach technicznych jakiegoś samolotu z małego modelarza zresztą średnio udanego. Także na ten moment moja wiedza z zakresu modelarstwa jest praktycznie zerowa. Model planuję ulepszyć tj. nie wykonywać go wyłączne z kartonu ale też z innych materiałów w miarę możliwości jak najbardziej zbliżonych do oryginału. Podchodzę do tego bardzo poważnie dlatego mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych użytkowników:
1. Jakie książki/publikacje dotyczące modelarstwa okrętowego polecilibyście? Ważne żeby to były publikacje które zrozumie kompletny laik a miały jak najlepszą wartość merytoryczną
2. Jakie narzędzia będą mi niezbędnie potrzebne. Na ten moment nie mam absolutnie nic.
Etap zdobycia podstawowej wiedzy dotyczącej modelarstwa i przygotowania warsztatu zaplanowałem do końca 2014 roku. Od początku 2015 roku planuję rozpocząć budowę modelu. Od tego momentu planuje też rozpocząć prowadzenie bloga i relacji z budowy. I tu nasuwa mi się kolejne pytanie ile czasu może to zająć. Zdaje sobie sprawę że nie ma jednej odpowiedzi dlatego mam pytanie czy czas 3 lat który sobie założyłem jest realny przy założeniu że nie umiem w tym momencie nic? Dodam że zależy mi na jak najlepszym odwzorowaniu szczegółów, zastosowaniu różnych technik które mam nadzieję poznać itp.? Dodatkowo chodzę do normalnej pracy i mam trochę innych zajęć także czas na modelowanie jest ograniczony. Liczę też w miarę rozwoju mojego projektu na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników. Na ten moment liczę na pomoc w zdobyciu wiedzy teoretycznej oraz skompletowaniu warsztatu. Z góry dzięki za pomoc
hms-victory-challange
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 29 października 2014, 11:25

Reklama

modele polskich samolotów

Re: HMS Victory wyzwanie

Postprzez Nobbs67 » czwartek, 30 października 2014, 11:03

Witam,
Papier i żaglowce to temat dla mnie obcy - ale zawsze z ciekawością przeglądam Forum Koga - poszukaj a z pewnością znajdziesz tam potrzebne informacje
http://www.koga.net.pl/forum/viewforum.php?f=524
Nobbs67
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2013, 17:16


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości