Viper Mk VII US Navy - 1:32 Revell

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Viper Mk VII US Navy - 1:32 Revell

Postprzez wacek80 » wtorek, 5 listopada 2013, 22:29

Cześć!

Po wielokrotnym przeczytaniu wątków z warsztatami samolotów F-14 w moim zepsutym przez SF umyśle powstał taki zamysł. Przedstawiam znany z serialu "Battlestar Galactica" model myśliwca Viper Mk VII w jednym z najbardziej charakterystycznych malowań F-14. Malowany gównie farbami Vallejo. Brudzony również powyższymi oraz olejnymi i emaliami Humbrol.
Samego modelu nie polecam, chyba że zamierzacie potrenować ostre wiązanki przy łączeniu i szpachlowaniu góry kadłuba z dołem. Kokpit jest nieszczególny, za to pilotka fajna :) Chyba po to żeby kokpit zasłonić :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wacek80
 
Posty: 76
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:26

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Viper Mk VII US Navy - 1:32 Revell

Postprzez Peter_D » środa, 6 listopada 2013, 13:25

Ja osobiście nie zrobiłbym takiej wersji bo szkoda by mi było modelu, ale w takim malowaniu wygląda bardzo fajnie :)
Przy okazji, nie świeci się zbytnio?
Wersja Revella czy Moebius?
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 10:24

Re: Viper Mk VII US Navy - 1:32 Revell

Postprzez wacek80 » piątek, 8 listopada 2013, 01:14

Możliwe ,że jednak za bardzo się świeci :) Trzeba będzie powtórzyć mat. Jest to wersja Revella. Na początku też chciałem zrobić oryginał ,ale po sklejeniu kokpitu odeszła mi ochota na to. Kalki nie mieszczą się na tablicy przyrządów ,a kokpit świeci pustkami. Fotel wymieniłem na inny ,bo ilość szczegółów w oryginalnym zwalała z nóg. Wygrzebałem ze złomu fotel F-14 w 1:32 i to sprawiło ,że postanowiłem pokombinować z malowaniem.
wacek80
 
Posty: 76
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:26


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości