[Galeria] SUFA Fireball

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

[Galeria] SUFA Fireball

Postprzez Jiloo » sobota, 25 maja 2013, 15:03

Model to Wave 1/20 S.A.F.S Space Type Fireball.

To mój pierwszy skończony model ze świata Ma.K. No i pierwszy model ze drapaniem i brudzeniem.
Co prawda wcześniej zacząłem budować Falke, ale moje niezdecydowanie co do techniki w jakiej chcę zrobić model plus oczekiwanie na materiały sprawiły, że tamta budowa idzie powoli. Zacząłem więc Fireball'a w ramach odpoczywania od głównej roboty. No i udało się go skończyć wcześniej ;D

Wiem, że nie jest to typowe malowanie Ma.K, ale jakoś lubię trochę pokombinować w tej kwestii ;)

Malowane w następujący sposób:
– Alclad Jet Exhaust jako baza – w mojej wizji przyszłości stworzono jakiś czarny stop metalu, dlatego nie ma widocznej stali na kombinezonie.
– następnie kamuflaż Gunze H i klapa RLM Gray Tamiya. Rozcieńczane Tamiyowskim rocieńczalnikiem, bo lepiej mi się drapie. Do drapania używałem AK Worn Effects.
– wnętrze malowane emaliami Tamiya i akrylami Vallejo.
– brudzenie olejnymi, emaliami Tamiya oraz pigmentami i specyfikami AK.

Model jest w zasadzie skończony. Ale naoglądałem się fajnych podstawek na imprezie modelarskiej i dorobię taką prawdziwą. Na razie mam wstępny pomysł i bieram materiały.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie mam zbyt dobrych warunków. Zdjęcia robione przy świetle dziennym. Jak się uda pstryknę fotki u kolegi za jakiś czas.

Komentarze i krytyka mile widziane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę zbliżeń.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiem, że to nic wielkiego, ale udało mi się zdobyć nagrodę na Warszawskiej Fieście Modelarskiej. Niestety w SF było dość mało modeli dlatego traktuję to w kategorii „beginners luck” :D

Obrazek
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: [Galeria] SUFA Fireball

Postprzez klajus » sobota, 25 maja 2013, 15:22

Dla mnie temat i wykonanie bomba!
Jedynie co mi nie pasuje to poza...
Zrób teraz jakiegoś czołga!
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: [Galeria] SUFA Fireball

Postprzez Jiloo » sobota, 25 maja 2013, 16:53

Dzięki :)
Wraca zmęczony po walce to się buja ;)

Ze mną jest taki problem, że czołgi, samoloty czy cywile mnie nie bardzo interesują :-/ Miałem nawet samochody, ale zawsze jak wybieram model to sięgam po coś z SF. Modele samochodów więc sprzedalem... Ale z zainteresowaniem oglądam warsztaty ze wszystkich dziedzin, bo wiele można się nauczyć od innych :)

Mam w planach dioramę, która tematycznie i modelowo może Ci się spodobać. Zakończę tylko pracę nad obecnymi projektami i się zabieram. Myślę, że w wakacje zacznę.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Galeria] SUFA Fireball

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 25 maja 2013, 17:40

Nagroda w pełni zasłużona!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Galeria] SUFA Fireball

Postprzez Jiloo » sobota, 25 maja 2013, 17:55

Dziękuję.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Galeria] SUFA Fireball

Postprzez Solo » sobota, 25 maja 2013, 18:27

Nie mam zielonego pojęcia co to jest świat Ma.K, nie wiem w ogóle co to za machina zagłady, ale nie muszę tego wiedzieć, bo i tak podoba mi się.
Fenomenalnie jak dla mnie zrobiłeś te wszystkie przetarcia i przybrudzenia, ta postać wygląda jakby naprawdę trochę przebiegu bojowego już miała. Wygląda to naprawdę niesamowicie.
Śledziłem Twój warsztat od samego początku i byłem pod dużym wrażeniem, szczególnie że jesteś ponoć debiutantem w tej "branży".
Wielkie brawa ode mnie, ta figurka jest kapitalnie zrobiona.
Nie wiem jaka była konkurencja na fieście, ale będę strzelał, że nagroda w 100% zasłużona, żadne tam szczęście początkującego.
Tylko talent i praca.

Taka jednak uwaga, a właściwie pytanie: nie kusiło Cię, żeby dodać na tym pancerzu choćby jakiś ślad po postrzale (zasklepiona dziura po kuli, wgłębienie, wgniecenie, cokolwiek), podkreślający bojową przeszłość postaci?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: [Galeria] SUFA Fireball

Postprzez Jiloo » sobota, 25 maja 2013, 19:00

Dzięki :)
Solo napisał(a):Taka jednak uwaga, a właściwie pytanie: nie kusiło Cię, żeby dodać na tym pancerzu choćby jakiś ślad po postrzale (zasklepiona dziura po kuli, wgłębienie, wgniecenie, cokolwiek), podkreślający bojową przeszłość postaci?

Trochę kusiło, ale stwierdziłem, że za dużo nowego. To moj czwarty model dopiero i w tej pracy chciałem skupić się na odrapaniach i brudzingu. Obrażenia wojenne na maszynach chodzą mi po głowie, ale to już temat na dioramkę, którą mam nadzieję rozpocznę wkrótce.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Galeria] SUFA Fireball

Postprzez Korowiow » sobota, 8 czerwca 2013, 23:50

GRATULUJĘ. Wszystko wyszło Ci świetnie.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Galeria] SUFA Fireball

Postprzez Jiloo » niedziela, 9 czerwca 2013, 10:04

Dziękuję :)
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron