[in box] IJN Nagara - Tamiya, 1:700

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

[in box] IJN Nagara - Tamiya, 1:700

Postprzez łsobota » wtorek, 30 października 2007, 15:57

Witam :D
Jako, że ostatnio nabyłem trzy okręty z serii waterline w 1:700 (a kilka następnych do mnie płynie) pozwolę sobie zaprezentować ich "in box'y". W ten sposób może choć troszkę przyczynię się do rozruszania działu okrętowego na PWM'ie, bo na razie coś tu pusto....

Na początek mój pierwszy nabytek w tej dziedzinie - lekki krążownik Nagara
Obrazek

Jest to zestaw Tamiyi o numerze 31322 z 1994 roku (data na pudełku - na wypraskach i w instrukcji widnieje 1993). Przedstawia on japoński lekki krążownik Nagara (inne okręty klasy Nagara to: Isuzu, Yura, Natori, Kinu, Abukuma) w stanie z 1944 (*)

(*) 26 stycznia 1944 w stoczni w Kure Nagara został nieco przebudowany - między innymi z okrętu usunięto katapultę dla wodnosamolotu montując w jej miejsce trójlufową baterię przeciwlotniczych 25-cio milimetrówek, zamieniono działa ze 140 mm na 127 mm i wymieniono wyrzutnie torped z podwójnych na poczwórne). Jeżeli ktoś miałby ochotę zbudować replikę tego krążownika z okresu wcześniejszego może skorzystać z zestawu Fujuimi (41055):
Obrazek

Instrukcja:
Obrazek
Obrazek
Kadłub:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wypraska:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Części luźne - wycięte przeze mnie zaraz po otwarciu pudełka, celem sprawdzenia jak takie maleństwo się składa i sklejone (z tych samych powodów) kominy:
Obrazek
Obrazek
Bandery i czarne „coś” (ktoś wie co to jest?) – wg mnie najsłabszy element zestawu:
Obrazek
I jeszcze fotki kilku części złożonych na sucho:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[/u]
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 10:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Reklama

Powrót do Szkutnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości