mury miejskie01

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

mury miejskie01

Postprzez mymodels » niedziela, 10 kwietnia 2011, 23:38

Trzeci z gotowych elementów makiety.
Skala ok. 1/60 (28 mm),
Podstawa 30 cm x 30 cm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
mymodels
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 11:15

Reklama

Re: mury miejskie01

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 10 kwietnia 2011, 23:41

gdyby nie ten parabluszcz czy inne pnącze..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: mury miejskie01

Postprzez Macio4ever » niedziela, 17 kwietnia 2011, 11:28

Napisz coś więcej o tej makiecie - do czego, z czego, jakimi technikami malowałeś itd. Wygląda interesująco.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: mury miejskie01

Postprzez mymodels » wtorek, 19 kwietnia 2011, 10:57

Macio4ever napisał(a):Napisz coś więcej o tej makiecie - do czego, z czego, jakimi technikami malowałeś itd.


Trzy pokazane do tej pory makiety mają stanowić z założenia elementy większej całości. Stąd stała podstawa 30x30 cm, co pozwala zestawiać je ze sobą z pewną dozą swobody. Na ostatnim zdjęciu widać, że odcinek murów dostawiony jest z lewej strony bramy, ale można to również zrobić z prawej. Podobnie będzie z kolejnymi, powstającymi elementami. Idea jest taka, aby można sobie tworzyć różne zestawy w zależności od humoru i potrzeb. Również wnętrze miasteczka złożone będzie z wymiennych elementów (coś na kształt kwartałów budynków).
Narzuca to pewne ograniczenia projektów, bo musiałem przyjąć stałe wymiary podstawy, mury muszą kończyć się zawsze w tym samym miejscu, kwartały budynków są samodzielnymi całościami itd. Z jednej strony to problem, z drugiej jednak pozwala korzystać z makiety przed jej ostatecznym ukończeniem, które nie wiadomo kiedy nastąpi.
Makieta przeznaczona jest do gier bitewnych, dlatego też musi być dosyć solidna i pozwalać na operowanie figurkami. Dlatego też świadomie rezygnuję ze zbyt drobnych elementów mogących ulec uszkodzeniu (np. zieleń). Równocześnie zapewniam w miarę możności dostęp do wnętrza budynków (dach i ostatnia kondygnacja wieży obronnej oraz kościelnej są demontowalne). Wymiary przejść, schodów, rozmieszczenie strzelnic itd. też są limitowane wielkością figurek (oraz ich podstawek).
Materiał podstawowy to płyty kartonowo gipsowe oraz płyty z pianki (depron lub coś w tym rodzaju).
Nie jestem biegły w teorii, więc nie wiem jaką technikę malarską stosuję, ale wiem, że używam pędzla i farb akrylowych. Przykładowo, mur to najpierw czarna farba podkładowa potem szara następnie rozwodniona piaskowa i jeszcze bardziej rozwodniona kremowa. Na końcu znowu czarna w celu podkreślenia szczegółu. Wszystko pociągnięte matowym lakierem bezbarwnym.
Trochę się rozpisałem, ale pytanie było szerokie i takąż starałem się dać odpowiedź.
Pozdrawiam
mymodels
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 11:15

Re: mury miejskie01

Postprzez Macio4ever » środa, 20 kwietnia 2011, 09:07

OK, dzięki za wyjaśnienia.
Grywam od czasu do czasu w Role Playe ale ze "scenografią" i figurantami nie miałem jeszcze okazji.
Wrzuć koniecznie foty z kolejnych etapów pracy.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości