[Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

[Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Solo » niedziela, 25 sierpnia 2013, 00:01

Nudząc się w oczekiwaniu na dostawę wszystkiego co pozwoli mi zrobić nowy, zaplanowany model, postanowiłem zrobić coś, czego w zasadzie nie potrafię nazwać, ani określić co to właściwie jest.
Roboczo nazwałem to nową maszyną robiącą PING, albo lepiej: nowy VT-16, czyli coś ze świata Star Wars, ale niekoniecznie.
Innymi słowy, ma to być skomplikowana machina, kluczowa w działaniu starej Gwiazdy Śmierci, co do której nikt nie ma pewności do czego służy i jak działa. Włącznie z konstruktorami.
Ma to być dziwne i podejrzane urządzenie, z mnóstwem kabli, przewodów, przycisków, światełek i czego tam jeszcze uda mi się upchnąć. :)
Tak na serio, to przy okazji chcę sprawdzić czy w ogóle potrafię zrobić coś kompletnie od zera, a nie tylko sklejać gotowe formy.

Dziś zrobiłem korpus machiny, sklejony z płytek polistyrenowych, dodając jeszcze dla urozmaicenia coś ze pozostałych części starego modelu. Nawierciłem otwory na kable i kilka modułów zasilających. Dodam jeszcze parę elementów, ale to później.
Teraz korpus wygląda tak:

Obrazek
Obrazek

Sam nie wiem, czy jeszcze nie dodam więcej otworów, ale na razie nie mam precyzyjnej koncepcji co tam ma być.
Projekt jest spontaniczny i ewoluuje w trakcie tworzenia. :)

W pogotowiu czekają przewody, kable i rury, oraz przygotowane wstępnie (nico to, że na razie nie są równo przycięte) światełka, wtyczki, moduły i wtyczki:

Obrazek

Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie.
Jeśli macie jakieś pomysły co tam jeszcze dodać, jak urozmaicić, żeby machina była jeszcze bardziej zagadkowa i skomplikowan, to chętnie wysłucham propozycji. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Reklama

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:08

Zapowiada się ciekawie. Trochę ciężko jest określić co tam można dodać, jeśli nie zna się wyglądu danej rzeczy, ale moja propozycja jest taka: co byś powiedział na przeistoczenie tej maszyny, czy co to ma tam, być w jakąś mechaniczno-biologiczną hybrydę? Na przykład korpus tego bydlaka mógłby być taki jaki jest, ewentualnie dodać mu jeszcze kilka elementów, a z jego wnętrza wystawałyby jakieś zniekształcone części ciała, odnóża itp. W końcu ma to być coś z gatunku sci-fi ;o) A na górze jakieś mechanizmy sterujące i mały człowieczek, który to wszystko prowadzi. Ot, takie moje rozważania ja mogłoby to wyglądać :lol: Pozdrawiam
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Solo » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:16

To nie dla mnie, na pewno nie podjąłbym się robienia figurki, za krótki jestem w takich tematach. :)
Urządzenie raczej to ma być klasyczna czarna skrzynka, nie wiadomo do czego służąca.
Mam już finalnie pomalowany korpus, dziś wieczorem wrzucę to zobaczysz.
Przy tym stadium wykonania takie drastyczne zmiany konstrukcji nie są za bardzo możliwe.
Ale za pomysł dziękuję, może wpadniesz jednak na coś łatwiejszego do zrealizowania?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:21

To spytam jeszcze czy to ma być coś, co stoi cały czas w jednym miejscu i czymś tam steruje, czy może coś kroczącego?
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Solo » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:23

Zdecydowanie coś stojącego.
Mówiąc szczerze, to robiąc to inspirowałem się mniej więcej takim widokiem:

Obrazek

albo też czymś takim:

Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:30

To może coś w tym stylu: w środku będzie stał cały ten główny mechanizm, który masz już zrobiony, a dookoła niego np. 6 kolumn, rur, czy coś takiego ustawionych na planie koła albo cztery na planie kwadratu lub prostokąta. Od "serca" tej machiny będą odchodziły wspomniane już kable do każdej kolumny lub nawet po kilka kabli naraz. Można dodać tam jeszcze nadbudówkę czy platformę pomiędzy kolumnami, gdzie będą się krzątać obsługujący to coś ludzie. No i jakiś droid ;o)
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Solo » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:40

A to jest interesujący pomysł... Nie powiem...
Co prawda machina w założeniu ma rozmiary gdzieś tak 1,2x1m, wiec nie jest to coś wielkiego, ale dałoby się to obudować...
Pomyślę Alex, pomysł fajny, choć nie wiem czy jestem w stanie to zrealizować. Na razie dokończę samo urządzenie, potem pomyślę co dalej.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:43

Jak coś to służę pomocą.
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Solo » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:48

Bardzo chętnie.
Pokażę co zrobię i zastanowimy się jak to rozbudować, może powstanie z tego coś większego. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:55

Ja już ułożyłem sobie w głowie jakiś tam plan jak może to wyglądać. Może trochę poszkicuję i wieczorem wstawie zdjęcia albo prześlę na maila, bo ciężko jest to opisać słowami ;o)
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Solo » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:58

Może chwilkę poczekaj, aż zrobię tę maszynę. Zostało mi już niewiele pracy przy niej, w zasadzie finalny montaż.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 15:00

Solo napisał(a):Może chwilkę poczekaj, aż zrobię tę maszynę. Zostało mi już niewiele pracy przy niej, w zasadzie finalny montaż.

Dobra, nawet jeszcze nie zacząłem ;o) Czekam na efekt.
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Solo » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 15:03

Pamiętaj, że Twój projekt musi pasować do mojej wizji. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 15:05

Solo napisał(a):Pamiętaj, że Twój projekt musi pasować do mojej wizji. :)

To ty masz tu decydujący głos ;o)
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: [Warsztat] Nowa maszyna robiąca PING albo new VT-16 // 1:50

Postprzez Solo » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 20:23

A oto i gotowy kadłub.
Otwory rzecz jasna czekają na oprzyrządowanie.
Niestety, znowu nie wyszło mi jak chciałem, bo korpus nie ma takich ostrych krawędzi na jakie liczyłem, ale które mi po prostu nie wyszły i już. Za to fajnie wyszły po pomalowaniu wszystkie kable i wtyczki oraz przełączniki, więc może jeszcze coś z tego będzie. :)
Acha, na zdjęciach tego nie widać, ale korpus ma aluminiowe nóżki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Następna strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości