Taki sobie domek, skala 28mm

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Taki sobie domek, skala 28mm

Postprzez bonhart » poniedziałek, 24 marca 2014, 10:37

Domek drewniany w skali 28mm zrobiony w celu poćwiczenia pracy z drewnem. Biorąc pod uwagę skalę i fakt, że do niczego nie jest on mi potrzebny, pozwoliłem sobie na kilka uproszczeń. Przećwiczyłem to co planowałem i więcej nic przy nim nie będę robił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 25 marca 2014, 08:43 przez bonhart, łącznie edytowano 1 raz
Moja szafa - część już zaczęta, a reszta czeka na swoją kolej.
Moje boje z materią wszelaką
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Masz jakiekolwiek materiały (inboxy, instrukcje, galerie) na temat modeli, zamieść je tutaj na pewno przydadzą się innym modelarzom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
bonhart
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2011, 09:26

Reklama

Re: Taki sobie domek, skala 28mm

Postprzez Przemek Przybulewski » poniedziałek, 24 marca 2014, 21:02

Nie no, bardzo fajny.
Dachówka z czego zrobiłeś?
Avatar użytkownika
Przemek Przybulewski
 
Posty: 551
Dołączył(a): piątek, 2 września 2011, 15:24

Re: Taki sobie domek, skala 28mm

Postprzez ergie » poniedziałek, 24 marca 2014, 22:16

Fajnie wyszło Ci to gontowe pokrycie.
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 20:12

Re: Taki sobie domek, skala 28mm

Postprzez bonhart » wtorek, 25 marca 2014, 08:42

Dzięki za opinie. Całość robiłem z balsy łącznie z dachem. Najcieńszą deseczkę balsy pociąłem "z ręki" (żeby nie było za równo) najpierw w paski, potem w poprzek. Starałem się robić to w miarę szybko, żeby zbyt równe elementy mi nie wyszły :D Z malowaniem też było sporo zabawy bo nie dało się zrobić tego po całości. Wyszło jak wyszło i cieszę się, że się podoba :D
Moja szafa - część już zaczęta, a reszta czeka na swoją kolej.
Moje boje z materią wszelaką
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Masz jakiekolwiek materiały (inboxy, instrukcje, galerie) na temat modeli, zamieść je tutaj na pewno przydadzą się innym modelarzom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
bonhart
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2011, 09:26

Re: Taki sobie domek, skala 28mm

Postprzez Korowiow » czwartek, 27 marca 2014, 22:34

Jak to mówią zagraniczniaki - solid.
Fajne malowanie dachu - jakie farby ?
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Taki sobie domek, skala 28mm

Postprzez spiton » czwartek, 27 marca 2014, 23:11

Fajny, ale podmurówek z drewna nie rób ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Taki sobie domek, skala 28mm

Postprzez ergie » piątek, 28 marca 2014, 00:27

Spiton@ nie znasz się ;) To jest poddrewnówka a nie podmurówka. :mrgreen:
Modelarstwo redukcyjne jest mocno przereklamowane. Pasjonujące jest budowanie dioram.
ergie
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 20:12

Re: Taki sobie domek, skala 28mm

Postprzez bonhart » piątek, 28 marca 2014, 09:27

Korowiow napisał(a):Jak to mówią zagraniczniaki - solid.
Fajne malowanie dachu - jakie farby ?


Dzięki Korowiow. Farby brałem te co miałem w domu. Na pierwsze malowanie poszła lakierobejca w kolorze venge. Następnie oleje: brown van dyke (nie wiem czy poprawnie napisałem) oraz ciemny żółty i biały z kompletu farbek z lidla, kupionych kiedyś dla córki. Po kolei malowałem tak:
- lakierobejca
- od góry brąz na każdą dachówkę
- gdzieniegdzie żółty rozcierany tak, żeby nie wyszedł jednolity kolor
- biały od dołu na każdej dachówce, ciągnięty od dołu do góry
- poprawki brązem (nie obyło się bez nich) w miejscach gdzie wyszło za dużo białego.

Każdy etap malowany po wyschnięciu farby z poprzedniego malowania.

spiton napisał(a):Fajny, ale podmurówek z drewna nie rób ,-))


Od samego początku planowana była kamienna ale zostawiłem ją do malowania na sam koniec. Ostatecznie nie pomalowałem jej bo kamienie już malowałem, a celem było przećwiczenie malowania drewna. Po prostu już mi się nie chciało :oops:
Na dowód tego, że nie wymyślam wstawiam zdjęcie domku przed malowaniem.

Obrazek
Moja szafa - część już zaczęta, a reszta czeka na swoją kolej.
Moje boje z materią wszelaką
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Masz jakiekolwiek materiały (inboxy, instrukcje, galerie) na temat modeli, zamieść je tutaj na pewno przydadzą się innym modelarzom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
bonhart
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2011, 09:26


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości