Battle Droid AMT ERTL

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Battle Droid AMT ERTL

Postprzez Pyriel » wtorek, 28 lipca 2009, 21:02

Witam
Nie chwaliłem się dotąd zbytnio moimi pracami, ale oglądając to forum stwierdzam że robiłem błąd. Dzielicie się technikami i doświadczeniami, świetna sprawa. Na przywitanie taki nietypowy model, może komuś się spodoba. Mam nadzieję że nie zostanę zupełnie skrytykowany szczególnie oglądając tyle świetnych prac, a nawet śmiało można powiedzieć - dzieł sztuki.
Kilka słów o samym modelu. Niestety nie mam pojęcia co to za skala, producent nie poinformował, mogę powiedzieć jedynie że jest spory - około 40 cm wysokości. Sklejałem go 10 lat temu, w końcu pomalowałem. Posklejałem z błędami, ale chciałem go sobie zostawić właśnie takiego - na pamiątkę tego jak kiedyś wyglądała moja praca. Nie wszystkie powierzchnie wyszły matowe pomimo że użyłem matowego lakieru bezbarwnego. Wszystko wykonane humbrolami plus mitrhril silver citadela. Malowane pędzlem. Jak uda mi się wyposażyć w aero to wtedy to i owo poprawię, ale że może to potrwać naprawdę długo uważam go za skończonego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Marcin
Ostatnio edytowano środa, 29 lipca 2009, 12:48 przez Pyriel, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 18:05

Reklama

Re: Battle Droid AMT ERTL

Postprzez Ostach » wtorek, 28 lipca 2009, 21:33

Podoba mi się strasznie ten łobuz! :D

Nie wiem gdzie te błędy o których piszesz... Dobra robota! :) Podoba mi się delikatne brudzenie droida.

pzodrawiam
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battle Droid AMT ERTL

Postprzez shivadog » wtorek, 28 lipca 2009, 21:46

Ostach napisał(a):Nie wiem gdzie te błędy o których piszesz

Chyba chodzi o linki do "foto-sika"....
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Battle Droid AMT ERTL

Postprzez Cichociemny » wtorek, 28 lipca 2009, 22:49

Całkiem fajnie, tylko temat poleci do kosza jak nie poprawisz zdjęć. Faktycznie w niektórych miejscach model dziwnie się błyszczy. Poza tym, dlaczego droid jest w kolorze białym?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Battle Droid AMT ERTL

Postprzez pawel » środa, 29 lipca 2009, 18:52

Cichociemny napisał(a): dlaczego droid jest w kolorze białym?
Kamuflaż zimowy :D
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Re: Battle Droid AMT ERTL

Postprzez Pyriel » środa, 29 lipca 2009, 19:01

Błąd to źle posklejane nogi, uda powinny być w drugą stronę (charakterystyczne kanciaste elementy, dość łatwo to zauważyć w postawie "na baczność"), naprawdę nie wiem jak mogłem strzelić taką gafę, dopiero po skończeniu modelu obejrzałem "Mroczne widmo", i pobladłem. Po tej całej historii kompletnie nie ufam już sobie samemu. Kolorki droida to 127 i 129 Humbrola mieszane na oko, 127 jest mocno błyszczący pewnie odbijające się światło wpłynęło na taki odbiór barwy. Ah, jeszcze sprawa samego wyboru koloru - co wytwór Lucas Arts to kolory się zmieniają od jasnoszarego po rdzawo-piaskowy...
Dziękuję za opinie. Dodają chęci do pracy. :)

Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Pyriel
 
Posty: 78
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2009, 18:05

Re: Battle Droid AMT ERTL

Postprzez Peter_D » piątek, 7 sierpnia 2009, 09:12

Bardzo fajny modelik
Bardzo podoba mi się brudzenie, no może trochę za mocne, ale Wszystko trzyma się kupy ;)
Mankamentu z nogami nie widać...prawie. Dopiero jak nadmieniłeś o tym to pomyślałem sobie...rzeczywiście coś nie tak, ale spoko...dopiero to widać jak się bliżej przyjrzysz ;)

Z przyjemnością bym widział ten model na swojej stronce: www.galaxykits.com ;)
Byłbym wdzięczny za wstawkę :)
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 10:24

Re: Battle Droid AMT ERTL

Postprzez skala72 » środa, 16 marca 2011, 12:00

Piękna sprawa ten Battle Droid na STAPie. Mam takiego, ale z Hasbro, zakupiłem go w 1999 roku przed premierą E1 w "wyczesanym" na tamte czasy, sklepie z zabawkami przy Pl. Konstytucji w W-wie (nazwy sklepu już nie pamiętam).
Bardzo ładnie go wykonałeś.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości