Drzewo skala 1:1

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Re: Drzewo skala 1:1

Postprzez net_sailor » sobota, 11 grudnia 2010, 16:47

O ile się orientuję to spiton jest architektem i o takich rzeczach doskonale wie. Na moje oko drzewo jest integralnym elementem konstrukcji nośnej; fantazyjnie ukształtowaną podporą podtrzymującą belki stropowe (widać ich skrzyżowanie w tym miejscu) a nie zbędnym obciążeniem. Takie coś musi mieć fundament.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Drzewo skala 1:1

Postprzez fragles » sobota, 11 grudnia 2010, 16:56

draz napisał(a):Ja tam raczej bym się obawiał (...). Fundament ktoś pod to zrobił?


Spoko, Ojcze chrzestny - obudowali drzewem słup, który musi być dobrze fundamentowany. Zobacz u góry z jakich podciągów przenosi obciążenia. Ale gdyby tak drzewko 2-3 tonowe ktoś, idąc za tym przykładem, chciał zwyczajnie na stropie czy na posadzce w domu "posadzić", to Twoja uwaga jest jak najbardziej na miejscu. Znam wielu tzw. wnętrzarzy, którzy by taki numer bez mrugnięcia okiem wycięli, bez świadomości konsekwencji dla bezpieczeństwa budynku.

____
O, już Kolega net_sailor mnie uprzedził.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Drzewo skala 1:1

Postprzez LordDisneyland » sobota, 11 grudnia 2010, 19:29

Czepiata się - drzewko ;o) fajoskie, więcej takich by się wszędzie przydało...odkąd musiałem spędzić czas jakiś wśród pastelowych kucyków na urodzinach koleżanki mojej córy, uważam, że dzieciom przyda sie wszystko, co nie jest różowe 8-) Brawo, Sebastianie.
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drzewo skala 1:1

Postprzez spiton » sobota, 11 grudnia 2010, 21:19

net_sailor napisał(a):O ile się orientuję to spiton jest architektem i o takich rzeczach doskonale wie. Na moje oko drzewo jest integralnym elementem konstrukcji nośnej; fantazyjnie ukształtowaną podporą podtrzymującą belki stropowe (widać ich skrzyżowanie w tym miejscu) a nie zbędnym obciążeniem. Takie coś musi mieć fundament.

Amen.
Fragles, ja znam takiego wnętrzarza, co wywalił komin na pierwszym pietrze trzypiętrowego budynku. Odcinając wszelką wentylację z parteru i piwnic ,-)). I to w bardzo eleganckim apartamentowcu.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Drzewo skala 1:1

Postprzez Jaho63 » sobota, 11 grudnia 2010, 21:48

Tak, to też święta racja. Dzieciakom serwuje się różowo-cartoonnetworkową papkę, zamiast trochę cierpliwości, odrobinę swojego czasu i potem wielkie zdziwienie, że dzieci są jakie są.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Poprzednia strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości