[Relacja]Titanic 1/135, opracowanie własne.

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

[Relacja]Titanic 1/135, opracowanie własne.

Postprzez Ziarni89 » sobota, 27 marca 2021, 16:17

Witam serdecznie! :) Nazywam się Arnold, mam 31 lat i jestem nowy na tym forum. Modelarstwem zajmuje się od ok 15 lat ale z różnymi skutkami :lol: Mam nadzieję, że będąc tu i działając razem z Wami przybędzie mi troszkę doświadczenia ;o) Tyle tytułem wstępu i aby nie przedłużać, zaczynajmy!

Po jedenastu latach powracam z planem budowy "statku marzeń". Pierwsze podejście, zgodnie z oceną innych modelarzy, zakończyło się fiaskiem i od tamtego czasu pozostawał on w swerze marzeń. W tak zwanym międzyczasie robiłem ponowne podejścia do tematu ale zawsze z mizernym skutkiem. Przez ostatnie dwa lata zbierałem informacje, nabierałem doświadczenia a od paru miesięcy projektowałem swoje opracowanie. W tym czasie powstało to:

Obrazek

Po kilku dodatkowych przeróbkach, używając plotera cnc wyciąłem części szkieletu i pomału zacząłem je pasować a następnie sklejać, po zbudowaniu prowizorycznej "stoczni" z profilu alu, kilku narożników i pociętego w kawałki profilu 20x20:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po sklejeniu szkieletu zacząłem wklejać między wręgami, jak ja to nazywam "wzmocnienia", aby pokłady miały się czego czepić:

Obrazek Obrazek

I w tym miejscu znalazłem pierwszy błąd w swoim projekcie, dołożyłem sobie tylko tym pracy. Zamiast robić te wzmocnienia tak by je wklejać między wręgi, mogłem skrócić wręgi o grubość sklejki i zrobić pokłady w całości, nakładane na wręgi, ale jak to mówią: człowiek uczy się na błędach :D Po wklejeniu tych płytek potraktowałem całość lakierem bezbarwnym, żeby wilgoć nie pomogła zmienić kształtu mojemu ulepkowi :D tak prezentuje się w całości:

Obrazek

Następnym etapem będzie położenie kilku kabelków, żeby statek mógł być podświetlony a dalej zamknięcie kadłuba. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się doprowadzić budowę tego statku do końca :) Chcę wykorzystać do budowy technologię cnc, druku 3D, fototrawienia a przede wszystkim ręcznego dłubania :lol: Proszę o wasze komentarze, opinie, podpowiedzi i krytykę w trakcie budowy, na pewno wszystko będzie pomocne.
Pozdrawiam i do zobaczenia.


P. S. Przepraszam za niewyjściowe zdjęcia, ale mój warsztacik jest jedynym miejscem gdzie mogę oddawać się temu hobby i gdzie jest na tyle dużo miejsca by pomieścić ten skromny modelik.
Ostatnio edytowano niedziela, 28 marca 2021, 15:57 przez Ziarni89, łącznie edytowano 1 raz
Ziarni89
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 27 marca 2021, 15:41

Reklama

Re: [Relacja]Titanic 1/135, opracowanie własne.

Postprzez Aleksander » sobota, 27 marca 2021, 20:46

Niezły kawał roboty już za Tobą -ale pewnie jeszcze trochę czasu zajmie ten projekt.
Będzie pływał?
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [Relacja]Titanic 1/135, opracowanie własne.

Postprzez Ziarni89 » niedziela, 28 marca 2021, 16:18

Dzięki, no już kilka godzin zeszło:)

Model będzie statyczny. Zaprojektowałem go w taki sposób zeby był lżejszy;) Przy tych gabarytach pomyślałem, że może trochę ważyć. Poza tym ma być miejsce na oświetlenie i myślę o zainstalowaniu wytwornicy dymu ale nie wiem czy to nie będzie zbyt januszowe?
Ziarni89
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 27 marca 2021, 15:41

Re: [Relacja]Titanic 1/135, opracowanie własne.

Postprzez Aleksander » niedziela, 28 marca 2021, 21:36

Jeżeli zainstalujesz światła, to wytwornica dymu może być całkiem fajnym dodatkiem.
Szkoda, że nie będzie pływał, ale ważne jest, żeby się dobrze prezentował.
Ja co prawda jestem raczej od samolotów, ale obiecuję, że będę zaglądał!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości