Wyniki V Konkursu Lotniczego

Podforum piątej edycji konkursów w kategorii lotnictwa. Chcesz wziąć udział w konkursie i zmierzyć się z pozostałymi ? Powinieneś tutaj zajrzeć !

Moderator: malinowski

Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez malinowski » wtorek, 18 czerwca 2013, 20:03

Witajcie!

Za zaciętej półrocznej rywalizacji przyszedł czas na oficjalne ogłoszenie wyników V Konkursu Lotniczego.

Obrazek

Kategorie Opne 1/72 oraz Standard 1/32 decyzją jury nie były oceniane. Uczestnicy tych klas otrzymują wyróznienia.

Kilka uwag:
- niektórzy sędziowie przez błąd w arkuszu oceniali jakoś wykonania w klasie open w skali 0-20 ich wyniki zostały przeliczone według wzoru: sufit(wynik/2)
- wyniki poszczególnych sędziów opublikowane są tutaj: viewforum.php?f=454
- w sprawie wręczania nagród proszę poczekać do weekendu
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Reklama

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez Arcturus » wtorek, 18 czerwca 2013, 20:14

W kwestii formalnej to Beaufighter jest mój, a nie Dewertusa. Nie psujcie chłopakowi opinii :P
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez wapel » wtorek, 18 czerwca 2013, 20:27

Gratuluję wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.
Arcturus napisał(a):W kwestii formalnej to Beaufighter jest mój, a nie Dewertusa. Nie psujcie chłopakowi opinii :P

No to nie wiadomo teraz do kogo pójdzie nagroda ;)
Gładko tak, lekko tak toczy się w dal,
Jak gdyby to była piłeczka, nie stal,
Nie ciężka maszyna zziajana, zdyszana,
Lecz fraszka, igraszka, zabawka blaszana.

pozdrawiam, Paweł
Avatar użytkownika
wapel
 
Posty: 887
Dołączył(a): czwartek, 28 października 2010, 10:55
Lokalizacja: Wejherowo/Gdańsk

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez Arcturus » wtorek, 18 czerwca 2013, 20:28

wapel napisał(a):Gratuluję wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym.
Arcturus napisał(a):W kwestii formalnej to Beaufighter jest mój, a nie Dewertusa. Nie psujcie chłopakowi opinii :P

No to nie wiadomo teraz do kogo pójdzie nagroda ;)

Za to miejsce nagród na szczęście nie ma :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez bartek33365 » wtorek, 18 czerwca 2013, 20:31

Wszystko fajnie tylko jestem ciekaw dlaczego przez Maciek_66 zostałem tak nisko oceniony.
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez spiton » wtorek, 18 czerwca 2013, 20:37

bartek33365 napisał(a):Wszystko fajnie tylko jestem ciekaw dlaczego przez Maciek_66 zostałem tak nisko oceniony.

Maciek nie lubi Skyraiderów ,-))
Na temat każdego modelu(również zera Mnaka24 i X-15 hacza) w mojej ocenie napisałem ze 2 uzasadniające zdania. Jak ktoś jest ciekawy to zapraszam. viewtopic.php?f=454&t=36437
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez skusz » wtorek, 18 czerwca 2013, 20:51

Dziękuję za ocenę. W pełni z Sędziami się zgadzam. Spiton, dokonałeś bardzo ciekawej analizy, w pełni słusznej. W pewnym momencie coś mnie przyblokowało, może ten nie pasujący zbiornik paliwa, albo to że tak bardzo chciałem ten silnik zamontować, który nie był od tej wersji. Tak czy siak to wszystko jakoś mnie zablokowało, a potem to już było aby złożyć czysto i w terminie. Dziękuję.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez bartek33365 » wtorek, 18 czerwca 2013, 21:03

spiton napisał(a):
bartek33365 napisał(a):Wszystko fajnie tylko jestem ciekaw dlaczego przez Maciek_66 zostałem tak nisko oceniony.

Maciek nie lubi Skyraiderów ,-))
Na temat każdego modelu(również zera Mnaka24 i X-15 hacza) w mojej ocenie napisałem ze 2 uzasadniające zdania. Jak ktoś jest ciekawy to zapraszam. viewtopic.php?f=454&t=36437


Za Skyraidera to się już wcześniej nasłuchałem ale za Albatrosa?
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez hacz » wtorek, 18 czerwca 2013, 21:10

bartek33365 napisał(a):Wszystko fajnie tylko jestem ciekaw dlaczego przez Maciek_66 zostałem tak nisko oceniony.

Jeśli mogę zabrać głos to napiszę tak biorąc udział w konkursie zawsze jest szansa, że albo ktoś zrobi coś lepszego albo sędziowie komuś "pomogą" pomijam czy celowo czy nie. Ale takie jest życie nie zawsze najlepszy wygrywa, ma najładniejszą dziewczynę, fajnego szefa w pracy, itp. Biorąc udział w konkursie no niestety, ale godzisz się na to jak ocenią twoja pracę inni. Sam miałbym kilka pytań do punktujących, ale szczerze to i tak nic nie pomoże bo mleko się rozlało, jutro kolejny dzień kolejny postęp w klejeniu kilkanaście pomysłów na nowe projekty i tak dalej i tak dalej.

Gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli zmagania i można było rozegrać kilka klas.

Ponieważ w kategorii '32 nie zostały rozdane nagrody proponuję (a nawet żądam :mrgreen: ), aby model I-16 trafił do puli nagród konkursu wakacyjnego.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez Cichociemny » wtorek, 18 czerwca 2013, 21:27

spiton napisał(a):Na temat każdego modelu(również zera Mnaka24 i X-15 hacza) w mojej ocenie napisałem ze 2 uzasadniające zdania. Jak ktoś jest ciekawy to zapraszam. viewtopic.php?f=454&t=36437

Hmm... tekst:
spiton napisał(a):"(...) A czystość i precyzja mam nadzieje ze przyda z czasem."

przy jednoczesnej ocenie modelu pod względem czystości wykonania na 8 z 10 możliwych punktów (przy czym przypomnijmy:
a) czystość wykonania - dokładność sklejenia elementów, poprawność powłoki lakierniczej, jakość nałożenia ewentualnych kalkomanii oraz ogólna estetyka modelu, 0-10 pkt

a model to viewtopic.php?f=312&t=36203 ) wygląda dość kontrowersyjnie. Ciekawe, szczególnie w kontekście:
spiton napisał(a):Gdybym pisał regulamin (...) Więcej miejsca poświecił bym (...) sposobowi blokowania możliwości bycia sędziom osobą których werdykty budziły zbyt duże kontrowersje.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez spiton » wtorek, 18 czerwca 2013, 21:34

No kombinuj kolego, kombinuj ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez Cichociemny » wtorek, 18 czerwca 2013, 21:51

Z kimś mnie chyba pomyliłeś.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez dewertus » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:21

Arcturus napisał(a):W kwestii formalnej to Beaufighter jest mój, a nie Dewertusa. Nie psujcie chłopakowi opinii :P

Właśnie, potem różni tacy będą oczekiwali ode mnie nie wiadomo jak wykonanych modeli :mrgreen: ;o) :mrgreen:

Po wynikach widzę, że w odróżnieniu od reszty kolegów trzymam poziom - co roku 3 miejsce :P
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez Maciek_66 » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:54

Ocena jest zawsze subiektywna, ja tak to widzę. Podam przykład z imprezy modelarskiej, na której byłem kilka czy kilkanaście lat temu. Otóż oglądałem sobie jedną z klas, mniej więcej oceniłem (tak dla siebie - nie byłem sędzią) modele. Podczas ogłaszania wyników nagle okazało się, że wygrał model, którego nie pamiętałem. Zaskoczony poleciałem do stołu i go obejrzałem. Faktycznie spora ilość dorobionych detali, korekt zestawu itd. A ja zauważyłem srebrzące się kalkomanie, matowe na błyszczącym modelu i dalej już go nie oglądałem. Każdy zwraca uwagę na inne elementy, inaczej ocenia.
Oceniając modele na forum zwracam większą uwagę na relację, jakość zdjęć. W zasadzie nie ma możliwości oceniania modelu, gdyż widzimy tylko zdjęcia, a one zmieniają wygląd rzeczywistego obiektu. Czasem model na zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości, czasem gorzej, w zależności od umiejętności fotografa.
Na szczęście spora ilość sędziów w konkursie eliminuje skrajne oceny.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez spiton » środa, 19 czerwca 2013, 00:05

Ja dodam, że jest kilka wariantów bilansowanie ocen.Na przykład :
1. Rozciągniecie ocen od względnie małych do całkiem dużych w obrębie jednej kategorii. Co chyba zastosował Maciek.
2. Próba zbilansowania ocen w ten sposób, żeby ocena standart w 72 i 48 była porównywalna. Ja szedłem tą drogą.
Ale to bardzo zawęża różnice pomiędzy modelami, bo trzeba patrzeć, żeby model, który w open 72 ma na przykład 30 pkt, nie był gorszy od tego co ma w open 48 punktów 27.
Też na początku próbowałem mocno rozciągać skale i miałem "delikwentów" z ocenami jednocyfrowymi.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Następna strona

Powrót do Piąty konkurs w kategorii lotnictwo 1.12.2012-31.05.2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość