Wyniki V Konkursu Lotniczego

Podforum piątej edycji konkursów w kategorii lotnictwa. Chcesz wziąć udział w konkursie i zmierzyć się z pozostałymi ? Powinieneś tutaj zajrzeć !

Moderator: malinowski

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez HK » środa, 19 czerwca 2013, 12:25

Jako niespodziewany (przynajmniej dla mnie) laureat konkursu, dziękuję sędziom, pozostałym uczestnikom, oraz wszystkim którzy kibicowali w wątkach warsztatowych.
Miło mi, że moja praca uzyskała najlepszą ocenę w swojej kategorii, choć zdaję sobie sprawę,że wygraną zawdzięczam nie tyle wysokiemu poziomowi modelu, co odrobinie szczęścia polegającej na niewielkiej liczbie ukończonych prac oraz potknięciom szanownych konkurentów.
No, ale taka uroda każdych zawodów.
Trochę żałuję, że warsztat i galeria nie doczekały się zbyt wielu kibiców. Nieukończony warsztat w klasie Open będę oczywiście kontynuował i liczę na komentarze.
Gratulacje dla pozostałych laureatów.
Ostatnio edytowano środa, 19 czerwca 2013, 14:38 przez HK, łącznie edytowano 1 raz
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez piotr dmitruk » środa, 19 czerwca 2013, 13:45

Gratulacje dla uczestników i laureatów- tych co mieli tyle samozaparcia by modele skończyć w określonym terminie.
Dziękuję sędziom- wbrew pozorom obiektywna ocena i przyznanie odpowiedniej ilości punktów, a potem opisanie tego i uzasadnienie, nie jest takie łatwe.
Namawiam niezdecydowanych do startu w następnej edycji.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez skytles » środa, 19 czerwca 2013, 13:55

Witam. No tak, już po konkursowych zmaganiach. Gratuluję wszystkim ukończonych prac, sędziom dzięki za pozytywne noty.
Biorąc pod uwagę fakt mojego debiutu konkursowego, fatalną dokumentację zdjęciową (znacznie zaniżyła faktyczny odbiór mojego Spitka) i sposób prowadzenia warsztatu lokata konkursowa jest nad wyraz satysfakcjonująca. Przyznam na koniec że temat może nie był szczególnie ,,nowatorski" a i założenia budżetowe przy produkcji niskie, więc dodatkowo cieszy fakt pozytywnej oceny. Dodatkowo to chyba mały ewenement konkursowy aby startować z ICM? Ale to mało istotne. Jeszcze raz dzięki organizatorom, uczestnikom i sędziom. Pozdrawiam Rafał - Grudziądz
skytles
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 stycznia 2012, 14:45

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez spiton » środa, 19 czerwca 2013, 16:36

Cichociemny napisał(a):
a model to viewtopic.php?f=312&t=36203 ) wygląda dość kontrowersyjnie. Ciekawe, szczególnie w kontekście:
spiton napisał(a):Gdybym pisał regulamin (...) Więcej miejsca poświecił bym (...) sposobowi blokowania możliwości bycia sędziom osobą których werdykty budziły zbyt duże kontrowersje.

Cichociemny. Jeśli porównałbyś wyniki końcowe z moimi ocenami, to musiałbyś stwierdzić, że moje oceny plasują się bardzo blisko wyników uśrednionych. Czyli nie są wcale kontrowersyjne. Przejrzyj oceny pod tym kątem i wyciągnij wnioski nie na podstawie sympatii, tylko suchych liczb.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez malinowski » sobota, 22 czerwca 2013, 23:09

Poprawiłem błąd w autorstwie Beufithera.

Lauretaów konkursu proszę o kontakt na PW.
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez nariman » piątek, 28 czerwca 2013, 11:20

Po wynikach widzę, że w odróżnieniu od reszty kolegów trzymam poziom - co roku 3 miejsce :P

Ja bym się tak nie cieszył, równie dobrze może to znaczyć że nie robisz postępów, heheheh żartowałem :mrgreen:

Tak przy okazji, myślę że rozwiązaniem problemu z frekwencją i ilością ukończonych modeli była by zmiana konkursu z corocznego półrocznego na coroczny cało roczny. O co mi biega? Już wyjaśniam, konkurs zaczynałby się pierwszego stycznia a kończył 30 listopada. Sędziowie mieliby 1 m-ce na oceny co zbiegło by się ładnie ze świętami i prezentami :mrgreen: .
W konkursie brały by udział wszystkie modele wstawione do galerii modeli ukończonych, oczywiście jeśli ich twórcy wyraziliby na to zgodę. Ocena na zasadzie "jestem na tak, jestem na nie". Bez tłumaczenia dlaczego i za co taka ocena. Myślę że warto się nad taką formułą zastanowić gdyż nie każdy ma na tyle czasu aby zrobić model prowadząc jeszcze warsztat. Oczywiście nie było by podziału na skale i klasy. Zostawiam to do rozpatrzenia władcom tego forum.

Pozdrawiam.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez dewertus » czwartek, 4 lipca 2013, 16:48

nariman napisał(a): Ja bym się tak nie cieszył, równie dobrze może to znaczyć że nie robisz postępów, heheheh żartowałem :mrgreen:

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to Hacz także wygrał w zeszłym roku - czy też utknął i się nie rozwija...Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 4 lipca 2013, 22:58

nariman napisał(a):
Tak przy okazji, myślę że rozwiązaniem problemu z frekwencją i ilością ukończonych modeli była by...


Rozwiązaniem byłaby inna postawa moderatorów tolerujących święte krowy, a ganiących modelarzy mających odmienne zdanie niż przewodnia linia jedynie słuszna z krainy "10001 wypowiedzi wszelakich"
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 4 lipca 2013, 23:00

dewertus napisał(a):
nariman napisał(a): Ja bym się tak nie cieszył, równie dobrze może to znaczyć że nie robisz postępów, heheheh żartowałem :mrgreen:

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to Hacz także wygrał w zeszłym roku - czy też utknął i się nie rozwija...Obrazek


Hacz nie utknął, tylko jest bardzo dobry i wysoko podnosi poprzeczkę z każdym ukończonym modelem... :!: :!: :!:
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez mnak24 » piątek, 5 lipca 2013, 07:33

Umiejętności u Was rosną wprost proporcjonalńie do czasu, dlatego trzymacie się jednego miejsca ;o)
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez nariman » piątek, 5 lipca 2013, 10:12

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):
nariman napisał(a):
Tak przy okazji, myślę że rozwiązaniem problemu z frekwencją i ilością ukończonych modeli była by...


Rozwiązaniem byłaby inna postawa moderatorów tolerujących święte krowy, a ganiących modelarzy mających odmienne zdanie niż przewodnia linia jedynie słuszna z krainy "10001 wypowiedzi wszelakich"


Bardziej chodziło mi o podniesienie ilości modeli w konkursach. Ciężko jest też rywalizować przeciętnemu osobnikowi z forum z niektórymi mistrzami. Ocena na zasadzie "na tak lub na nie" dawała by większe szanse mniej doświadczonym.
Pomysł który tam opisałem jest tylko poglądowy i wymagałby porządnego dopracowania, moim zdaniem jednak warty rozpatrzenia.

Od zachowań moderatorni się odcinam, w tej sprawie jest jak z rządem, jedni popierają inni potępiają a inni wstrzymują się od głosu, ja jestem z tych trzecich.
Chodzi mi o poprawienie frekwencji i jakieś urozmaicenie konkursów.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Wyniki V Konkursu Lotniczego

Postprzez raptorf22 » piątek, 13 września 2013, 10:08

Bardzo dziękuję za nadesłaną nagrodę, cieszę się że P.11 zagości na mojej półce.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Piąty konkurs w kategorii lotnictwo 1.12.2012-31.05.2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość