[R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » piątek, 4 września 2015, 22:05

Kolejne zdjęcie z postępów prac tym razem przy kominie.
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Reklama

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » sobota, 12 września 2015, 20:43

Prace nad akagi pomalutku dopiegają do końca praktycznie bawię się już z drobiazgami i elementami bardzo delikatnymi takie jak siatki, relingi i maszty miała też być cała drutologia która akagi posiadał ale to już na spokojnie jak ochłone i odpocznę mimo że model był odpoczynkowy ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Re: [R] IJN AKAGI 1:200 model odpoczynkowy ;)

Postprzez tomo11 » wtorek, 29 września 2015, 21:04

Witam wszystkich najprawdopodobniej w ostatniej lub przed ostatniej odsłonie z budowy tegoż właśnie odpoczynkowego modelu, pomału przychodzi czas na podsumowanie prawie półtora rocznej pracy. Do końca zostały jeszcze jedynie samoloty.
Jak już pisałem wcześniej model sklejało mi się bardzo przyjemnie i bez stresowo (no bo miał to być model odpoczynkowy i z pewnością był) oczywiście znalazły w nim się także jakieś błędy które jednak także w standardzie idzie bez problemu poprawić jednak jak na tak duży oraz skomplikowane burty to model i tak projektantowi wyszedł bardzo fajnie, jedyna rzecz która z pewnością utrudnia budowę to dość skąpa instrukcja budowy przy nie których elementach trzeba troszkę pogłówkować, na zdecydowany plus można zaliczyć bardzo fajną grafikę pokładu która wygląda bardzo naturalnie. Cały model pochłonął 11 farbek pactry A37, więc troszkę ich poszło. Akagi był także dla mnie debiutem na konkursie w Przeciszowie co już było dla mnie mega przeżyciem.
Obrazek

Pomalutku także rozglądam się za kolejnym modelem, kilka pomysółw już mam ale nie do końca jestem pewien czy to będzie okręt czy coś z kolejnictwa.
Kilka zdjęc jeszcze przed galerią końcową, zostało dorobione olinowanie, liny hamujące i kilka drobiazgów.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
tomo11
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 15 września 2009, 20:55
Lokalizacja: CHORZÓW

Poprzednia strona

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości