TIE Fighter // Fine Molds // 1/72 - warsztat

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Re: TIE Fighter // Fine Molds // 1/72 - warsztat

Postprzez Jiloo » środa, 29 maja 2013, 23:45

Jest git.

A te czarne radiatory mają zagłębienia czy wypustki? Jakby były zagłębienia to można by się pokusić o jakiś jaśniejszy wash żeby lepiej wydobyć strukturę.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: TIE Fighter // Fine Molds // 1/72 - warsztat

Postprzez Solo » czwartek, 30 maja 2013, 11:44

I zagłębienia i wypustki. Długie to są wypustki, natomiast pomiędzy nimi jest masa takich drobniutkich zagłębień, przez co cała powierzchnia fajnie połyskuje.
Ale nie można tutaj robić żadnego washa, bo w filmach, jak możesz sprawdzić, TIE fightery były w tych miejscach jednolicie czarne, niemal lustrzanie.
Poczytałem o nich więcej i okazuje się, że jednak to nie są promienniki ciepła, tylko panele słoneczne (ok, nieważne że to głupie). W tej sytuacji rzeczywiście nie powinno to być zabrudzone, bo to bardzo gładkie powierzchnie i nie ma się do czego brud czepić (jakby w kosmosie w ogóle był brud, ale dla potrzeb washa który zrobiłem i mam zamiar zrobić: załóżmy że jest :)).
Tak więc wash zostaje tylko na jasnoszarych elementach myśliwca, raczej jako element światłocienia a nie odtworzenia faktycznych zabrudzeń.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: TIE Fighter // Fine Molds // 1/72 - warsztat

Postprzez Jiloo » czwartek, 30 maja 2013, 13:07

Wash nie tylko służy udawaniu zabrudzeń, ale właśnie także wydobyciu faktury itp. Stąd pomysł z czymś jasnym na tych panelach. Nawet ciemniejszy szary wash na czarnym może nadać takim panelom ładną fakturę.
Ale specem od SW nie jestem, więc to tylko taka luźna uwaga.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: TIE Fighter // Fine Molds // 1/72 - warsztat

Postprzez Solo » czwartek, 30 maja 2013, 15:03

Tak, wiem, ale byłoby to wszystko niezgodne "z naturą", bo w filmach te myśliwce właśnie miały te panele w tak pięknym, głębokim, czarnym kolorze, bez żadnych zabrudzeń czy cieniowań.
Ale zaraz sobie sprawdzę jak to wyglądało w kinie.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: TIE Fighter // Fine Molds // 1/72 - warsztat

Postprzez Solo » piątek, 31 maja 2013, 00:13

Oto uchwyt cumowniczy statku, ale jeszcze bez podstawki, do której czekam na farbę.
Wyszło ładnie, czyściutko.
Jak myślicie: brudzić, nie brudzić?

Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: TIE Fighter // Fine Molds // 1/72 - warsztat

Postprzez Solo » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 11:50

Tak sobie siedzę i brudzę, a potem czyszczę modela. :)
Wychodzi mi ten kadłub nieco brudniejszy niż planowałem, ale nie potrafię lepiej oczyścić washa od MIGa.
Jak użyję za dużo white spirit, to wymywa on washa nawet z linii podziału. Jak za mało, to zostaje sporo "brudu" i nawet jakieś smugi na gładkiej powierzchni.
Trudno, zostanie jak jest.

Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: TIE Fighter // Fine Molds // 1/72 - warsztat

Postprzez Solo » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 20:45

Ta-daaaam!
Model skończony.
Ale jeszcze nie gotowy na galerię: zostało malowaniem półmatem oraz podstawka, jeszcze nie skończona.
Wyszedł mi naprawdę dobrze, jestem z niego najbardziej zadowolony ze wszystkich moich modeli.
Śliczny jest.
Tutaj macie zajawkę galerii. :)

Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Poprzednia strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości