Trylogia Stalker

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

Trylogia Stalker

Postprzez megapol » poniedziałek, 31 lipca 2017, 12:42

Bardzo lubię literaturę s.f a ostatnio wpadły mi w ręce książki znanego autora Pana Michała Gołkowskiego
Obrazek
I poświęcając czas na wgłębianie się w Zonę opisywaną w jego książkach i przygodach MIszki wpadłem na pomysł stworzenia ilustracji do tych książek.
Dodam że rysować nie potrafię, więc postanowiłem pokazać to na dioramkach, trochę ubogich, ale pokazujących sceny z życia bohatera.
Ci, którzy czytali może rozpoznają co przedstawia dana scenka, Dodam tylko że to moja wizja :P i wszystko w trakcie budowy i realizacji :roll:

Przepraszam za jakość fotek :cry: i zapraszam do oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scenka z kolejnej Książki ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i kolejna część, jeszcze brakuje figuranta ale myślę, że reszta jest OK


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 4 sierpnia 2017, 16:30 przez megapol, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Trylogia Stalker

Postprzez szarik » środa, 2 sierpnia 2017, 20:35

Bardzo dobry pomysł i niezłe wykonanie.
Coś tej świni żarcie byle czego wyszło bokiem :)
szarik
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 11:44

Re: Trylogia Stalker

Postprzez piotrkur » czwartek, 3 sierpnia 2017, 13:32

Temat mi podchodzi!Trochę bym zapuścił/zasyfił,zakrwawił itp/podziemia z zestawem komputerowym ;o) i transporter..z nim to bym nawet mocno zaszalał kolorystycznie i sprzętowo 8-)
Avatar użytkownika
piotrkur
 
Posty: 925
Dołączył(a): sobota, 29 maja 2010, 20:46

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » piątek, 4 sierpnia 2017, 16:45

szarik napisał(a):Bardzo dobry pomysł i niezłe wykonanie.
Coś tej świni żarcie byle czego wyszło bokiem :)


Hmmmm. nażarła się Barszczu Sosnowskiego i miała wyglądać tak, i jest do poprawki

Obrazek

Podziemia Świniarni zostaną poprawione gdy zmontuję figurkę Kontrolera, dodatkowo kości czaszki, szmaty i linki potykaczy z granatami F1

Góry pomarańczy nie zmienię bo to pojazd nówka po wjechaniu 10km w Zonę i stojący tam dwa dni. Ale trochę zmienię koncepcję i zatopię go w błocie. :P
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » sobota, 12 sierpnia 2017, 21:36

Wygospodarowałem trochę czasu i popoprawiałem coś nie coś.

W pojeździe pouchylałem drzwi, ciężko było ale dałem radę :D , poprawiłem kolor trzonków narzędzi- poprzednio farby Vallejo Natural Wood i Wood które były za jasne przy pomarańcz kamo zastąpiłem Wood Brown - Gunze, zaraz to lepiej wygląda.
Zatopiłem głębiej pojazd w błotku, przysypałem słady przed pojazdem i posadziłem figuranta Miszke.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W podziemiach Świniarni też kilka zmian, doszła figurka Kontrolera ( Mózgospopielacza ), czaszki, hełmy i potykacze z granatami F1 zamontowane na lince gdyby ofiara miała zamiar przekroczyć pułapkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zostało jeszcze dorobić nogi świni mutanta i poprawić grób Łysego.

Chyba że ktoś ma jeszcze jakąś propozycję poprawek, bo w kolejce czekają już podziemia Instytutu Agropromu skąd uczeni będą chcieli odzyskać dokumentację stworzenia Kontrolera i inne anomalie które są wytworem Zony.
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » czwartek, 8 marca 2018, 20:44

Małe uzupełnienie tematu.
Chociaż w książce nie było tak krwawo, lub może było, ale ja sobie to wyobrażałem bardziej lajtowo to za namową kolegów zafundowałem jatkę w podziemiach "Świniarni"

Czy wyszło dobrze musicie sami ocenić, ale uprzedzam, że nie jestem specjalistą w rozrywaniu ludzi i obdzieraniu ich z skóry
a tym samym nigdy na żywo tego typu scen nie widziałem, więc trudno mi ocenić czy to dobrze wyszło. :mrgreen:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » poniedziałek, 12 marca 2018, 20:03

Żeby dalej kontynuować wątek, tym bardziej, że dysponuję figurkami postanowiłem ruszyć dalej z pracami. Chociaż jeszcze bardziej nie pobrudziłem pomarańczowego pojazdu, bo ciągle zastanawiam się czy nie wymienić go na jakąś ruską blaszankę.

Ale wracając do tematu wybrałem sobie scenkę z spotkania w Zonie Miszki i fotoreporterki która postanowiła napisać reportaż o ZONIE.
Jest córką dyplomaty i nazywa się Nawaricz Anastazja Nikołajewna, taka Lara Croft a w Zonie pseudonim Дура
Akcja to siódmy rozdział "Ołowianego Świtu - Idiotka"
W skrócie Miszka ratuje jej seksowny tyłek przed hamerykańskimi pindosami z UNFORU którzy przylecieli za jej niebieską парапланеризм (paralotnią) a likwidują wszystko co się rusza i na drzewo umie spier.... :mrgreen:

Parę fotek dla wprowadzenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz parę patyków od sylwestrowych rakiet, klej wikol i godzina chęci :D
I poddasze prawie zrobione. Reszta jak wcześniej widzieliście to szpachlówka do drewna za 3,50 i parę szpilek i kawałek styropianu.
Zostanie przyciąć patyczki od lodów i ukraiński dom gotowy.
W kieszeni stówka zaoszczędzona na chińskie resiny lub model do dalszych projektów :banan:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W związku, że pogoda za oknem jest taka a nie inna pobawiłem się trochę z patyczkami do lodów :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze zostało zrobić okna, odeskowanie dachu i obić go blachą.
No i pod oknem strychowym ten skos, potem parter uzbroić w okno i drzwi i chałupę wyposażyć w podstawowe wyposażenie.
Potem płotek ścieżki i daszek na studni. :mrgreen:


Prac ciąg dalszy. :mrgreen:
Akcja tego rozdziału dzieje się w roku 2013r. a budynek tego sioła został opuszczony po pierwszej emisji reaktora w 1986r.
Więc budynek nie może być ani nowy ani stary, i dlatego że mieszkańcy Ukrainy i Białorusi nie należą bo bogatych i tak jak u nas
w latach 70-80 na dachach domów często gościł eternit a nie problematyczna strzecha, więc postanowiłem odeskować dach i zamontować eternit :mrgreen:

Najprostszym rozwiązaniem był zakup tektury falistej szarego koloru, ale jako że te rozwiązanie było zbyt proste i faktura zbyt gładka postanowiłem sobie sam zrobić eternit.
Wybór materiału padł na folię aluminiową z wieczek masła roślinnego (fajna faktura) którą po przycięciu do wymiaru pasującym w skali 2mx1,05m potraktowałem tekturą.
Efekt sami możecie osądzić.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz podkład i pigmenty i myślę, że będzie :super:
Chciałbym dodać tylko, że fakturę taką potrzebuję ze względu na panujące anomalie w Zonie.
Wszystko w pewien sposób jest jakoś zmutowane przez emisje co jakiś czas tam występujące.
Ostatnio edytowano piątek, 30 marca 2018, 00:11 przez megapol, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » poniedziałek, 19 marca 2018, 07:19

Mała aktualizacja. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » środa, 28 marca 2018, 10:17

Tak więc dokończyłem podwórko, front chaty i stolarkę okien oraz drzwi.
Zostało jeszcze porąbać parę patyków i dorobić na drzewo rude włosie (takie zwisające cuś jak na bagnach w hameryce tylko w rudym kolorku),chociaż nie wiem z czego i jak to zrobić.
I nawet nie wiem czy to będę robił, bo pomysłu mi brak.

Muszę jeszcze chałupę umeblować i figurantów domalować, a na razie nie mogę się powstrzymać żeby fotek nie pokazać bo coraz więcej ich się zbiera i tracę nad nimi kontrolę :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zostało jeszcze popracować trochę nad meblami, żeby wyglądały jak po myszkowaniu no i dobrałem gadżety,
dojdą jeszcze małe detale ale dopiero po rozmieszczeniu tych z fotek.

Na razie wszystko w podkładzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek




I na koniec mapa przyszłych miejsc których będą dotyczyć przyszłe dioramy "Trylogii Stalkera"

Obrazek
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » czwartek, 29 marca 2018, 19:51

Chata umeblowana, zostało dokończyć figurki :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » sobota, 7 kwietnia 2018, 13:00

Normalnie krew człowieka zalewa jak kupujesz towar w wtorek i zaraz płacisz a sprzedawca gwarantuje dostawę w 24h. i ty go potem nie otrzymujesz. :evil:

No cóż, w oczekiwaniu na dostawę balsy do budowy mostu zająłem się czymś innym.

A więc posklejałem, po szpachlowałem i pokryłem na razie podkładem mutanty z Zony Czarnobylskiej i tym samym chcę przedstawić wam :D


"Trylogia Stalker - Galeria Mutantów"


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mutanci zastaną użyci w przyszłych dioramach "Trylogii Stalker"

Wydaje mi się, że ci co grali w Stalkera lub czytali książki ich znają, a jeżeli nie to od lewej: Kontroler, Pijawa, Burer i trzy Snorki :mrgreen:
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez piotrkur » sobota, 7 kwietnia 2018, 18:54

"Mnich"mało zmutowany i mało "współczesny"-tak na pierwszy rzut oka.. ;o)
Avatar użytkownika
piotrkur
 
Posty: 925
Dołączył(a): sobota, 29 maja 2010, 20:46

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » sobota, 7 kwietnia 2018, 21:44

piotrkur napisał(a):"Mnich"mało zmutowany i mało "współczesny"-tak na pierwszy rzut oka.. ;o)


To nie ja go mutowałem :mrgreen: ale to 100% Burer, mały karzełek z mocami telekinetycznymi ;o) i złośliwy jak diabli :P

Obrazek
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » sobota, 28 kwietnia 2018, 10:40

Znalazłem chwilę czasu to postanowiłem zacząć coś nowego tym bardziej, że dotarła wreszcie długo oczekiwana balsa.
Więc wziąłem blok milimetrowy i trochę pogryzmoliłem, balsę połamałem i wstępnie posklejałem no i wyszło takie coś co może uchodzić za podniszczony most kolejowy z kładką. :mrgreen:

Tak zaczyna się nowy projekt:


"Trylogia Stalker - Drugi Brzeg"



Wiem, że nie skończyłem jeszcze "Trylogia Stalker - Idiotka" bo zostało dorobić rude włosie na drzewie i dzięki koledze piotrkur uzupełnić w szkło chatę :D a potem galeria. Ale nie mogłem się powstrzymać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tak to wyglądało jeszcze tydzień temu ale wczoraj popracowałem trochę nad mostem i wygląda już tak :D
Jeszcze szyny i figuranci a potem trochę pierdółek i może coś z tego będzie :mrgreen:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz czas przedstawić moich Stalkerów którzy emigrują do nowej bazy Horno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Re: Trylogia Stalker

Postprzez megapol » wtorek, 8 maja 2018, 18:37

Trochę popracowałem i dołożyłem jeszcze jednego figuranta.
Musiałem troszeczkę go zmodernizować aby pasował na drabinę z łańcucha i myślę, że wyszło w miarę dobrze :mrgreen:

I jak by nie było zbliżam się do końca, więc jeżeli macie jakieś pomysły aby coś poprawić to chętnie wysłucham propozycji :D

Wrzucam kilka fotek poglądowych i jak nie będzie zastrzeżeń resztę pokażę szczegółowo w galerii bo tę część forum ostatnio zaniedbuję a prac zakończonych przybywa :razz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
megapol
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2016, 11:19

Następna strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości