Warhammer 40k - Padre

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Warhammer 40k - Padre

Postprzez padrepadre » czwartek, 23 stycznia 2014, 20:40

Witam,

Chciałem się z Wami podzielić niedawno ukończonym modelem produkcji Games Workshop - Belialem.

Jest to z tego co pamiętam skala 28mm. Dla lepszego odniesienia wielkości modelu - kosmiczna zapalniczka w tle.
Czeka mnie dużo nauki ale myślę, że nie jest źle jak na jedną z pierwszych rozpoczętych i w całości ukończonych figurek.

Sam model to tragiczna żywica GW, pełna dziur i krzywizn.
Również próżno szukać tutaj dynamiki czy proporcji.

Malowało się bardzo źle ale biorąc pod uwage moje umiejętności i brak doświadczenia... jestem zadowolony :)


Mam nadzieję, że model się spodoba... Komukolwiek - w końcu to pierwsza praca "nie do szuflady".
Życzę miłego oglądania. Padre

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


P.S. Zdjęcia robione nawilżaczem powietrza - wybaczcie jakość.
Avatar użytkownika
padrepadre
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 17:21
Lokalizacja: Uć.

Reklama

Re: Warhammer 40k - Padre

Postprzez Solo » czwartek, 23 stycznia 2014, 20:41

W-O-W!
Słownie: wow!
Coś pięknego.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Warhammer 40k - Padre

Postprzez Alex976 » czwartek, 23 stycznia 2014, 21:12

Chyba przesadzasz. Figurka jest fantastyczna, zdjęcia dobre.
Krótko mówiąc: epicka figurka do epickiej sagi ;o)
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: Warhammer 40k - Padre

Postprzez padrepadre » czwartek, 23 stycznia 2014, 23:52

Bardzo dziękuję Panowie...

Aparat mam naprawdę słaby... jedyne co zrobiłem by poprawić zdjęcie to zakupiłem duuży brystol w kolorze niebieskim ponieważ wyczytałem w czeluściach internetu, że niebieskie tło nie wchodzi w drogę innym kolorom na zdjęciu. Dodałem też przyciemnienie na krawędziach zdjęcia w google picassa.

A sam model tragedia - miecz jest krzywy, prostowałem go pod wrzątkiem ale i tak jest giętki i krzywy jak "kosmiczna żmija".
Nie zauważyłem też podczas zakupu, że ... model na czubku nosa ma dziurę - musiałem to dorobić. Ogólnie cały model to jedna wielka dziura... bardzo nieprzyjemnie się pracuje z żywicą GW.


Raz jeszcze dziękuję za dobre słowo, od razu budzi się motywacja do dalszej pracy!
Avatar użytkownika
padrepadre
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 17:21
Lokalizacja: Uć.

Re: Warhammer 40k - Padre

Postprzez Pyriel » niedziela, 2 lutego 2014, 18:38

Ładna robota. Mam podobne odczucia w związku z żywicami gw. Przereklamowana tandeta, szczególnie wkurza, kiedy po pewnym czasie wraca do stanu początkowego, pomimo prostowań ogrzewań i innych cudowań. Nie rozumiem jak można wciskać powykrzywiane niekompletne figurki za takie ceny... Od niedawna nie jestem już klientem GW. Zostały na szczęście metalowe figurki z alledrogo.
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 18:05

Re: Warhammer 40k - Padre

Postprzez padrepadre » poniedziałek, 3 lutego 2014, 12:22

Na szczęście GW odczuł "w kieszeni" niechęć klientów do jego żywic, teraz cała produkcja modeli żywicznych przenosi się na Forge World - a tutaj jakość jest o wiele wyższa.

I tak uważam że modele GW są na poziomie zabawek z chin i nic absolutnie nie usprawiedliwia ich ceny.
Avatar użytkownika
padrepadre
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 17:21
Lokalizacja: Uć.

Re: Warhammer 40k - Padre

Postprzez Boogeyman » środa, 5 lutego 2014, 21:07

No cóż ta cena prawdopodobnie wynika też z kosztu punktowego poszczególnych figurek. To by tłumaczyło ceny HQ i ogólnie wszystkiego. Co do Beliala to wyszedł ci bardzo dobry przywódca Deathwingu. A proporcje są, oczywiście w odniesieniu do budowy Astartes :mrgreen:
MDK Świdnica - Grupa Trzymająca Władzę - Królowie Lenistwa - Przerzeczyn
Boogeyman
 
Posty: 436
Dołączył(a): wtorek, 30 sierpnia 2011, 21:39

Re: Warhammer 40k - Padre

Postprzez cowiekmaupa » piątek, 11 kwietnia 2014, 14:42

Figurka mega! ale podstawka nie za ciekawa :-/
Avatar użytkownika
cowiekmaupa
 
Posty: 31
Dołączył(a): sobota, 7 grudnia 2013, 17:56


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości