USS Missouri Trumpeter 1:200

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

USS Missouri Trumpeter 1:200

Postprzez KRL » sobota, 2 września 2017, 18:55

To mój debiut na forum PWM w dziale szkutniczym, przy okazji to mój drugi w życiu model okrętu.

Model w większości wykonany jest z pudła co prawda model był kupiony z dość dużą ilością blaszek i pokładem drewnianym od jakiefgoś Chińskiego producenta ale ich jakość była FATALNA.
Jak złożyłem dzwig z tych blaszek to stwierdziłem że oryginał wygląda zdecydowanie lepiej, wykorzystałem więc nie wiele z części dodatkowych wykorzystując elementy zestawowe.
Pokład drewniany także wymagał cięcia sztukowania klejenia ponieważ nie pasował do modelu kompletnie.
Kupiłem także zestaw Up grade od Trumpka a więc metalowe lufy dział, kotwice i śruby.

Modele okrętów zdecydowanie trudnością odbiegają od dotychczasowych moich zainteresowań i nie wiem czy zdecyduję się jeszcze na jakiś okręt choć w piwnicy leży lotniskowiec. W wielkim skrócie przeceniłem na tym etapie swoje możliwości a co ważniejsze umiejętności więc by wziąć kolejny okręt na warsztat trzeba jeszcze sporo pracować nad sobą.

Całość wygąda tak:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: USS Missouri Trumpeter 1:200

Postprzez Tomek Rogala » poniedziałek, 4 września 2017, 09:51

A ja myślę, że całkiem dobrze Ci ten okręt wyszedł. To mój ulubiony dział i szkoda trochę, że jest tak mało aktywny. Zaglądam tu codziennie oczekując nowości i dzisiaj się nie rozczarowałem.
Nie dałeś zbyt wielu zdjęc, pozwalających ocenić detale, ale to co widać wygląda naprawdę dobrze i ogląda się z przyjemnością. Widoki ogólne ukazują świetnie pomalowany okręt, uzyskałeś naprawdę rewelacyjny efekt.
Rozumiem, że model jest skończony i niczego już przy nim nie będziesz poprawiał. Jeżeli zdecydujesz się na następny, to pozwolę sobie zasugerować, żebyś przy tak zaznaczonym stopniu zużycia jednostki dodał na dziobie "wąsy" uszkodzeń farby od odkosów dziobowych - bardzo charakterystyczny detal dla praktycznie każdej jednostki przebywającej dłuższy czas w morzu.
Jeszcze raz gratuluję całości, model z gatunku inspirujących.
Pozdrawiam
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: USS Missouri Trumpeter 1:200

Postprzez nobie1973 » poniedziałek, 4 września 2017, 10:02

Moim zdaniem jest świetnie :lol: !
Modele okrętów w tej skali to naprawdę modele gabarytowo przez duże M także podziwiam wkład pracy i efekt końcowy. Malowanie z takimi śladami eksploatacji jest sprawą gustu, jedni lubią czyste inni wyeksploatowane, a o gustach się nie dyskutuje... ;o)
Moje gratulacje :mrgreen: !
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 18:46
Lokalizacja: Londyn

Re: USS Missouri Trumpeter 1:200

Postprzez xspace » poniedziałek, 4 września 2017, 12:26

Bardzo udana odskocznia od samolotów, podoba się !
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 01:56
Lokalizacja: Kraków

Re: USS Missouri Trumpeter 1:200

Postprzez xmald » wtorek, 5 września 2017, 16:32

Ależ kozacki!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: USS Missouri Trumpeter 1:200

Postprzez KRL » wtorek, 5 września 2017, 18:19

Wielkie dzięki, wasza ocena podniosła mnie nie co na duchu.
Ciekawią mnie bardzo te otkosy, może jakaś fotka to coś bym poprawił.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: USS Missouri Trumpeter 1:200

Postprzez Tomek Rogala » czwartek, 7 września 2017, 09:40

Cześć,
Jestem na budowie z ograniczonym dostępem do internetu, jeżeli uda mi się dzisiaj zjechać do domu to postaram się przygotować Ci krótki materiał poglądowy. Wykonanie uszkodzeń od odkosów to rzecz gustu, tak jak pisze Nobie1973, ja jedynie chciałbym napisać, że osobiście wykonałbym je na modelu przedstawiającą jednostkę przebywającą w morzu na tyle długo, że pojawiły się na niej inne, przedstawione przez Ciebie ślady zużycia. Absolutnie niczego nie narzucam i daleki jestem od tego. Masz rękę do malowania i moim zdaniem nie będziesz mieć żadnego problemu z dodaniem wąsów, jeżeli się na nie zdecydujesz.
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: USS Missouri Trumpeter 1:200

Postprzez krwag » środa, 17 lutego 2021, 09:14

Szanowny Kolego. Z jakiego źródła pozyskałeś informacje o tym kamuflażu USS Missouri? Pozdrawiam Krzysztof Wagner laik w szkutnictwie
Avatar użytkownika
krwag
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 17 lutego 2021, 09:10


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości