[Bandai] 1/100 Sinanju ver Ka – warsztat

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

[Bandai] 1/100 Sinanju ver Ka – warsztat

Postprzez Jiloo » środa, 3 września 2014, 17:59

Miałem nie wrzucać warsztatu z tego modelu zbyt wcześnie. Chciałem zacząć jak już wszystko będzie pomalowane i zacznę składać i brudzić. Ale napotkałem produkcyjne problemu więc się podzielę nowo zdobytą wiedzą.

Do modelu mam podstawkę, którą chcę wykorzystać. Ale, że miała dużo dziur i nie wyglądało to dobrze postanowiłem je pozatykać. W tym celu użyłem masy modelarskiej DAS.

Obrazek

Obrazek

Zaczęło się nieźle, DAS przeschnął i położyłem an wierzch szpachlówkę Tamiya. Musiałem szpachlować i szlifować kilkukrotnie aby uzyskać gładki efekt.

Obrazek

Niestety przedsięwzięcie skończyło się fiaskiem. DAS się kruszył pod szpachlówka i przy czyszczeniu odłupywał. Wydłubałem więc wszystko i zaczynam zabawę od nowa.

Obrazek

Testowo zapchałem dwie dziury Epoxy Putty. Jak będzie dobrze to pozaklejam pozostałe.
Ku przestrodze zapamiętuję, że DAS do zapychania dziurek nie nadaje się za bardzo :)
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: [Bandai] 1/100 Sinanju ver Ka – warsztat

Postprzez mikemc » środa, 10 września 2014, 18:17

Witam

Może spróbuj zatkać dziury plastikiem.

W każdym razie życzę powodzenia i śledzę wątek.
Avatar użytkownika
mikemc
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 4 lipca 2013, 09:12

Re: [Bandai] 1/100 Sinanju ver Ka – warsztat

Postprzez Jiloo » środa, 10 września 2014, 20:08

Był taki plan żeby zapchać plastikiem, ale epoxy putty dała radę i bardzo fajnie się ją szlifuje.
Kolejny update jak będę miał więcej zrobione, bo pierwsze etapy odpuszczam. No chyba, że trafi się jakaś kolejna awaria ;)
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości