[SF]PZL P-87 KROGULEC-Testors-1/48

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

[SF]PZL P-87 KROGULEC-Testors-1/48

Postprzez wacek80 » poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:57

Cześć!

Jestem tu nowy tak więc od razu napiszę że zajmuję się właściwie wyłącznie modelarstwem science-fiction.Jednym z moich ulubionych tematów są Polskie Siły Zbrojne w tym właśnie klimacie oraz pojazdy (zwłaszcza latające) z anime Macross.Zdarzają mi się co prawda skoki w bok w lotnictwo ale trzymam się tego sf dość mocno :)

Przedmiotem tego pierwszego warsztatu jest tak jak w tytule-PZL P-87 KROGULEC. Będzie to myśliwiec o obniżonej widzialności. Powstanie on na bazie modelu Mig-37 firmy Testors w skali 1:48.Początkowo zmiany miały być niewielkie i ograniczyć miały się do dodania powierzchni stabilizujących pod kadłubem oraz kilku detali (no i nowego malowania):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jednakże wczoraj dokopałem się do starych silników z revellowskiego Miga-29 i postanowiłem zmodyfikować Krogulca tak aby przypominał nieco PZL-230F Skorpiona w ostatniej prezentowanej (w Cad-zie) modyfikacji).

W tym celu podziałałem następująco...skróciłem silniki od dwadziewiątki oraz wyciąłem sporą część kadłuba modelu.Zostanie ona zabudowana polistyrenem.Tylny luk na uzbrojenie zostanie zlikwidowany no i może poszerzę skrzydła oraz dodam usterzenie przednie...Może otworzę jeden z silników.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To tyle na razie :)
wacek80
 
Posty: 76
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:26

Reklama

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości