[FANTASY] Guinea Pig Samurai Dark Sword Miniatures 30mm

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

[FANTASY] Guinea Pig Samurai Dark Sword Miniatures 30mm

Postprzez Arnisan » niedziela, 19 grudnia 2010, 01:01

Witajcie!

Rozpoczynam swój pierwszy warsztat na tym forum. W sumie warsztat to zbyt dużo powiedziane - pokażę jak maluję pewną figurkę fantasy. Zalega na półce od dłuższego czasu i to jest dobry moment, żeby ją skończyć. Niestety nie zrobiłem zdjęcia blisterowi z figurką, natomiast tak prezentuje się w stanie surowym:
Obrazek
Obrazek

Zainteresowani (rozbawieni) tematem znajdą concept art pod tym linkiem:
http://www.darkswordminiatures.com/gall ... amurai.htm

W malowaniu prawdopodobnie zrezygnuję ze wzorków takich jak na zdjęciach z powyższego linku. Natomiast postaram się elementy metalowe i złote pomalować techniką NMM (non metalic metal). To będzie moje drugie podejście w życiu do takiego malowania.

Zaczynam od podkładu:
Obrazek
Obrazek

Kolor bazowy, to Catachan Green z palety Citadel GW:
Obrazek
Obrazek

Czarny wash MIGa:
Obrazek
Obrazek

Poprawka kolorem bazowym i od razu pierwsze rozjaśnienie Catachan Green + Gretchin Green (Citadel Foundation GW). Mieszane na oko, dużo więcej CG niż GG:
Obrazek
Obrazek

Stopniowo dodawany Gretchin Green i dalsze rozjaśnienia:
Obrazek
Obrazek

To tyle na dzisiaj. Podjąłem próbę namalowania tych sześciokątów na płaszczu, ale niestety nie wyszło. Nie to, że kreski za grube - po prostu nieforemne sześciokąty mi wychodziły. Zamaluje się i relacja będzie szła dalej jakby nic się nie stało ;)
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław

Reklama

Re: [FANTASY] Guinea Pig Samurai Dark Sword Miniatures 30mm

Postprzez Arnisan » niedziela, 19 grudnia 2010, 23:32

Nie dało się ładnie zmalować nieudanego wzorku, więc cała figurka poszła się wykąpać. Relacja wiele się nie różni od poprzedniej, poza tym, że robiąc rozjaśnienia dodawałem farby Golden Yellow do Catachan Green. A cienie fałd to Catachan Green z małym dodatkiem Regal Blue. Kolory są żywsze i ładniej się prezentują. Na figurce nie ma ani jednej kropli washa. Dodatkowo pomalowałem pancerz, rękawice, rękojeści katany i wakizashi, tabi (te skarpety na nogach) i oczy Tamiya XF-1.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy następnej sesji zrobię porównanie do grosza i zapałki ;)
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości