Kosmiczny frachtowiec

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Kosmiczny frachtowiec

Postprzez MKWJTC » czwartek, 2 kwietnia 2015, 00:30

Nie robiłem za wiele przy moich pozostałych modelach, ale wraz z ociepleniem i łagodniejąca zimą nie mogłem czekać. Pogoda nie pozwalała na prace w piwnicy, więc po prostu złapałem trochę plastikowych arkuszy i nożyk i zdziałałem to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To kosmiczny frachtowiec.
Ręce swędziały mnie na tworzenie, Niestety zdjęcia procesu twórczego przepadły, gdy zaczęła mi przepadać komórka. Po prostu szukając na necie różnych rzeczy znalazłem jakiś samochód pancerny, typowy dla lat dwudziestych i trzydziestych. Wyciąłem podłogę z arkusza o grubości 1,5 mm, przykleiłem dwie ściany tworząc głęboka trumnę, do której dokleiłem boczne ściany, rufę z blokiem silnika oraz dziób z wierzą. Podłoge wzmocniłem drewnianymi listewkami. Silnik chciałem zbudować z dwu elementów, ale były za ciężkie, więc uprościłem konstrukcję, czyniąc ją lżejszą. Nadal ciąży, ale dużo mniej. Na każdej ścianie znajduje się kilka wrót ładowni, a na tyle wieży będzie wahadłowiec, lub przynajmniej właz.
Od początku podstawką miał być długopis Bic. To proste rozwiązanie, a poza tym mam ich wiele w pracy całe tony, wypisanych oczywiście. Zatyczkę przykleiłem do drewnianej listwy pod podłogą cudem z Urugwaju, Poxyliną i wzmocniłem kawałkami polistyrenu.
Sama podstawa to kawałek drewna, wycięty dawno temu. Jest trochę krzywy, ale na razie wystarczy.
To wszystko. Przykleję jeszcze kilka łat, gdy szpachla podeschnie. Zrobię jeszcze kilka okien, wydechy silników i pomaluję ją.

Mam nadzieję, że podoba si ę Wam mój nowy projekt, który zamierzam skończyć do majowego urlopu.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 września 2019, 08:18 przez MKWJTC, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 15:46
Lokalizacja: CK

Reklama

Re: Kosmiczny frachtowiec

Postprzez Peter_D » czwartek, 2 kwietnia 2015, 07:57

Modele z gry Homeworld mogą być dobrą inspiracją do kolejnych modyfikacji "krypy" :)
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 10:24

Re: Kosmiczny frachtowiec

Postprzez Tomasz Ś. » czwartek, 2 kwietnia 2015, 16:36

Wow, ładnie, czekam na malowanie :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Ś.
 
Posty: 641
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2013, 19:49

Re: Kosmiczny frachtowiec

Postprzez Kret69 » środa, 10 czerwca 2015, 19:37

Jest już czerwiec! Gdzie zdjęcia gotowca? ;)

A poważnie, bardzo ciekawy projekt.
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 15:39


Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości