(G) Santa Maria Revell

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

(G) Santa Maria Revell

Postprzez maciej ritmann » poniedziałek, 23 listopada 2015, 15:00

Skromniutka galeria pierwszego jaki robiłem "szmaciarza". Nie ma warsztatu, bo nie myślałem o nim, model robiłem na prezent, Revellowski zestaw jest straszny, plastikowe żagle poszły do śmieci, zrobiłem je sam z płótna. Na przyszłość nie będę rysował ołówkiem a przeszyję je. Skłądanie zajęło mi w cholere czasu, nerw i potu. Zadowolony jestem w miarę z efektu. Nie wiem czemu nici się rozwłoskowały po bezbarwnym macie. No ale nic juz nie będę przy nim robił.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jakość zdjęć nie powala, robiłem je telefonem. Nie miały trafić na forum, no ale cóż...
Avatar użytkownika
maciej ritmann
 
Posty: 47
Dołączył(a): środa, 2 października 2013, 08:26
Lokalizacja: łódź

Reklama

Re: (G) Santa Maria Revell

Postprzez xmald » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 12:13

Szkoda, że tak mało zdjęć, bo model sprawia wrażenie bardzo fajnego. Drewno wyszło bardzo dobrze. Czy nici opalałeś i woskowałeś?
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: (G) Santa Maria Revell

Postprzez maciej ritmann » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 13:06

nie opalałem nici ani nie woskowałem ich. Nie wiedziałem, że tak się robi. Zmechaciły się po zalakierowaniu modelu. Drewno to kolor Wood Tan od Pactry ( 2 tony, bazowy i rozjaśniony białą farbą), a na to poszedł czarny łosz od "walecho", na to jeszcze zacieki z zielonej olejnej.
Avatar użytkownika
maciej ritmann
 
Posty: 47
Dołączył(a): środa, 2 października 2013, 08:26
Lokalizacja: łódź


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości