korweta typ Castle HMCS Copper Cliff fregata typ River 1/350

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

korweta typ Castle HMCS Copper Cliff fregata typ River 1/350

Postprzez Michał Janik » czwartek, 21 stycznia 2021, 13:00

No wsiąkłem w okręty na dobre (pisząc "dobre"nie myślę o jakości wykonania swoich prac).
Ponieważ tutaj długo panowała cisza w marynistyce, pokazałem go na Modelworku i na Britmodellerze. Pomyślałem, że jednak warto coś pokazać w swoim "mateczniku", PWM, żeby nie było, żem już tylko erotoman-gawędziarz, który co najwyżej coś zacznie, a nigdy skończy. Więc jeśli ktoś nie widział na wyżej wspomnianych a jest ciekaw, to zapraszam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla chętnych podaję też linki, gdzie znajdziecie trochę więcej zdjęć i materiałów dodatkowych:
https://modelwork.pl/topic/40328-hmcs-copper-cliff-korweta-typu-castle-p%C5%82n-altantyk-1944-45-wem-1350/
https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235080449-hmcs-copper-cliff-castle-class-corvette-white-ensign-models-1350/#comments
Ostatnio edytowano niedziela, 10 października 2021, 10:32 przez Michał Janik, łącznie edytowano 1 raz

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez Aleksander » czwartek, 21 stycznia 2021, 18:31

"No, na prawdę bardzo ładny głaz" :D
Świetny, brudzenie wygląda bardzo prawdziwie, całość na duży plus. Wyraźnie służy Ci ta marynistyka!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez Michał Janik » piątek, 22 stycznia 2021, 11:13

Dzięki!
Następny jeszcze tkwi w doku, ale kroczek po kroczku wodowanie coraz bliżej...
Obrazek

Obrazek

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez Aleksander » piątek, 22 stycznia 2021, 12:40

Też fajny/a - ta sama skala?
Gdyby nie te wszystkie "sznurki od tych szmat", to okręty byłyby najfajniejszą częścią naszego hobby!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez lejgo_inc » piątek, 22 stycznia 2021, 14:45

Siępodobasię. Szczególnie całe to zamieszanie na rufie - liny, skrzynie, płachty - wprowadzają życie i koloryt i współgrają z weatheringiem.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez Michał Janik » wtorek, 26 stycznia 2021, 06:45

lejgo_inc napisał(a):Siępodobasię. Szczególnie całe to zamieszanie na rufie - liny, skrzynie, płachty - wprowadzają życie i koloryt i współgrają z weatheringiem.


Podziękował. Taki z grubsza był zamysł. W opinii postronnych najwięcej życia wprowadza zapasiony kot;-).

Aleksander napisał(a):Też fajny/a - ta sama skala?


Tak. Kolejny atlantycki eskortowiec, tylko trochę większy i starszy - fregata typu River. Do tego dążymy finalnie:
Obrazek
A na razie tkwimy na etapie popierdułek różnych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez kogel_model » piątek, 5 lutego 2021, 13:08

Ogólnie super OK, tylko ta śruba! Wygląda jakby dopiero co wstawili nówkę z magazynu bo stara się popsuła :-/
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Dęblin

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez Grzegorz H. » piątek, 26 marca 2021, 19:59

Michał Janik napisał(a): [...]Ponieważ tutaj długo panowała cisza w marynistyce, pokazałem go na Modelworku i na Britmodellerze. Pomyślałem, że jednak warto coś pokazać w swoim "mateczniku", PWM, żeby nie było [...]

Zawsze warto, żeby nie umarło jak sPWM, a skopiowanie postu z innego forum to tylko kilka sekund ;o)
i sądząc po ilości odsłon, zainteresowanie jest :)
Do Twojego wątku trafiłem przez "Fotografię miesiąca", bo szkutnicze, to nie mój dział, ale było warto podejrzeć, malowanie świetne :)
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 490
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 12:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez GrzeM » piątek, 26 marca 2021, 20:44

Bardzo fajny ten kuter wielorybniczy. Tylko umaziany tranem ;o)
Sam się trochę wkręcam w okręty, ale bardziej smukłe - niszczyciele i torpedowce. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez Georg01 » czwartek, 8 kwietnia 2021, 20:13

Piękna robota ! Gratulacje. Bardzo przyjemnie się to ogląda.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: korweta typu Castle HMCS Copper Cliff 1/350

Postprzez Michał Janik » niedziela, 10 października 2021, 10:30

Pomyślałem, że pokażę i tu, jak się sprawy mają z budowaną fregatą.
Pomost bojowy zamocowany, przybywają kolejne detale na czele z masztem, początek walki z olinowaniem i weatheringiem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... i mniej wiecej w tym punkcie udało mi się mocno wygiąć maszt. Musiałem wymontować tylne podpory, wyprostować go i teraz się zastanawiam jak wrócić do punktu wyjścia. Nie ukrywam, że motywacja zamieniła się we flądrę - zagrzebała się głeboko pod dnem i w mule.
Druga refleksja, jest taka, że nasze hobby to w dużej mierze marzenia i fantazje (trochę jak w miłości...)
Etap pierwszy - fantazje jak będzie super jak sobie kupię wymarzony model. Kiedy to nastąpi:
Fantazja druga - ach jaki będę szczęśliwy, jak z nim już będe obcował - najlepsze cięcie ramek w życiu, bedzie się sklejał tak szybko i dobrze jak jeszcze żaden itd...
Fantazja trzecia, kiedy rzeczywistość odbiega (jak zawsze) od naszych wyobrażeń: Noo, ale jak go skończę - będzie taki piekny, zasłuzony odpoczynek, gloria chwała i duma...
-------
Własnie odkrywam marzenie/fantazję czwartą, która niepokojąco walczy z trzecią: pie........ gościem o ścianę. I koniec, szlus, wolność ;-)
No nic, spróbuję jednak nie koncentrować się zbytnio na fantazji numer cztery i poszukać w sobie dalszych pokładów poztywnej energii...

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: korweta typ Castle HMCS Copper Cliff fregata typ River 1

Postprzez GrzeM » niedziela, 10 października 2021, 11:21

Ojtam ojtam. Ja fantazjuję - robić model choćby w połowie tak jak ten Janik...
A tak naprawdę - w ogóle mieć choć chwilę na robienie modelu, a nie tylko na pracę, sprzątanie, dzieci...
Dobrze Ci idzie! Nie marudź!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: korweta typ Castle HMCS Copper Cliff fregata typ River 1

Postprzez Michał Janik » niedziela, 10 października 2021, 12:08

GrzeM napisał(a):Ojtam ojtam. Ja fantazjuję - robić model choćby w połowie tak jak ten Janik...
A tak naprawdę - w ogóle mieć choć chwilę na robienie modelu, a nie tylko na pracę, sprzątanie, dzieci...
Dobrze Ci idzie! Nie marudź!


Dzięki za miłe słowa. To prawda że w ogóle możliwość zajmowania się hobby już samo w sobie jest pewnym luksusem który należy docenić. No i faktycznie - ty chyba codziennie bierzesz udział w konkursie "Animal Planet"... Król Pędraków! ;-)

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości